Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePSP
Okładka Archer Maclean's Mercury (PSP)
OkładkaArcher Maclean's Mercury (PSP)

Archer Maclean's Mercury PSP

Archer Maclean’s Mercury to gra logiczna wymagająca od graczy niezwykle zręcznych palców. Polega na doprowadzeniu do mety... płynnej rtęci, której wszelkie właściwości fizyczne zostały tu zachowane w niemal 100%.

Logiczne | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Archer Maclean's Mercury Premiera PSP

6kwietnia2005

producent: Awesome Studios wydawca: UTV Ignition Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Archer Maclean's Mercury

The Sims 2

LocoRoco

Lemmings (1991)

Archer Maclean’s Mercury to gra logiczna wymagająca od graczy niezwykle zręcznych palców. Polega na doprowadzeniu do mety... płynnej rtęci, której wszelkie właściwości fizyczne zostały tu zachowane w niemal 100%. Grę przygotowała firma Awesome Studios, a wydawcą jest Ignition Entertainment.

Bardzo ciekawie zostało rozwiązane sterowanie. Nie kierujemy tu samą rtęcią, a całym światem, w którym aktualnie się ona znajduje. Obracanie danego etapu spowoduje, że bohater zaczyna się ześlizgiwać w obranym przez gracza kierunku. Autorzy przygotowali 6 światów podzielonych na 72 poziomy. Każdy z nich obfituje w tajemne przejścia, przyciski aktywujące różnego rodzaju kładki lub bramy oraz we wrogów, których należy omijać bądź likwidować poprzez umiejętne manewrowanie rtęcią. Etapy zostały podzielone na pięć rodzajów: czasówki; misje, w których należy zebrać określoną ilość punktów procentowych; takie, w których musimy wypełnić określone z góry zadania (np. uruchomić generator); etapy, które zaliczamy wykonując kombosy – aktywując wiele elementów w krótkim czasie; walki z bossami. Pobicie najlepszych wyników punktowych na wszystkich poziomach otwiera przed graczem dostęp do bonusów, w tym jednego dodatkowego świata zawierającego 10 poziomów. Początkujący mogą przystąpić do tutoriala, zestawu misji treningowych, w których poznają wszystkie najważniejsze tricki potrzebne do przejścia Archer Maclean’s Mercury.

Wielkie wrażenie robi trójwymiarowa oprawa graficzna, szczególnie główny bohater, odbijający od swej powierzchni otoczenie oraz mieniący się przeróżnymi barwami. Równie dobrze prezentuje się animacja oraz stonowana muzyka.

Archer Maclean’s Mercury zawiera opcję gry wieloosobowej poprzez Wi-Fi (max. dwóch graczy).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 7,1 / 10 na podstawie 46 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Archer Maclean's Mercury

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Archer Maclean's Mercury Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB