Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2006, 10:00

Konflikt nuklearny w DEFCON rozpocznie się 29 września

Przedstawiciele firmy Introversion Software poinformowali wczoraj, że ich najnowszy produkt o nazwie DEFCON osiągnął „złoty” status. Brytyjczycy przygotowali płytę matkę, przetestowali ją i wysłali do tłoczni.

Przedstawiciele firmy Introversion Software poinformowali wczoraj, że ich najnowszy produkt o nazwie DEFCON osiągnął „złoty” status. Brytyjczycy przygotowali płytę matkę, przetestowali ją i wysłali do tłoczni.

Konflikt nuklearny w DEFCON rozpocznie się 29 września - ilustracja #1

Program zadebiutuje na rynku 29 września bieżącego roku. Gra będzie oferowana w dwóch wersjach. Tradycyjną edycję w pudełku można zamówić za pośrednictwem sklepu Introversion Software, który znajduje się w tym miejscu. Każdy, kto zdecyduje się zamówić produkt przed premierą, otrzyma grę bez pokrywania kosztów przesyłki. Warto w tym miejscu zauważyć, że liczba „fizycznych” kopii programu jest ograniczona. Klucz niezbędny do rozpoczęcia zmagań, zostanie wysłany klientom 29 września.

DEFCON można również nabyć za pośrednictwem systemu elektronicznej dystrybucji Steam. Tutaj również dostępna jest promocja. Gra kupiona przed premierą jest tańsza o 5 dolarów – w sumie należy więc uiścić 9.95$ (plus podatek).

Konflikt nuklearny w DEFCON rozpocznie się 29 września - ilustracja #2

Defcon można opisać najkrócej jako grę taktyczną rozgrywaną w czasie rzeczywistym, w której osoby siedzące przed komputerami przejmują kontrolę nad państwami posiadającymi broń nuklearną i walczą o całkowitą dominację nad naszym globem. W programie punkty zdobywa się głównie za unicestwienie obywateli kraju przeciwnika. Gracze decydują o wszystkim „z góry”, obserwując jedynie uproszczoną mapę Ziemi przedstawiającą aktualny rozwój wydarzeń. Największe znaczenie odgrywają tutaj atomowe silosy, gdzie znajdują się głowice jądrowe, a także rakietowe systemy obronne zdolne zniszczyć nadlatujące pociski wroga. Dużą rolę przypisano również okrętom podwodnym (możliwość przeprowadzania niespodziewanych ataków), flocie nawodnej (tropienie wspomnianych łodzi podwodnych) i lotnictwie (strategiczne bombowce przenoszą pociski nuklearne). Zwycięstwo zależy od planu działania - w momencie, gdy nasze rakiety znajdą się w powietrzu, przeciwnik zaczyna widzieć na swojej mapie położenie wyrzutni, które je odpaliły i może skutecznie kontratakować.

Dowiedz się więcej o grze DEFCON:

Krystian Smoszna

Krystian Smoszna

Gra od 1985 roku i nadal mu się nie znudziło. Zaczynał od automatów i komputerów ośmiobitowych, dziś gra głównie na konsolach i pececie w przypadku gier strategicznych. Do szeroko rozumianej branży pukał już pod koniec 1996 roku, ale zadebiutować udało się dopiero kilka miesięcy później, kilkustronicowym artykułem w CD-Action. Gry ustawiły całą jego karierę zawodową. Miał być informatykiem, skończył jako pismak. W GOL-u od blisko dwudziestu lat. Gra w zasadzie we wszystko, bez podziału na gatunki, dużą estymą darzy indyki. Poza grami interesuje się piłką nożną i Formułą 1, na okrągło słucha też muzyki ekstremalnej.

więcej