Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 22 września 2006

Poradnik: Just Cause

Redakcja GRYOnline.pl, 22 września 2006, 16:53

Witam w nieoficjalnym poradniku do gry „Just Cause”, jednej z najbardziej udanych trójwymiarowych zręcznościówek ostatnich miesięcy. Już na samym starcie powinienem zaznaczyć, iż tytuł ten jest wyjątkowo rozbudowany, lecz przy tym niezbyt skomplikowany. Wiele rzeczy jest dość oczywistych, aczkolwiek w miarę możliwości postaram się zwrócić uwagę na wszystkie istotne kwestie, o których w trakcie zabawy powinieneś pamiętać.

Forza Motorsport 2 jeszcze przed wiosną
Forza Motorsport 2 jeszcze przed wiosną

Metatron, 22 września 2006, 14:34

Na początku września świat obiegła informacja o tym, że premiera wyczekiwanej przez fanów samochodowych symulatorów gry Forza Motosport 2 (X360) opóźni się. Wiadomo było, że przed końcem bieżącego roku gra nie trafi na półki sklepowe. Po prezentacji tytułu na tegorocznych Tokyo Game Show dowiedzieliśmy się, że premiera wypadnie gdzieś w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Sony ogłosiło listę gier dostępnych w dniu premiery PlayStation 3

Metatron, 22 września 2006, 14:05

Sony udostępniło listę gier, które powinny być wydane wraz z japońską premierą (jedenasty listopada) PlayStation 3. Początkowo będzie to zaledwie 6 tytułów, ale kolejne 9 powinno ujrzeć światło dzienne jeszcze przed końcem roku.

Digimon World DS jesienią na sklepowych półkach

eLKaeR, 22 września 2006, 13:55

O wyższości Pokemonów nad Digimonami i odwrotnie przeprowadzono już niezliczoną ilość dyskusji. W kontekście Nintendo DS mają przewagę te pierwsze, ponieważ posiadacze dwuekranowej konsoli mogą już pograć np. w Pokemon Dash. Digimony dopiero szykują się do wejścia w świat NDS, a pomaga im w tym korporacja Namco Bandai.

Kolejne szczegóły dotyczące Resident Evil: Umbrella Chronicles

Elrond, 22 września 2006, 12:53

Tydzień temu przekazaliśmy Wam garść informacji dotyczących rozgrywki w Resident Evil: Umbrella Chronicles. W tym tygodniu natomiast światło dzienne ujrzały kolejne szczegóły tej gry przygotowywanej wyłącznie z myślą o konsoli Wii.

Które z gier tworzonych z myślą o konsoli PS3 ujrzymy w trakcie Tokyo Game Show?

Jiker, 22 września 2006, 12:03

Mimo, że tegoroczne targi Tokyo Game Show trwają tak naprawdę dopiero kilkanaście godzin, to poszczególne firmy już zdążyły zaskoczyć nas kilkoma interesującymi informacjami. Sony ujawniło natomiast listę 32 pozycji, które powstają na konsole PLAYSTATION 3. Zaprezentujemy Wam kilka informacji dotyczących kilkunastu z nich.

Far Cry Vengeance na Wii oficjalnie zapowiedziane

Metatron, 22 września 2006, 12:00

Far Cry – popularna strzelanina fpp - trafi na konsolę Wii. Zgodnie z zapowiedzią Ubisoftu, gra będzie nosić tytuł Far Cry Vengeance i oczywiście wykorzysta możliwości oryginalnego kontrolera Nintendo.

Nadciąga nowa generacja rozrywki ... na pokładzie samolotu

Elrond, 22 września 2006, 11:16

To, że podczas lotów samolotem można posłuchać muzyki lub obejrzeć film, nie dziwi chyba już nikogo. Ale nadciąga nowa generacja rozrywki „pokładowej”, a to za sprawą Electronic Arts. Jeśli zamieszani są w to Elektronicy, wiadomo, chodzi o gry komputerowe.

Odpowiedź Sony na wprowadzenie przez Microsoft przystawki HD-DVD do Japonii

Metatron, 22 września 2006, 11:15

Po informacji Microsoftu o listopadowym wprowadzeniu na japoński rynek przystawki do odtwarzania HD-DVD na X360 nie trzeba było długo czekać na odpowiedź Sony. Oto co producent Playstation 3 ma do powiedzenia w oficjalnej odpowiedzi na zapowiedz amerykańskiego giganta:

Guitar Hero – gitarowej afery ciąg dalszy

Elrond, 22 września 2006, 10:58

Przedwczoraj informowaliśmy Was o „niesnaskach” pomiędzy RedOctane i Activision, firmami odpowiedzialnymi za wypuszczenie na rynek hitu Guitar Hero, oraz The Ant Commandos, firmą która stworzyła m.in. kontrolery w kształcie gitar z myślą o wspomnianej grze. Przedstawiciele RedOctane stwierdzili, iż TAC narusza ich prawa autorskie i podali ich do sądu. Jednak nie spodziewali się z pewnością, iż zostaną potraktowani tak samo.

Warhawk dopiero w połowie przyszłego roku
Warhawk dopiero w połowie przyszłego roku

Krystian Smoszna, 22 września 2006, 10:49

Na początku mówiło się o niej, jako o tytule startowym dla konsoli PlayStation 3. Dziś wiemy już, że gra Warhawk nie tylko nim nie będzie, ale również to, że nie ukaże się w tym roku kalendarzowym.

Debiutancki produkt studia Media Molecule ma wydawcę
Debiutancki produkt studia Media Molecule ma wydawcę

Krystian Smoszna, 22 września 2006, 10:18

Wiemy już, na jaką platformę przeznaczony będzie debiutancki produkt studia Media Molecule. Firma założona przez byłych pracowników Lionhead Studios tworzy grę z myślą o konsoli PlayStation 3.

Japońska gra cRPG z Chopinem w roli głównej zostanie wydana poza Nipponem
Japońska gra cRPG z Chopinem w roli głównej zostanie wydana poza Nipponem

eLKaeR, 22 września 2006, 09:44

Pewnikiem żadna gra nie była dotąd tak osobliwie związana z Polską, jak Trusty Bell: Chopin's Dream. Ponadto będzie można sprowadzić do naszego kraju anglojęzyczną wersję tej pozycji, gdyż korporacja Namco Bandai zapowiedziała właśnie premierę produktu poza Japonią.

Rzutki czyli darts w wersji elektronicznej już w grudniu
Rzutki czyli darts w wersji elektronicznej już w grudniu

Elrond, 22 września 2006, 09:23

Korporacja Oxygen Interactive poinformowała, iż na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia szykuje gratkę dla miłośników darts czyli rzucania lotkami do tarczy. Już w grudniu bowiem na PeCetach oraz konsolach PS2 zagości gra zatytułowana PDC World Championship Darts.

Viva Piñata doczeka się edycji specjalnej z bonusami
Viva Piñata doczeka się edycji specjalnej z bonusami

Krystian Smoszna, 22 września 2006, 09:19

Nowy produkt firmy Rare o nazwie Viva Piñata zostanie opublikowany w dwóch wariantach – zapowiedział wczoraj koncern Microsoft. Obok standardowej edycji gry, w amerykańskich sklepach pojawi się również wersja specjalna, wzbogacona o dodatkowy dysk z rozmaitymi dodatkami.

Wiemy kiedy Overlord pojawi się na rynku
Wiemy kiedy Overlord pojawi się na rynku

Elrond, 22 września 2006, 09:05

Przedstawiciele firmy Codemasters poinformowali, iż powstająca w Triumph Studios „zakręcona” gra akcji utrzymana w konwencji fantasy, Overlord, zagości na rynku latem przyszłego roku. „Suzeren” pojawi się w wersjach na Xbox 360 oraz komputery osobiste.

Zobacz grafiki koncepcyjne z nowej odsłony cyklu Prince of Persia
Zobacz grafiki koncepcyjne z nowej odsłony cyklu Prince of Persia

Krystian Smoszna, 22 września 2006, 08:28

Historia opowiedziana w trylogii Prince of Persia została zakończona, ale nie oznacza to, że koncern Ubisoft definitywnie zrezygnował z produkcji nowych gier z księciem w roli głównej. Aktualnie przygotowywana jest konwersja Dwóch Tronów na konsolę PlayStation Portable (pod nazwą Rival Swords) oraz kolejny, duży produkt...

Armored Core 4 na PS3 i X360 zadebiutuje na Zachodzie wiosną Anno Domini 2007
Armored Core 4 na PS3 i X360 zadebiutuje na Zachodzie wiosną Anno Domini 2007

eLKaeR, 22 września 2006, 08:23

Wielkie roboty, wielkie eksplozje i wielkie futurystyczne przestrzenie zobaczymy w czwartej części popularnego cyklu Armored Core. Jak dotąd odpowiedzialna za AC4 firma From Software ustosunkowywała się wyłącznie do japońskiej premiery omawianej gry akcji, ale teraz developerzy wypowiedzieli się również w kontekście debiutu swojego dzieła poza granicami Kraju Kwitnącej Wiśni.

Europa czeka na Final Fantasy XII do 2007 roku
Europa czeka na Final Fantasy XII do 2007 roku

eLKaeR, 22 września 2006, 07:44

Od japońskiego debiutu hitowej gry Final Fantasy XII minęło już pół roku. Jednakże ciągle jeszcze nie doczekaliśmy się premiery dwunastej części "Ostatecznej Fantazji" poza ojczyzną samurajów. Korporacja Square Enix zapina właśnie wszystko na przysłowiowy ostatni guzik przed rozpoczęciem sprzedaży w Stanach Zjednoczonych i przy okazji oficjalnie ustosunkowuje się do sprawy debiutu europejskiego.

Gothic 3 nadal w produkcji!
Gothic 3 nadal w produkcji!

Krystian Smoszna, 22 września 2006, 07:31

Zaledwie tydzień trwała radość fanów, związana z faktem ukończenia prac nad trzecią odsłoną cyklu Gothic. Przedstawiciele firmy Piranha Bytes poinformowali wczoraj za pośrednictwem oficjalnej strony gry, że po wysłaniu płyty matki do tłoczni, znaleziono błędy wymagające natychmiastowej interwencji programistów.

Na linię frontu pod Kursk marsz!
Na linię frontu pod Kursk marsz!

eLKaeR, 22 września 2006, 07:23

Miesiąc temu minęły 63 lata od zakończenia pamiętnej bitwy radziecko-niemieckiej pod Kurskiem. O tym głośnym wydarzeniu z okresu II Wojny Światowej traktować ma zapowiedziana właśnie gra pecetowa, zatytułowana Frontline: Kursk. Niniejsza pozycja tworzona jest przez pracowników Nival Interactive, którzy są ojcami słynnej serii Blitzkrieg.

Top 10 gier w US (22/09/06)
Top 10 gier w US (22/09/06)

Krystian Smoszna, 22 września 2006, 07:09

Przedstawiamy trzydzieste piąte notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych, opracowane przez kompanię NPD. Ranking obejmuje programy sprzedane w okresie od 3 do 9 września 2006 roku.

Tańsza wersja PS3 za jeszcze niższą cenę i w dodatku z wyjściem HDMI

eLKaeR, 22 września 2006, 06:55

Wczoraj pokazaliśmy Szanownym Czytelnikom fotografie pudełek, mających być opakowaniami konsoli PlayStation 3. Zdjęcia nadeszły prosto ze stolicy Japonii, gdzie wystartowały już targi Tokyo Game Show 2006. Na konferencji, zorganizowanej podczas tej imprezy przez korporację Sony, podano świeże szczegóły odnośnie ceny detalicznej PS3.