Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2008, 14:20

The Sims 3 już oficjalnie - strona, opis i screeny

Po ponad siedmiu latach od premiery pierwszej części i trzech i pół roku po premierze drugiej, koncern Electronic Arts ujawnił pierwsze szczegóły dotyczące trzeciej i najnowszej odsłony serii The Sims. Pojawiła się oficjalna strona gry, a wraz z nią screeny.

Po ponad siedmiu latach od premiery pierwszej części i trzech i pół roku po premierze drugiej, koncern Electronic Arts ujawnił pierwsze szczegóły dotyczące trzeciej i najnowszej odsłony serii The Sims. Pojawiła się oficjalna strona gry, a wraz z nią screeny, które znajdziecie w naszej galerii.

Tym, co ma wyróżniać The Sims 3 od swoich poprzedników, to przede wszystkim całkowicie otwarty świat pozwalający na dowolne zwiedzanie okolicy domu naszej simsowej rodzinki. Daje to możliwość podglądania zachowań innych mieszkańców wirtualnego miasteczka czy chociażby zawarcia z nimi przyjaźni. Oznacza to również, że jeżeli najdzie nas taka ochota, w każdej chwili będziemy mogli udać się z domu spacerkiem na przykład do lokalnego parku czy ratusza. Najmocniejszym atutem gry ma być właśnie wrażenie, że żyjemy w tętniącej życiem dzielnicy, w której każdy z jej mieszkańców zajmuje się własnymi sprawami i problemami.

The Sims 3 już oficjalnie - strona, opis i screeny - ilustracja #1

Realistycznie zachowujący się mieszkańcy to jednak nie wszystko, co producent ma do zaoferowania. Wraz z premierą trzeciej części, umożliwi ona ponoć stworzenie takiej postaci, jaką tylko zapragniemy. Poczynając od jej figury po możliwość zaawansowanych ustawień wyglądu twarzy, koloru skóry czy stylu uczesania. Co prawda podobne opcje oferuje bardzo wiele najrozmaitszych gier – od Saint’s Row poczynając, poprzez Obliviona i na Mass Effect kończąc – niemniej jednak miejmy nadzieję, że skoro EA ową możliwością nie omieszkało się pochwalić, będzie ona wyprzedzała wszystko to, co mieliśmy okazję oglądać wcześniej.

The Sims 3 już oficjalnie - strona, opis i screeny - ilustracja #2

Poza wyglądem liczy się również osobowość. Podobnie jak i w przypadku wymienionych wyżej innowacji, autorzy postanowili uatrakcyjnić także i ten aspekt rozgrywki. Zaimplementowany system ma starannie odzwierciedlać zachowanie się Sima. Tylko od nas ma zależeć, czy pokierujemy losami babci kleptomanki wtykającej nos w sprawy sąsiadów, czy nieokrzesanego punka, który w duszy jest jedynie małym, zamkniętym w sobie chłopcem. Dość powiedzieć, że twórcy obiecują szeroki wybór wszelkich ustawień, pozwalający na ponad siedemset milionów kombinacji. Każdy Sim ma być wyjątkowy i posiadać własny charakter.

The Sims 3 już oficjalnie - strona, opis i screeny - ilustracja #3

Nie zabraknie możliwości dostosowywania wyglądu najbliższego otoczenia do naszych gustów. Podobnie jak w poprzednich częściach istnieć będzie możliwość zmiany podłogi, mebli, tapet, okien i mnóstwa innych rzeczy. Można będzie stawiać nowe budynki i decydować kto ma w nich zamieszkać.

Seria The Sims do chwili obecnej sprzedała się w ilości 98 milionów egzemplarzy i została przetłumaczona na 22 języki. Trudno więc nie przyznać znajdującemu się w oficjalnym opisie określeniu, że stała się również kulturowym fenomenem. Premiera nowej odsłony zaplanowana została na 2009 rok, zaś do zapoznania się z bliższymi informacjami zapraszamy na oficjalną stronę, którą znajdziecie pod tym adresem.