Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 19 marca 2008

Przyszłość gier z logiem Sierra Entertainment pod znakiem zapytania

Przemysław Zamęcki, 19 marca 2008, 16:37

Jak donosi na swoim blogu jeden z redaktorów serwisu Variety, odpowiedzialny za dział poświęcony grom video, koncern Sierra mogą czekać ciężkie czasy, z likwidacją włącznie.

Peter Molyneux o współpracy Fable 2 z grami Xbox Live Arcade

Jiker, 19 marca 2008, 15:27

Fable 2 obok wielu interesujących funkcji będzie oferować współpracę między kilkoma grami, które już wkrótce wejdą do oferty serwisu Xbox Live Arcade. Będzie ona polegać na możliwość zarobienia małych sum pieniędzy, które następnie będzie można wykorzystać w wirtualnym świecie wykreowanym przez Petera Molyneux. Do tej pory znaliśmy tytuł tylko jednej z nich. Dzisiaj poznaliśmy kolejne dwie.

Battlefield: Bad Company zadebiutuje latem

Jiker, 19 marca 2008, 14:55

Niewiele jest gier, które zasługują na miano „najbardziej oczekiwanych”. O ile bardzo często redaktorzy i gracze nadużywają tego terminu całkowicie bezzasadnie, o tyle w przypadku Battlefield: Bad Company możemy to zrobić bez obaw o posądzenie o nadużycia. Jeśli wierzyć ostatnim zapewnieniom twórców gry, ukaże się ona na światowym rynku już latem tego roku.

The Sims 3 już oficjalnie - strona, opis i screeny
The Sims 3 już oficjalnie - strona, opis i screeny

Przemysław Zamęcki, 19 marca 2008, 14:20

Po ponad siedmiu latach od premiery pierwszej części i trzech i pół roku po premierze drugiej, koncern Electronic Arts ujawnił pierwsze szczegóły dotyczące trzeciej i najnowszej odsłony serii The Sims. Pojawiła się oficjalna strona gry, a wraz z nią screeny.

Haze tylko czasowym exclusivem na PlayStation 3

Jiker, 19 marca 2008, 14:15

Wszystko wskazuje na to, że epopeja pod tytułem „Na jakiej platformie ukaże się Haze?” dobiegła końca. Przedstawiciele firmy UbiSoft poinformowali w rozmowie z redakcją serwisu Computer and Video Games, że interesująco zapowiadająca się pierwszoosobowa strzelanina będzie tytułem na wyłączność względem PlayStation 3 „w momencie wydania jej na rynku”.

Sins of a Solar Empire z sukcesem na terenie Stanów Zjednoczonych

Jiker, 19 marca 2008, 13:18

Amerykańska organizacja NPD podzieliła się z nami kolejnym zestawieniem obejmującym miesięczna, sklepową sprzedaż gier pecetowych na terenie Stanów Zjednoczonych. W porównaniu do wyników wypracowanych w miesiącu styczniu nie odnotowaliśmy zbyt wielu zmian. Najefektowniejszą z nich jest niewątpliwie udany debiut Sins of a Solar Empire.

Premiera nowej części Nancy Drew już w lipcu

Virion, 19 marca 2008, 13:01

Firma Her Interactive zapowiedziała wydanie nowej części przygodówki, której bohaterką jest czarująca i młoda pani detektyw Nancy Drew.

Rainbow Six Vegas 2 trafia na półki sklepowe
Rainbow Six Vegas 2 trafia na półki sklepowe

Kuba, 19 marca 2008, 11:47

Koncern UbiSoft poinformował dziś, że Rainbow Six Vegas 2 w wersji na Playstation 3 oraz Xbox 360 trafił na półki amerykańskich sklepów. Obie edycje możemy już zamówić m.in. w sieciach Amazon i GameStop. W Europie posiadacze tych konsol otrzymają wersję PAL Vegas 2 już jutro.

Service Pack 1 dla Windows Vista staje się faktem

Przemysław Zamęcki, 19 marca 2008, 11:09

Zgodnie z wczorajszymi informacjami, od dzisiaj posiadacze systemu operacyjnego Windows Vista w wersjach angielskiej, francuskiej, niemieckiej, japońskiej i hiszpańskiej mają możliwość uaktualnienia go o pierwszą poważną poprawkę – Service Pack 1.

Summon Night: Twin Age poza Japonią
Summon Night: Twin Age poza Japonią

Kuba, 19 marca 2008, 11:06

Uniwersum Summon Night to dla przeciętnego Japończyka coś takiego, czym dla przeciętnego Amerykanina jest świat Gwiezdnych Wojen (a w każdym razie bardzo podobnie). Powstało anime, książki, płyty z muzyką, a także gry. Korzystając z okazji – jakiś czas po japońskiej, zapowiedziano angielskojęzyczna wersję Summon Night: Twin Age.

Molyneux: Pecety są odkrywane na nowo
Molyneux: Pecety są odkrywane na nowo

Kuba, 19 marca 2008, 10:57

W wywiadzie dla serwisu Shacknews słynny Peter Molyneux kontynuuje swoje dywagacje na temat sytuacji na rynku gier na komputery klasy PC. Autor Populousa, Black & White, a ostatnio pracujący nad Fable 2 twierdzi, iż „pecety odkrywają się na nowo”.

Bionic Commando: Rearmed - cena i wymagania na PC

Virion, 19 marca 2008, 10:10

Premiera nowej edycji gry Bionic Commando zatytułowanej Bionic Commando: Rearmed już w maju tego roku. Tymczasem na stronie internetowej tego tytułu zamieszczono informacje o jego cenie w systemach dystrybucji sieciowej konsol PS3 i Xbox 360 oraz o wymaganiach sprzętowych dla wersji PC.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (19 marca 2008)

Jiker, 19 marca 2008, 10:00

Nowa wersja oprogramowania PSP, łatka do CoD 4: Modern Warfare w wersji dla PS3, blisko 40% wzrost sprzedaży Xboksa 360, Frontlines: Fuel of War z Punkbusterem, Imperium Romanum trafia do sprzedaży, nowy model PlayStation 3 w drodze – zapraszamy Was do lektury kolejnego wydania „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”.

Pierwszy Metal Gear Solid w ofercie PS Network?
Pierwszy Metal Gear Solid w ofercie PS Network?

Kuba, 19 marca 2008, 08:22

Firma Sony postanowiła zrobić posiadaczom konsoli Playstation 3 oraz Playstation Portable miłą niespodziankę i najpewniej już wkrótce w usłudze Playstation Network znajdzie się pierwsza część gry Metal Gear Solid.