Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 5 września 2006, 12:39

autor: Elrond

Szykuje się kolejna odsłona konkursu $1,000,000 Make Something Unreal

Dwa lata temu dużą popularnością wśród twórców modów do gier cieszył się konkurs zorganizowany przez firmę Epic Games - $1,000,000 Make Something Unreal. Dzięki niemu na rynku pojawiło się sporo bardzo ciekawych modyfikacji m.in. Unreal Tournament 2004, z których jedna, nota bene, zwycięska w opisywanym konkursie, Red Orchestra, przekształciła się w pełnoprawną grę. Wszystko wskazuje na to, iż w tym roku również będzie można zrobić „coś nierealnego”.

Dwa lata temu dużą popularnością wśród twórców modów do gier cieszył się konkurs zorganizowany przez firmę Epic Games oraz sponsorowany przez nVidię, Atari, Digital Extremes, AMD i Alias, $1,000,000 Make Something Unreal. Dzięki niemu na rynku pojawiło się sporo bardzo ciekawych modyfikacji m.in. Unreal Tournament 2004, z których jedna, nota bene, zwycięska w opisywanym konkursie, Red Orchestra, przekształciła się w pełnoprawną grę Red Orchestra: Ostfront 41-45. Wszystko wskazuje na to, iż w tym roku również będzie można zrobić „coś nierealnego”.

Tak przynajmniej można wywnioskować z wywiadu, jakiego Mark Rein z Epic Games udzielił redaktorom serwisu ComputerAndVideoGames. Obecnie trwają rozmowy z potencjalnymi sponsorami, i jeśli uda się zgromadzić odpowiednią liczbę zainteresowanych organizacją konkursu, doczekamy się kolejnych zmagań w dziedzinie modów. Tym razem oczekiwania co do konkursowych produktów będą większe, ponieważ do ich stworzenia wykorzystana zostanie platforma Unreal Engine 3. Więcej informacji na ten temat poznamy zapewne już niedługo.