Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 23 września 2006

Czego możemy spodziewać się po X06?

Metatron, 23 września 2006, 15:51

Nintendo miało już swoje konferencje, Sony obecnie walczy na Tokyo Game Show, a Microsoft swoje działa wytoczy na przyszłotygodniowej imprezie X06, która odbędzie się w Barcelonie (Hiszpania), a kręcić się będzie wokół X360 (być może również pojawią się informacje o Games For Windows). Serwis 1up.com przedstawił listę gier, które będą zaprezentowane podczas tego wydarzenia.

Najlepiej sprzedające się gry w Japonii - "tylko" 6 na 10 pozycji na NDS

Metatron, 23 września 2006, 14:16

Podczas gdy tytuły na NDS w dalszym ciągu zajmują większość pozycji na liście najlepiej sprzedających się gier w Japonii, to za sprawą nowych produkcji na inne platformy (PS2, PSP), równowaga powoli zostaje przywrócona. Japońska top lista nie jest już tak monotonna jak w sierpniu, kiedy to została całkowicie zdominowana przez produkcje na przenośną konsolę Nintendo.

Meteos na PC zapowiedziane

Metatron, 23 września 2006, 13:07

Tegoroczne targi Tokyo Game Show obfitują w różne niespodzianki. Jedną z nich są prace nad przeniesieniem Meteos, gry wydanej pierwotnie z myślą o NDS, na komputery PC. Póki co zapowiadana jest tylko japońska wersja. Nie jest jednak wykluczone, że w późniejszym terminie tytuł będzie dostępny również dla reszty świata.

MTV przejmuje Harmonix

Metatron, 23 września 2006, 11:31

Telewizja MTV przejmuje Harmonix Music Systems – cenioną przez fanów firmę zajmującą się tworzeniem gier muzycznych. Taki nabytek szacowany jest na około sto siedemdziesiąt pięć milionów dolarów.

Twórca Hot Shots Golf pracuje nad wirtualnym safari na PlayStation 3
Twórca Hot Shots Golf pracuje nad wirtualnym safari na PlayStation 3

Metatron, 23 września 2006, 11:18

Gra Afrika jest obecnie chyba najbardziej enigmatycznym tytułem na PlayStation 3 zaprezentowanym przez Sony na tegorocznych targach Tokyo Game Show. Poza robiącym wrażeniem trailerem niezbyt wiadomo, czym w rzeczywistości ta produkcja będzie.

Railfan dla entuzjastów kolejnictwa

eLKaeR, 23 września 2006, 10:10

Symulatory kolejowe cieszą się w Japonii ogromnym wzięciem. Zdecydowanie najpopularniejsze są w Kraju Kwitnącej Wiśni pozycje z serii Let's Go by Train, czyli Densha de Go!, a także Train Simulator. Obie marki rozwijają się od połowy ubiegłego dziesięciolecia, a teraz ich twórcy sprzymierzyli się, aby opracować pierwszą grę tego typu dla PlayStation 3. Mamy dla Was screenshoty w standardzie 1080p.

Garść informacji o kamerze do PSP
Garść informacji o kamerze do PSP

Metatron, 23 września 2006, 09:56

Serwis Gizmodo podał garść informacji dotyczących kamery dołączanej do przenośnej konsoli PSP. Urządzenie powinno trafić na amerykańskie półki sklepowe drugiego listopada, a jego cena wynosić będzie 44 dolary.

Metal Slug w ramach Xbox Live Arcade
Metal Slug w ramach Xbox Live Arcade

eLKaeR, 23 września 2006, 09:32

Od dziesięciu lat produkty z serii Metal Slug hołdują gatunkowi klasycznych dwuwymiarowych strzelanin typu "podążaj cały czas w prawą stronę ekranu i niszcz wszystko na swojej drodze". Posiadacze PlayStation Portable i Wii dostaną wkrótce jubileuszową kolekcję pt. Metal Slug Anthology, ale na tym nie koniec planów firmy SNK Playmore. Na jej celowniku znalazła się bowiem też konsola Xbox 360.

Final Fantasy VII: Advent Children w rozdzielczości HD na nośniku Blu-ray Disc

eLKaeR, 23 września 2006, 08:55

Jednym z filmów, mających promować format UMD (Universal Media Disc), jest Final Fantasy VII: Advent Children, bazujący oczywiście na pamiętnej grze z gatunku jRPG. To kinematograficzne dzieło zostanie wykorzystane również w procesie popularyzowania standardu BD (Blu-ray Disc), o czym poinformowała w trakcie targów Tokyo Game Show 2006 korporacja Square Enix.