Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePSP
Okładka Mercury Meltdown (PSP)

Mercury Meltdown PSP

Mercury Meltdown jest kontynuacją jednej z ciekawszych gier logicznych dla konsoli PlayStation Portable, czyli Archer Maclean's Mercury. Ponownie kontrolujemy kroplę rtęci, zachowującą się zgodnie z prawami fizyki.

Logiczne | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Mercury Meltdown (PSP)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

3października2006

Mercury Meltdown jest kontynuacją jednej z ciekawszych gier logicznych dla konsoli PlayStation Portable, czyli Archer Maclean's Mercury. Ponownie kontrolujemy kroplę rtęci, zachowującą się zgodnie z prawami fizyki. Wszystko po to, aby pokonywać stawiane przed nami zadania i osiągać najlepsze wyniki punktowe.

Łączna liczba etapów rozgrywki (tj. dostępnych laboratoriów) oscyluje teraz w granicach dwustu (część należy jednak najpierw odblokować), a dodatkowe poziomy można pobrać z Internetu. Poza tym tytułowa rtęć występuje w czterech różnych stanach (normalny i stały oraz lejący się szybko i wolno), co znacznie urozmaica zabawę i stwarza zupełnie nowe możliwości. Warta podkreślenia jest też radykalna zmiana stylu graficznego w stosunku do części pierwszej – projektanci przygotowali trójwymiarowa oprawę wizualną, bazującą na technologii cel-shading.

Zbieranie rozmaitych bonusów w trakcie zabawy owocuje przyznaniem dostępu do pięciu mini-gier towarzyskich dla dwóch użytkowników, działających w oparciu o bezprzewodowe połączenie Wi-Fi. Można przykładowo wziąć udział w malowaniu planszy, konkursie utrzymywania się na niestabilnej powierzchni, wyścigu etc. Początkującym zadedykowano natomiast specjalny przewodnik, znakomicie wprowadzający w niezwykły świat Mercury Meltdown. Wzrok przykuwa też opcja wyświetlania efektownych powtórek oraz bardzo krótki czas ładowania poziomów, dzięki czemu uwaga użytkownika ani na moment nie zostaje rozproszona.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 UMD

Gry podobne do Mercury Meltdown

Klasyfikacja PEGI Mercury Meltdown

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Mercury Meltdown

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Mercury Meltdown również na Wii
Mercury Meltdown również na Wii

wiadomość14 grudnia 2006

Seria Mercury była do tej pory utożsamiana z konsolami koncernu Sony (za sprawą dwóch odsłon powstałych na PSP i jednej wyprodukowanej dla PS2). Od dzisiaj jest to jednak tytuł multiplatformowy w pełnym tego słowa znaczeniu. Producent gry, firma Ignition Entertainment, poinformował, że w połowie przyszłego roku własną edycję otrzymają bowiem posiadacze konsoli Nintendo Wii.

Mercury Meltdown również na PS2
Mercury Meltdown również na PS2

wiadomość16 września 2006

Frmy Atari i Ignition Entertainment podjęły decyzję o wydaniu na PS2 kontynuacji dobrze przyjętej gry logicznej na PSP noszącej tytuł Archer Maclean's Mercury. Produkcja będzie nosić tytuł Mercury Meltdown: Remix i, zgodnie z zapowiedziami wydawcy, będzie to ulepszona wersja wydanego na przenośną konsolę Sony sequelu, który w Europie ukaże się pod koniec września.

Mercury również w wersji na Nintendo Wii
Mercury również w wersji na Nintendo Wii

wiadomość20 czerwca 2006

Mercury, jedna z ciekawszych gier logicznych ostatnich miesięcy, doczeka się już niebawem drugiej części przeznaczonyej dla przenośnej konsoli Playstation Portable. Jak się okazuje, kolejne jej odsłony pojawią się prawdopodobnie również na Nintendo Wii.

Sequel Archer Maclean's Mercury w drodze
Sequel Archer Maclean's Mercury w drodze

wiadomość14 czerwca 2006

Zwolennicy zabaw logicznych, posiadający konsolę PlayStation Portable, zapewne ucieszą się na wieść, że powstaje sequel gry pt. Archer Maclean's Mercury. Kontynuacja nosi nazwę Mercury Meltdown i zostanie wydana przez Ignition Entertainment już we wrześniu bieżącego roku. Ponownie pokierujemy kroplą rtęci, zachowującą się zgodnie z prawami fizyki.