Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2006, 16:20

autor: Metatron

Mercury Meltdown również na PS2

Frmy Atari i Ignition Entertainment podjęły decyzję o wydaniu na PS2 kontynuacji dobrze przyjętej gry logicznej na PSP noszącej tytuł Archer Maclean's Mercury. Produkcja będzie nosić tytuł Mercury Meltdown: Remix i, zgodnie z zapowiedziami wydawcy, będzie to ulepszona wersja wydanego na przenośną konsolę Sony sequelu, który w Europie ukaże się pod koniec września.

Frmy Atari i Ignition Entertainment podjęły decyzję o wydaniu na PS2 kontynuacji dobrze przyjętej gry logicznej na PSP noszącej tytuł Archer Maclean's Mercury. Produkcja będzie nazywać się Mercury Meltdown: Remix i, zgodnie z zapowiedziami wydawcy, będzie to ulepszona wersja wydanego na przenośną konsolę Sony sequelu, który w Europie ukaże się pod koniec września.

Mercury Meltdown również na PS2 - ilustracja #1

Pomysł gry jest bardzo ciekawy. Otóż rozgrywka opiera się na przeprowadzeniu odrobiny rtęci przez zawieszone w powietrzu etapy. Ciekły metal zachowuje się w sposób naturalny i bardzo realistycznie przelewa się przez kolejne poziomy.

Sterowanie w wersji na PS2 wykorzystywać będzie obie gałki analogowe, za pomocą których będzie można dowolnie przechylać planszę, zmuszając w ten sposób rtęć do przemieszczania się w pożądanym kierunku.

Mercury Meltdown również na PS2 - ilustracja #2

Autorzy zapowiadają ponad 200 etapów, tajne laboratoria, poprawione efekty świetlne i ukrytą zawartość, do której uzyskamy dostęp wraz z postępami w grze.

Przewidywana data premiery to 17-go listopada. Przyznać trzeba, że wydanie nowej gry w chwili, kiedy cała uwaga świata skupiać się będzie na premierze PLAYSTATION 3 jest dość odważnym (albo nieprzemyślanym) posunięciem.

Warto jeszcze dodać, że planowana jest także odsłona wspomnianej gry przygotowana z specjalnie z myślą o nowej konsoli Nintendo – Wii. Szczegóły tutaj.

Mercury Meltdown również na PS2 - ilustracja #3