Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Unreal Tournament 2003 (PC)

Unreal Tournament 2003 PC

Kontynuacja wydanej w 1999 roku gry Unreal Tournament firmy Digital Extremes, stanowiącej poboczną odsłonę popularnego cyklu strzelanin FPS, koncentrującą się przede wszystkim na rywalizacji wieloosobowej.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | multiplayer | kooperacja | strzelanki

PC Windows
Okładka Unreal Tournament 2003 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1października2002

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Druga cześć osławionej gry akcji Unreal Tournament, przeznaczonej głównie do rozgrywki wieloosobowej. Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy jest nowa, znacznie lepsza oprawa graficzna, za którą odpowiada nowy engine graficzny (tekstury w wysokiej rozdzielczości 1024x768, dynamiczne cieniowanie i oświetlenie, efekty mgły, realistyczny dym, oraz wiele, wiele innych). Na graczy czeka ponad 30 nowych map o bardzo zróżnicowanym ukształtowaniu i środowisku, m.in. dżungla, lodowce, teren wulkaniczny, pustynie, przestrzeń kosmiczna, itd. Każdy gracz może wybrać swoją postać (ponad 35 różnych modeli postaci) z sześciu ras, tj. rasa zwana Nightmare, Egipcjanie, genetycznie zmodyfikowani ludzie, roboty, obcy, oraz najemnicy. Unreal Tournament 2003 wprowadza do rozgrywki znanej z części pierwszej szereg usprawnień i zmian. Teraz mamy dużo bogatszy zestaw ruchów, możemy się dowolnie poruszać, biegać i strzelać nie zużywając energii oraz wykonywać ruchy specjalne, które pochłaniają określoną ilość energii, m.in. są to: speed oraz berserk. Nowością jest też możliwość wykorzystywania różnych pojazdów. Podczas rozgrywki możemy zdobyć trzy typy bonusów, tj. life, armor, weapons. UT2003 oprócz rozgrywki wieloosobowej pozwala też na grę jednoosobową, gdzie stawiamy czoło przeciwnikom kierowanym przez komputerowe A.I. (tzw. boty).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 32  

Nośnik: 3 CD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 467 głosów czytelników.

Gry podobne do Unreal Tournament 2003

Klasyfikacja PEGI Unreal Tournament 2003

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Unreal Tournament 2003

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 700MHz
  • 256MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D
Unreal Tournament 2003 - przed premierą
Unreal Tournament 2003 - przed premierą

Przed premierą 6 maja 2002, 10:32

Shield Gun to odpowiednik Impact Hammera – jego działanie to przede wszystkim osłona przed pociskami (wtedy gracz nie może strzelać), ale także wykonywanie wysokich skoków. Link Gun przypomina Pulse Gun z Unreal Tournament – także wystrzeliwuje zieloną maź naładowaną potężną energią. Jeśli drugi gracz posiada Link Gun’a i strzela do swojego kompana wówczas potraja moc jego broni. Jeśli dołączy się trzeci gracz to moc będzie pięć razy większa od pierwotnej. Minusem jest to, że śmierć jednego z nich wiąże się ze śmiercią pozostałych. Rocket Launcher w pierwszym trybie wystrzeliwuje maksymalnie trzy rakiety, a w drugim tylko jedną, ale za to o wiele szybciej. Natomiast Translocator służyć będzie do teleportacji w przypadkach, kiedy w stronę gracza będą wymierzone np. wspomniane trzy rakiety.