Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 11 marca 2008

Zapowiedziano Panzer Command: Kharkov
Zapowiedziano Panzer Command: Kharkov

Kuba, 11 marca 2008, 20:22

Miłośnicy gry strategicznej Panzer Command mogą spodziewać się w najbliższym czasie kolejnych emocji. Niespełna dwa lata po premierze Operation Winter Storm zapowiedziano nową część serii, o podtytule Kharkov.

Wojna w Take-Two. „Ktoś” skupuje akcje firmy

Łosiu, 11 marca 2008, 15:54

Wygląda na to, że udziałowcy koncernu Take-Two nie są do końca zadowoleni z decyzji zarządu spółki, który to odrzucił ofertę sprzedaży firmy potentatowi branży gier video - Electronic Arts, za cenę blisko dwóch miliardów dolarów. Jak donosi agencja Reuters, dwóch największych akcjonariuszy Take-Two pozbyło się znaczących ilości udziałów w spółce, wykorzystując tym samym znaczny wzrost ceny jej akcji. Nie dość tego, w sądzie w Delaware udziałowcy złożyli pozew przeciwko zarządowi spółki.

EMPiK - Top Lista - tydzień 10 (11/03/08)

Przemysław Zamęcki, 11 marca 2008, 15:49

Oto notowania najlepiej sprzedających się gier w salonach EMPiK. Na liście znajdują się tytuły wydane na komputery osobiste oraz konsole PS2, PS3 i Xbox 360. Dane pochodzą z okresu pomiędzy 3 a 9 marca i zostały zebrane w 102 salonach sieci.

Twórcy Rock Band chcą aby gracze sami tworzyli muzykę
Twórcy Rock Band chcą aby gracze sami tworzyli muzykę

Kuba, 11 marca 2008, 14:52

Rock Band jest kolejną produkcją studia Harmonix (twórców między innymi Guitar Hero) przeznaczoną dla największych melomanów wśród graczy. Dlaczego tak wiele osób czeka na jej europejską premierę przeczytacie w naszej encyklopedii. A o kolejnym istotnym powodzie, dla którego dzieło Harmonix ma szanse na dłużej zagościć w naszych konsolach dowiedział się dziś serwis GamesIndustry w rozmowie z jednym z twórców Rock Band, Gregiem LoPiccolo.

Beta Starcraft II już w tym roku?
Beta Starcraft II już w tym roku?

Kuba, 11 marca 2008, 14:26

Serwis IGN opublikował swoją zapowiedź gry Starcraft II, gdzie oprócz podstawowych informacji na jej temat i osobistych refleksji poświęconych Zergom dowiadujemy się, że... najprawdopodobniej jeszcze w tym roku twórcy udostępnią wersję beta.

Gran Turismo 5 Prologue w Europie pod koniec miesiąca

Jiker, 11 marca 2008, 14:01

Europejski oddział koncernu Sony Computer Entertainment poinformował, że tutejsza premiera Gran Turismo 5 Prologue odbędzie się pod koniec bieżącego miesiąca. Program trafi do sprzedaży sklepowej oraz do oferty serwisu PlayStation Network.

Alpha Protocol - nowa gra Obsidian Entertainment

Przemysław Zamęcki, 11 marca 2008, 12:00

Na forum NEOGaf pojawiła się zapowiedź kwietniowego numeru magazynu Game Informer, z której wynika, że przed światem zostanie ujawniona nowa gra ekipy Obsidian Entertainment zatytułowana Alpha Protocol.

Ukraińcy zapowiadają Salvation
Ukraińcy zapowiadają Salvation

Przemysław Zamęcki, 11 marca 2008, 11:16

Ukraińskie studio Black Wing Foundation zaanonsowało grę zatytułowaną Salvation, trzecioosobową strzelaninę z elementami skradanki wykorzystującą silnik Source. Gra powstaje z myślą o pecetach i Xboxie 360.

Genius Products wydawcą komercyjnego Line Ridera

Jiker, 11 marca 2008, 11:05

Genius Products, firma powstała przy udziale m.in. braci Weinsteinów, założycieli słynnego Miramaxu, wchodzi na rynek elektronicznej rozrywki. Podmiot zajmujący się głównie wydawaniem oraz dystrybucją rozpocznie podbój nowego obszaru od wprowadzenia do sprzedaży komercyjnej wersji gry Line Rider.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (11 marca 2008)

Jiker, 11 marca 2008, 10:00

Nowe zrzuty ekranowe ze kontynuacji StarCrafta, Football Manager 2008 w wersji dla Xbox 360 wędruje do tłoczni, Namco Bandai ujawnia okładki z Soul Calibur IV, tytuły wchodzące w skład środowej aktualizacji Xbox Live Arcade już znane, The Orange Box zdobywcą stu nagród – zapraszamy na wtorkowy przegląd informacji w telegraficznym skrócie.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (2 - 8 marca)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (2 - 8 marca)

Przemysław Zamęcki, 11 marca 2008, 09:59

Przed Wami kolejne notowanie najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii według Charttrack. Obejmuje ono okres pomiędzy 2 a 8 marca.

UbiSoft wypowiada wojnę nadwadze

Jiker, 11 marca 2008, 09:25

Masz problemy z nadwagą? Nie potrafisz sobie poradzić ze zbędnymi kilogramami? To właśnie z myślą o Tobie powstaje program o tytule My Health Coach: Weight Management. Osobisty, wirtualny trener i pielęgniarka w jednym pomogą ci już tegorocznego lata, kiedy to franuski UbiSoft dostarczy wspomniany tytuł na europejski i amerykański rynek gier.

Pecety nadają się do wszystkiego, ale nie do grania - twierdzi założyciel Epic Games
Pecety nadają się do wszystkiego, ale nie do grania - twierdzi założyciel Epic Games

Przemysław Zamęcki, 11 marca 2008, 09:25

Najwyraźniej Epic Games ma na pieńku z pecetami po dość słabej sprzedaży na tę platformę Unreal Tournament III, gdyż po raz kolejny firma ustami jej założyciela, Tima Sweeneya, nie boi się wyrazić swojej opinii na temat komputerów osobistych jako maszyn do grania.

Pinball Hall of Fame: The Williams Collection debiutuje na rynku
Pinball Hall of Fame: The Williams Collection debiutuje na rynku

Jiker, 11 marca 2008, 09:07

Firma Crave Entertainment poinformowała, że gra pod tytułem Pinball Hall of Fame: The Williams Collection zadebiutowała na amerykańskim rynku elektronicznej rozrywki. Zestaw składa się z kilkunastu najsłynniejszych stołów marki Williams.

Z PhysX skorzytają wszyscy, w tym AMD/ATI

Jiker, 11 marca 2008, 08:35

Firma nVidia zdecydowała się na ogłoszenie dosyć zaskakującego oświadczenia. Mianowicie, system PhysX, jeden z najpopularniejszych silników fizycznych pozyskany przez nVidię przed miesiącem, stanie się najpewniej standardem dostępnym dla wszystkich zainteresowanych podmiotów, w tym koncernu AMD/ATI.

Warhammer 40000: Dawn of War 2 w przyszłym numerze magazynu PC Gamer?
Warhammer 40000: Dawn of War 2 w przyszłym numerze magazynu PC Gamer?

Przemysław Zamęcki, 11 marca 2008, 08:28

Trzeci dodatek do Warhammer 40000: Dawn of War o podtytule Soulstorm, jeszcze na dobre nie zawitał w naszych domach (polska premiera odbędzie się za dwa dni, 13 marca), a tymczasem wygląda na to, że ekipa Relic Entertainment szykuje kolejną odsłonę serii.

Nintendo zabiera głos w sprawie japońskiego debiutu serwisu WiiWare

Jiker, 11 marca 2008, 08:12

Jak poinformowało Nintendo, japońska wersja serwisu WiiWare zadebiutuje już 25 marca. Specjalna usługa przeznaczona dla posiadaczy Wii umożliwi im pobieranie małych, jednakże zupełnie nowych produkcji, za stosunkowo niewielkie pieniądze.

Xbox 360 z 42% udziałem w rynku konsol najnowszej generacji

Jiker, 11 marca 2008, 07:56

Na tej samej konferencji prasowej, na której zapoznaliśmy się z oficjalnymi informacjami o obniżce europejskiej ceny konsoli Xbox 360, ujawnionych zostało kilka istotnych faktów na temat poczynań owej platformy na światowym rynku elektronicznej rozrywki.

Valve chwali się nagrodami za The Orange Box
Valve chwali się nagrodami za The Orange Box

Przemysław Zamęcki, 11 marca 2008, 07:43

Valve, firma stojąca za niezwykłą popularnością doktora Gordona Freemana, głównego bohatera serii Half-Life, w specjalnym oświadczeniu pochwaliła się ilością nagród, jakie otrzymał wydany w październiku ubiegłego roku The Orange Box.