Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2008, 08:37

autor: Przemysław Zamęcki

Epic Games dołącza do Steama

Steam nadal poszerza swoją ofertę. Od wczoraj w tej popularnej usłudze sieciowej dystrybucji programów można nabyć pierwsze gry wyprodukowane przez Epic Games.

Steam nadal poszerza swoją ofertę. Od wczoraj w tej popularnej usłudze sieciowej dystrybucji programów można nabyć pierwsze gry wyprodukowane przez Epic Games.

Na dobry początek w sprzedaży pojawiła się seria Unreal. Jest więc Unreal Gold, Unreal 2: The Awakening, Unreal Tournament: Game of the Year Edition, Unreal Tournament 2004: Editor’s Choice Edition oraz Unreal Tournament 3. Cena gier w zależności od tytułu waha się od $8.95 do $44.95. Decydując się od razu na kupno całego zestawu Unreal Deal Pack wydamy $59.95. Warto przy tym zaznaczyć, że do 24 marca wszystkie tytuły objęte są promocyjną, 10% zniżką.

Szkoda, że w Steamie na razie nie jest dostępny Gears of War oraz przede wszystkim starsze i mniej lub w ogóle nie znane młodszemu pokoleniu graczy dokonania Epica. Należałoby tu wymienić chociażby znakomitą serię platformówek Jazz Jack Rabbit czy Epic Pinballa, wydanych jeszcze pod szyldem Epic MegaGames.

Podpisanie porozumienia z Valve i umieszczenie własnych produktów w Steamie jest także zapewne podyktowane chęcią zwiększenia swoich udziałów na rynku pecetowym. Co prawda ze ścisłego kierownictwa firmy płyną do nas dość sprzeczne informacje (a to CliffyB czy Tim Sweeney w pewien sposób negują sens produkowania gier na komputery osobiste, z drugiej strony zupełnie innego zdania jest pełniący funkcję wiceprezesa Mark Rein), to jednak próba dotarcia do piętnastu milionów klientów Steama faktycznie może pomóc nienajlepszej sprzedaży Unreal Tournament 3. Być może to także znak czasów i tylko potwierdzenie faktu, że w przypadku komputerów osobistych to właśnie przed sieciową dystrybucją rysuje się najciekawsza przyszłość.

Przemysław Zamęcki

Przemysław Zamęcki

Grał we wszystko na wszystkim. Fan retro gratów i gier w pudełkach, które namiętnie kolekcjonował. Spoczywaj w pokoju przyjacielu - 1978-2021

więcej