Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePSP
Okładka Mercury Meltdown (PSP)
OkładkaMercury Meltdown (PSP)

Mercury Meltdown PSP

Mercury Meltdown jest kontynuacją jednej z ciekawszych gier logicznych dla konsoli PlayStation Portable, czyli Archer Maclean's Mercury. Ponownie kontrolujemy kroplę rtęci, zachowującą się zgodnie z prawami fizyki.

Logiczne | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mercury Meltdown Premiera PSP

3października2006

producent: Awesome Studios wydawca: UTV Ignition Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Mercury Meltdown

LocoRoco

echochrome

Crush

Mercury Meltdown jest kontynuacją jednej z ciekawszych gier logicznych dla konsoli PlayStation Portable, czyli Archer Maclean's Mercury. Ponownie kontrolujemy kroplę rtęci, zachowującą się zgodnie z prawami fizyki. Wszystko po to, aby pokonywać stawiane przed nami zadania i osiągać najlepsze wyniki punktowe.

Łączna liczba etapów rozgrywki (tj. dostępnych laboratoriów) oscyluje teraz w granicach dwustu (część należy jednak najpierw odblokować), a dodatkowe poziomy można pobrać z Internetu. Poza tym tytułowa rtęć występuje w czterech różnych stanach (normalny i stały oraz lejący się szybko i wolno), co znacznie urozmaica zabawę i stwarza zupełnie nowe możliwości. Warta podkreślenia jest też radykalna zmiana stylu graficznego w stosunku do części pierwszej – projektanci przygotowali trójwymiarowa oprawę wizualną, bazującą na technologii cel-shading.

Zbieranie rozmaitych bonusów w trakcie zabawy owocuje przyznaniem dostępu do pięciu mini-gier towarzyskich dla dwóch użytkowników, działających w oparciu o bezprzewodowe połączenie Wi-Fi. Można przykładowo wziąć udział w malowaniu planszy, konkursie utrzymywania się na niestabilnej powierzchni, wyścigu etc. Początkującym zadedykowano natomiast specjalny przewodnik, znakomicie wprowadzający w niezwykły świat Mercury Meltdown. Wzrok przykuwa też opcja wyświetlania efektownych powtórek oraz bardzo krótki czas ładowania poziomów, dzięki czemu uwaga użytkownika ani na moment nie zostaje rozproszona.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Mercury Meltdown

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Mercury Meltdown Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB