Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 12 marca 2008

MotorStorm 2 oficjalnie zapowiedziane - zobacz pierwszy zwiastun!

Jiker, 12 marca 2008, 19:00

Wybiła właśnie 19:00. Zgodnie z obietnicą publikujemy zatem oficjalne informacje o MotorStorm 2, kontynuacji jednej z najlepiej sprzedających się gier w dotychczasowej historii konsoli PlayStation 3. W dalszej części wiadomości znajdziecie również bezpośredni link do pierwszego zwiastuna najnowszego dzieła Evolution Studios.

66 milionów tytułów z serii GTA już w rękach graczy

Misiek, 12 marca 2008, 18:37

Kilka godzin temu dowiedzieliśmy się, że pierwszy kwartał fiskalny bieżącego roku przyniósł firmie Take-Two 38 milionów dolarów strat. Oprócz tego wydawca opublikował jednak wyniki sprzedaży swoich najważniejszych serii. Okazało się, że saga Grand Theft Auto sprzedała się już w liczbie 66 milionów sztuk.

Oficjalna zapowiedź Motorstorm 2 już o 19:00
Oficjalna zapowiedź Motorstorm 2 już o 19:00

Jiker, 12 marca 2008, 15:10

Jeszcze dzisiaj, o godzinie 19:00 polskiego czasu, będziecie mogli zapoznać się z oficjalną zapowiedzią drugiej odsłony cyklu Motorstorm. Kontynuacja jednej z najlepiej sprzedających się pozycji wydanych na konsolę PlayStation 3 jest jedną z najbardziej oczekiwanych gier na tę platformę.

Army of Two z blokadą regionalną na rozgrywkę sieciową

Jiker, 12 marca 2008, 14:54

Z informacji podanych przez rzecznika firmy Electronic Arts wynika, że Army of Two, jedna z bardziej oczekiwanych gier pierwszej połowy bieżącego roku, została wyposażona w blokadę regionalną, uniemożliwiającą rozgrywki sieciowe pomiędzy Amerykanami a Europejczykami.

Mass Effect 2 z lepszym systemem misji pobocznych

Jiker, 12 marca 2008, 14:42

Greg Zeschuk, szef firmy Bioware, zarzeka się, że Mass Effect 2 będzie oferować bogatszą i zapadającą w pamięć na dłużej gamę questów pobocznych, aniżeli pierwsza część przygód komandora Sheparda. Według niego skok jakościowy porównać będzie można do tego, który został odnotowany w przypadku pierwszej i drugiej odsłony cyklu Blaldur’s Gate.

UbiSoft opóźnia premierę pecetowego Assassin's Creed

Jiker, 12 marca 2008, 14:20

Assassin’s Creed: Director’s Cut Edition, specjalna edycja przygód Altaira powstająca z myślą o komputerach klasy PC, miała się pierwotnie ukazać 28 marca. Kilka dni temu jej premiera została jednak przesunięta. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że doszło do kolejnego opóźnienia. Tym razem oficjalną datą europejskiej i amerykańskiej premiery gry jest 11 kwietnia.

Condemned 2: Bloodshot debiutuje na światowym rynku
Condemned 2: Bloodshot debiutuje na światowym rynku

Jiker, 12 marca 2008, 14:06

Jak poinformowała Sega, długo oczekiwana kontynuacja gry Condemned – Condemned 2: Bloodshot – zaliczyła właśnie swoją światową premierę. Dokonała tego trafiając na amerykańskie półki sklepowe. W chwili obecnej mogą ją nabyć wyłącznie posiadacze konsoli Xbox 360.

Capcom ujawnia Lost Planet Colonies

Jiker, 12 marca 2008, 13:49

Japoński Capcom zdecydował się na przerwanie milczenia w sprawie tajemniczej Lost Planet Colonies. Dowiedzieliśmy się dzięki temu, że produkcja ta będzie ni mniej, ni więcej, tylko specjalną edycją podstawowej Extreme Condition, uzupełniającą ją o szereg interesujących dodatków.

50% posiadaczy konsoli PS3 używa Playstation Network
50% posiadaczy konsoli PS3 używa Playstation Network

Kuba, 12 marca 2008, 12:13

Technologie sieciowe to w świecie konsol cały czas nowość, a ich twórcy sprawiają wrażenie badających zarówno graczy, ale też i samych siebie. Nie zmienia to jednak faktu, że Xbox Live oraz Playstation Netowork cieszą się sporą popularnością.

Dalsze losy Carnival Games
Dalsze losy Carnival Games

Kuba, 12 marca 2008, 11:29

Cyrk jednych bawi, innych nudzi... Ale kto z Was nie lubi wesołych miasteczek? No właśnie, wszyscy je kochają. A gdy akurat żadnego nie ma w pobliżu – tradycyjnie – zostają nam gry. I właśnie jedną z takich produkcji jest Carnival Games, o której od jakiegoś czasu bardzo ciepło wypowiadają się posiadacze Nintendo Wii.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (12 marca 2008)

Jiker, 12 marca 2008, 10:41

Nowy dodatek do Dark Messiah of Might and Magic: Elements, opóźnienie premiery pecetowego dema Frontlines: Fuel of War, światowa premiera Lost Empire: Immortals, JoWood i Piranha Bytes wyjaśniają nieporozumienia, premiera Star Trek Online już wkrótce – zapraszamy na codzienne wydanie „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”.

Take-Two podsumowuje i precyzuje premiery nowych hitów

Kuba, 12 marca 2008, 10:20

Pierwszy kwartał fiskalny 2008 roku przyniósł Take-Two straty 38 milionów dolarów, czyli blisko o 80% większe niż przed rokiem. Opublikowany raport pozwala wnioskować jednak, że wydawca całkiem szybko sobie je „odbije” i najpewniej ze sporą nawiązką.

Pecetowy Mass Effect bez darmowych dodatków?

Przemysław Zamęcki, 12 marca 2008, 08:44

Wiemy już, że pecetowa wersja Mass Effect znajduje się w produkcji, niemniej jednak użytkownicy Xboxów 360 nie zostali pozostawieni samym sobie. Po pierwszej dostępnej zawartości dodatkowej o nazwie Bring Down the Sky (o wartości 400 MSP) pojawią się również następne. No dobrze, ale czy wersja PC wszystkie dodatki będzie posiadać już w pudełku?

Zapowiedziano Bioshock 2
Zapowiedziano Bioshock 2

Kuba, 12 marca 2008, 08:29

O Bioshock 2 mówiło się już od kilku miesięcy – pojawiały się nieoficjalne informacje, interpretacja wypowiedzi wyżej postawionych, a nawet artworki (choć te zostały akurat tak szybko zdementowane, że nawet nie zdążyliśmy o nich napisać). I kiedy niektórzy skłonni byli pomyśleć, że na drugą część tej rewelacyjnej gry jeszcze troszkę sobie poczekamy – pojawiła się oficjalna informacja. Będzie Bioshock 2!

Crytek rejestruje nowy tytuł
Crytek rejestruje nowy tytuł

Przemysław Zamęcki, 12 marca 2008, 08:28

Pomimo tego, że premierę ma już dawno za sobą, Crysis wciąż budzi emocje. I to nie tylko za sprawą ewentualnego portu na konsole, ale być może nawet planowanego sequela.

NPD przedstawia raport dotyczący udziału w rynku gier przeznaczonych dla dojrzałych użytkowników

Przemysław Zamęcki, 12 marca 2008, 07:53

Czy popularność konsol Nintendo i gier dla niedzielnych graczy spowoduje znaczny spadek ilości wydawanych tytułów przeznaczonych dla nieco starszych i bardziej wymagających osób? Najnowszy raport sprzedaży przedstawiony przez organizację NPD zajmującą się analizą amerykańskiego rynku rozrywkowego sugeruje, że niekoniecznie.

Najpopularniejsze gry na PC w USA (24 lutego - 1 marca 2008)
Najpopularniejsze gry na PC w USA (24 lutego - 1 marca 2008)

Przemysław Zamęcki, 12 marca 2008, 07:49

Oto najnowszy ranking dziesięciu najlepiej sprzedających się gier pecetowych w Stanach Zjednoczonych pomiędzy 24 lutego a pierwszym marca. Jak zwykle zostało ono przygotowane przez amerykańską organizację NPD zajmującą się badaniem i analizą tamtejszego rynku rozrywki elektronicznej.

Hideo Kojima pracuje nad nową grą

Przemysław Zamęcki, 12 marca 2008, 07:19

W rozmowie z japońskim serwisem Nikkei BP, prezes Konami Fumiaki Tanaka ujawnił, że Hideo Kojima pracuje obecnie nad koncepcją nowej gry nie mającej nic wspólnego z uniwersum Metal Geara.

Autor God of War II rozpoczyna współpracę z reżyserem trylogii Mad Max

Przemysław Zamęcki, 12 marca 2008, 07:14

Może nie wszyscy z Was kojarzą to nazwisko, ale Cory Barlog był jednym z głównych ludzi odpowiedzialnych za sukces God of War i z całą pewnością najważniejszą osobą stojącą za God of War II. Pomimo to, tuż po ukazaniu się w zeszłym roku na półkach sklepów drugiej części przygód Kratosa postanowił opuścić Sony i zająć się czymś zupełnie nowym.