Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 27 września 2006

Alaska Alien kolejną grą z cyklu Stoked Rider
Alaska Alien kolejną grą z cyklu Stoked Rider

Krystian Smoszna, 27 września 2006, 22:11

Już wkrótce austriacka firma Bongfish Interactive Entertainment uraczy nas kolejną odsłoną cyklu Stoked Rider. Alaska Alien, bo tak nazywa się nowy program, pojawi się w sklepach na początku przyszłego roku.

Gra Project Gotham Racing 4 oficjalnie zapowiedziana

Krystian Smoszna, 27 września 2006, 21:42

Nie jest to co prawda niespodzianka, ale odnotować fakt trzeba. Czwarta odsłona cyklu Project Gotham Racing, który towarzyszy konsolom Xbox od pięciu lat, jest już w produkcji.

Guitar Hero II również na konsolę Xbox 360
Guitar Hero II również na konsolę Xbox 360

Krystian Smoszna, 27 września 2006, 21:14

Firma RedOctane, Inc. oświadczyła dziś, że druga odsłona cyklu Guitar Hero doczeka się konwersji na konsolę Xbox 360. Tym samym potwierdziły się doniesienia Roberta Koticka z koncernu Activision, który w ubiegłym tygodniu dał do zrozumienia, że monopol PlayStation 2 w tej kwestii zostanie przełamany.

Dwa dodatki do Grand Theft Auto 4 będą dostępne w kilka miesięcy po premierze gry
Dwa dodatki do Grand Theft Auto 4 będą dostępne w kilka miesięcy po premierze gry

Krystian Smoszna, 27 września 2006, 20:42

O tym, że czwarta odsłona cyklu Grand Theft Auto będzie w wersji na konsolę Xbox 360 wzbogacona o różne dodatki, dowiedzieliśmy się podczas majowych targów E3. Przez kilka kolejnych miesięcy w temacie tym panowała absolutna cisza. Rąbka tajemnicy uchylono dopiero podczas imprezy X06, która dziś rozpoczęła się w Barcelonie.

Gorący raport z konferencji korporacji Microsoft podczas X06 w Barcelonie

eLKaeR, 27 września 2006, 20:20

Właśnie dobiegł końca bez wątpienia najważniejszy moment pierwszego dnia imprezy o nazwie X06, zorganizowanej przez korporację Microsoft w Barcelonie. Mowa oczywiście o wielkiej konferencji prasowej, w trakcie której korporacja Billa Gatesa przedstawiła swoje elektroniczno-rozrywkowe plany na przyszłość.

Bioshock wiosną przyszłego roku, ale tylko na PC i konsolę Xbox 360
Bioshock wiosną przyszłego roku, ale tylko na PC i konsolę Xbox 360

Krystian Smoszna, 27 września 2006, 20:18

Bioshock na PlayStation 3? Pewnie tak. Kiedy? Nieprędko. Podczas trwającej właśnie konferencji w Barcelonie, Peter Moore z koncernu Microsoft zapowiedział, iż produkt firmy Irrational Games zadebiutuje wiosną przyszłego roku, ale wyłącznie w wersjach na Xbox 360 i PC.

Doom jest już dostępny na Xbox Live Arcade
Doom jest już dostępny na Xbox Live Arcade

Krystian Smoszna, 27 września 2006, 19:59

Jeszcze przed kilkoma godzinami ta informacja była plotką. Teraz możemy napisać oficjalnie – legendarna strzelanina o nazwie Doom jest już dostępna za pośrednictwem usługi Xbox Live Arcade!

Twórca cyklu Might & Magic w nowej firmie Trion World Network
Twórca cyklu Might & Magic w nowej firmie Trion World Network

Krystian Smoszna, 27 września 2006, 19:23

Z ambitnym planem wprowadzenia rewolucji w internetowej rozrywce zainaugurowała działalność w poniedziałek firma Trion World Network.

O trybie multiplayer w grze Gears of War
O trybie multiplayer w grze Gears of War

Krystian Smoszna, 27 września 2006, 17:54

W najnowszym numerze magazynu Electronic Gaming Monthly pojawił się obszerny artykuł dotyczący Gears of War, w którym m.in. zaprezentowano szczegółowe informacje dotyczące zaimplementowanego w grze trybu multiplayer.

Autorzy Warhawka wstrzymują produkcję swojej pierwszej gry na konsolę PSP

Jiker, 27 września 2006, 16:06

Pracownicy Incognito Entertainment, firmy odpowiedzialnej m.in. za Warhawk na konsolę PLAYSTATION 3, postanowili wstrzymać produkcję gry HL (tytuł roboczy), przeznaczonej na konsolę PSP.

Jakie gry zaprezentuje Electronics Arts podczas X06?

Metatron, 27 września 2006, 16:05

Jeszcze tylko parę godzin dzieli nas od konferencji Microsoftu otwierającej X06, imprezę promującą konsole giganta z Redmond oraz nowe gry powstające pod Windowsa Vistę. Eletronics Arts dla podgrzania atmosfery opublikowało listę gier, które firma zaprezentuje w Barcelonie.

Doom najprawdopodobniej dołączy do Xbox Live Arcade

Metatron, 27 września 2006, 15:45

Jeżeli jesteście wiernymi fanami gier FPS, z pewnością pamiętacie Dooma - tytuł, który w rzeczywistości zapoczątkował ten gatunek (nie licząc Wolfensteina 3D). Jeżeli darzycie tę strzelaninę sentymentem, a przy okazji jesteście posiadaczami konsoli X360, to mam dla was dobrą nowinę: do Xbox Live Arcade najprawdopodobniej zostanie dołączona odnowiona wersja tego hitu sprzed lat.

Phil Harrison o kosztach związanych z zastosowaniem napędu Blu-ray

Jiker, 27 września 2006, 15:40

Phil Harrison wyznał w wywiadzie udzielonym amerykańskiemu magazynowi GamePro, że stworzenie z PLAYSTATION 3 odtwarzacza filmów zapisanych w formacie Blu-ray nie obarczyło konsoli żadnymi niepotrzebnymi kosztami.

Zgłębianie snów w grze pt. Dreamers
Zgłębianie snów w grze pt. Dreamers

eLKaeR, 27 września 2006, 14:23

Ostrą formą narkolepsji dotknięty będzie główny bohater nowej przygodowej gry akcji, przygotowywanej przez kanadyjską firmę Dreamgazers Interactive. Produkt powstaje z myślą o PeCetach oraz konsolach PlayStation 3 i Xbox 360, a developerzy wykorzystują w swojej pracy silnik Reality Engine.

SEGA przedstawiła ceny swoich pierwszych gier powstających na konsolę PS3

Jiker, 27 września 2006, 13:59

Okazało się, że wczorajszą opinię Munechika Nishida, który sugerował, że ceny gier przeznaczonych na konsolę PLAYSTATION 3 będą osiągać poziom 9.800 JPY, można traktować w charakterze informacji przesadzonej. „Winowajcą” takiego obrotu sprawy jest japoński oddział firmy SEGA.

Firma Rare opublikowała kolejny dodatek do gry Kameo: Elements of Power
Firma Rare opublikowała kolejny dodatek do gry Kameo: Elements of Power

Jiker, 27 września 2006, 12:54

Microsoft oraz Rare, firmy stojące za sukcesem gry Kameo: Elements of Power, zakończyły wreszcie ogłoszony wiosną konkurs Kameo: Elements of Power Design Your Skin. Zadaniem uczestników było zaprojektowanie "skórki", w której chcielibyśmy ujrzeć bohaterkę gry, księżniczkę Kameo lub jednego z jej wojowników.

Cztery rdzenie PC i trzy rdzenie X360 znakomicie wykorzysta gra pt. Alan Wake
Cztery rdzenie PC i trzy rdzenie X360 znakomicie wykorzysta gra pt. Alan Wake

eLKaeR, 27 września 2006, 12:44

Dziś startuje X06 – specjalna impreza elektroniczno-rozrywkowa, zorganizowana przez korporację Microsoft w hiszpańskiej Barcelonie. Na pewno bardzo dobrze będzie wyeksponowana w stolicy Katalonii nadchodząca gra pt. Alan Wake, szykowana przez ojców serii Max Payne wyłącznie z myślą o pecetowym systemie Windows Vista i konsoli Xbox 360. Powinniśmy przygotować się na dużą porcję świeżych informacji.

Metal Slug Anthology poszerzone o Metal Slug 6

Jiker, 27 września 2006, 12:26

Ignition Entertainment, wydawca gry Metal Slug Anthology przeznaczonej dla konsoli PSP, poinformował, że zestaw ten zostanie wzbogacony o jeszcze jedną pozycję z serii Metal Slug – Metal Slug 6, wydaną dwa tygodnie temu na PS2 oraz pół roku temu na automaty arcade.

"Obniżka japońskiej ceny PS3 jest absurdalna", twierdzi japoński ekspert ds. finansów

Jiker, 27 września 2006, 11:54

„Obniżenie ceny konsoli PS3 zanim ta trafiła jeszcze na rynek japoński uważam za absurdalne” – orzekł Yoku Ihara, japoński ekspert ds. finansów firmy Retela Crea Securities, w komentarzu sporządzonym dla serwisu Bloomberg.

Faces of War: Oblicza Wojny - prace nad pierwszą poprawką trwają
Faces of War: Oblicza Wojny - prace nad pierwszą poprawką trwają

Krystian Smoszna, 27 września 2006, 11:35

Szykują się poważne zmiany w grze Faces of War: Oblicza Wojny. Firma Best Way, która odpowiada za stworzenie programu, poinformowała wczoraj, że aktualnie pracuje nad pierwszą poprawką swojego dzieła. Najprawdopodobniej łata zadebiutuje w Internecie w przyszłym tygodniu.

Główny producent Castlevanii o konsolach nowej generacji i kolejnych odsłonach serii

Jiker, 27 września 2006, 11:23

W wywiadzie udzielonym serwisowi 1UP Koji Igarashi z firmy Konami przyznał, że bardzo chętnie podjąłby się zadania stworzenia nowych odsłon serii Castlevania przeznaczonych dla konsol nowej generacji. Nie wyklucza nawet rozpoczęcia prac nad dwuwymiarowymi edycjami, nawiązującymi do starszych przygód rodziny Belmont.

Caesar IV zadebiutował na rynku
Caesar IV zadebiutował na rynku

Krystian Smoszna, 27 września 2006, 10:59

Prawie osiem lat musieliśmy czekać na kontynuację cyklu Caesar. Firma Sierra Entertainment wprowadziła wczoraj na amerykański rynek nowy program z tej serii, który został przygotowany przez studio Tilted Mill Entertainment.

Festiwal opakowań z grami dla Wii
Festiwal opakowań z grami dla Wii

eLKaeR, 27 września 2006, 10:32

Przy okazji minionych targów Tokyo Game Show 2006 mieliśmy festiwal opakowań z grami w formacie BD, natomiast dziś dotarliśmy do całkiem sporej liczby projektów opakowań, przygotowanych z myślą o nadchodzącej konsoli Wii. Zatem jeśli chcecie dowiedzieć się, jak będzie wyglądać pudełko z Red Steel czy The Legend of Zelda: Twilight Princess, to zapraszamy do oglądania.

Konflikt nuklearny w DEFCON rozpocznie się 29 września
Konflikt nuklearny w DEFCON rozpocznie się 29 września

Krystian Smoszna, 27 września 2006, 10:00

Przedstawiciele firmy Introversion Software poinformowali wczoraj, że ich najnowszy produkt o nazwie DEFCON osiągnął „złoty” status. Brytyjczycy przygotowali płytę matkę, przetestowali ją i wysłali do tłoczni.

Zapowiedziano Real Fighting Championship - bijatykę online
Zapowiedziano Real Fighting Championship - bijatykę online

Metatron, 27 września 2006, 09:55

Koreańskie studio developerskie Cykan Entertainment zapowiedziało wydanie gry Real Fighting Championship (RFC). Zgodnie z zapewnieniami twórców, ma to być stworzone z myślą o rozgrywkach online połączenie bijatyki i RTS-a.

Devil May Cry jako anime

eLKaeR, 27 września 2006, 09:55

Zależność pomiędzy grami a serialami animowanymi widoczna jest w bardzo wielu przypadkach i to w obie strony. Zatem nikogo nie dziwią np. liczne produkty elektroniczno-rozrywkowe na podstawie kreskówki Dragon Ball Z lub telewizyjne tasiemce, traktujące o przygodach hydraulika Mario i jego przyjaciół. Właśnie dowiedzieliśmy się, że na przeniesienie do świata anime czeka saga Devil May Cry.

Gothic 3 w
Gothic 3 w "złocie" - po raz drugi

Metatron, 27 września 2006, 09:00

Gothic 3 jest jedną z niewielu gier, której udało się dwukrotnie osiągnąć status „Gold”. Wszystko to za sprawą błędów, które znalazły się na płycie matce wysłanej do tłoczni. Produkcję wstrzymano. Na wieść o tym pojawiły się liczne obawy, czy planowana data premiery nie ulegnie przesunięciu. Fanom spieszymy donieść, że mogą już odetchnąć z ulgą. Gra z powrotem ruszyła na taśmy produkcyjne.

Top 10 gier w US (27/09/06)
Top 10 gier w US (27/09/06)

Krystian Smoszna, 27 września 2006, 08:52

Przedstawiamy trzydzieste szóste notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych, opracowane przez kompanię NPD. Ranking obejmuje programy sprzedane w okresie od 10 do 16 września 2006 roku.

Opera w wersji dla Wii za darmo tylko do połowy 2007 roku

eLKaeR, 27 września 2006, 08:32

Przeglądarka internetowa norweskiej firmy Opera Software stanowi jeden z mocnych punktów Nintendo DS. Na razie korzystają z niej Japończycy, ale 6 października 2006 nastąpi premiera w Europie. Tymczasem skandynawscy programiści szykują już inny wariant swojego flagowego dzieła, przeznaczony dla nadchodzącej konsoli Wii.