Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 7 marca 2008

Infogrames chce wykupić Atari Inc. - czyli rewolucja w strukturach koncernu
Infogrames chce wykupić Atari Inc. - czyli rewolucja w strukturach koncernu

Łosiu, 7 marca 2008, 16:29

Firma Infogrames Entertainment wystosowała list do Atari Inc., w którym informuje o chęci przejęcia tych akcji Atari Inc., które jeszcze do niej nie należą. Przypominamy, iż Atari Inc. to tak na prawdę autonomiczna gałąź wydawnicza na Amerykę Północną francuskiego koncernu Infogrames (ten ma pakiet większościowy akcji).

Pierwsze informacje o The Sims 3
Pierwsze informacje o The Sims 3

Jiker, 7 marca 2008, 15:51

Premiera oficjalnej strony internetowej poświęconej trzeciej odsłonie cyklu The Sims odbędzie się dopiero 19 marca. Nie musimy jednak czekać do owej chwili, by dowiedzieć się czegoś nowego na temat kolejnego etapu w rozwoju najpopularniejszego pecetowego cyklu.

Artur i Minimki to zaledwie początek trylogii
Artur i Minimki to zaledwie początek trylogii

Kuba, 7 marca 2008, 15:42

Arthur and the Invisibles (Artur i Minimki) to gra przygodowo-zręcznościowa, bazująca na filmie Luca Bessona, który był emitowany w polskich kinach na początku 2007 roku. W przyszłych latach na srebrnym ekranie pojawią się kolejne części historii Artura, a tym samym...

Unreal Tournament III to za mało
Unreal Tournament III to za mało

Kuba, 7 marca 2008, 15:22

Jak się okazuje bardzo dobry Unreal Tournament III (daliśmy 85%) to za mało by pomóc Midway w problemach finansowych, z którymi firma boryka się już od pewnego czasu. Nie pomogło nawet głośno zapowiadane Stranglehold. Wydawca notuje straty za rok 2007.

Giganci branży gier zauważają iPhone'a
Giganci branży gier zauważają iPhone'a

Kuba, 7 marca 2008, 14:06

Firma Apple stara się, by jej pierwszy telefon stał się produktem kultowym na miarę iPoda. Na razie idzie średnio, ale z odsieczą przybywają najwięksi producenci gier video.

Sony potwierdza zawartość europejskiej i amerykańskiej wersji Gran Turismo 5 Prologue

Przemysław Zamęcki, 7 marca 2008, 13:46

Sony Computer Entertainment oficjalnie potwierdziło zawartość nowego dzieła studia Polyphony Digital, Gran Turismo 5 Prologue. Co prawda jest to tylko przedsmak tego, co zaoferuje nam właściwa, piąta odsłona serii, niemniej jednak fani sportów samochodowych i przy okazji posiadacze PlayStation 3 z pewnością nie przepuszczą takiej okazji.

God of War: Chains of Olympus pozostanie tytułem ekskluzywnym dla PSP
God of War: Chains of Olympus pozostanie tytułem ekskluzywnym dla PSP

Przemysław Zamęcki, 7 marca 2008, 12:59

Od jakiegoś czasu da się zauważyć wyraźny rozpęd, jakiego nabrała konsolka PSP. Biblioteka gier stale się rozrasta, i choć kilka z najlepszych przeportowano na PlayStation 2 (sytuacja taka spotkała dwie części Grand Theft Auto, czy ostatnio Silent Hill Origins i Ratchet & Clank: Size Matters), jej posiadacze wciąż pochwalić mogą się sporą kolekcją wyśmienitych produkcji ekskluzywnych.

Drugie uaktualnienie Wielkiej Encyklopedii Gier 08 już dostępne!
Drugie uaktualnienie Wielkiej Encyklopedii Gier 08 już dostępne!

Redakcja GRYOnline.pl, 7 marca 2008, 12:42

Wszystkich posiadaczy Wielkiej Encyklopedii Gier 08 mamy przyjemność poinformować, że od dzisiaj dostępne jest drugie uaktualnienie.

FIFA Interactive World Cup 2008 - szczegóły na temat polskich eliminacji
FIFA Interactive World Cup 2008 - szczegóły na temat polskich eliminacji

Redakcja GRYOnline.pl, 7 marca 2008, 12:29

Już po raz czwarty fani gry FIFA staną przed szansą wygrania FIFA Interactive World Cup 2008. Wystarczy wygrać polskie eliminacje, by 24 maja znaleźć się wśród najlepszych graczy z całego świata i walczyć na PLAYSTATION®3 o najbardziej prestiżowy tytuł w świecie gier –Interaktywnego Mistrza Świata FIFA 2008 oraz nagrodę główną 20 000 dolarów.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (7 marca 2008)

Jiker, 7 marca 2008, 11:39

Długo wyczekiwana łatka do Crysisa, ujawnienie kolejnych dodatków do trzeciej odsłony cyklu Guitar Hero oraz wyjaśnienie kwestii Entitlements w Dark Sector w wersji na konsolę PlayStation 3 – poprzedniego dnia nie mogliśmy co prawda narzekać na zbyt dużą liczbę drobniejszych informacji, jednakże ich waga z pewnością nam to wynagradza.

Konami wspólnie z autorami Jericho pracuje nad nową grą

Przemysław Zamęcki, 7 marca 2008, 09:42

Europejski oddział koncernu Konami oświadczył, że hiszpańskie studio Mercury Steam zajmie się produkcją nowego tytułu przeznaczonego dla konsol PlayStation 3 i Xbox 360.

Edge of Twilight w przyszłym roku
Edge of Twilight w przyszłym roku

Przemysław Zamęcki, 7 marca 2008, 08:57

Estetyka steampunku zamierza triumfalnie powrócić na należne jej miejsce w świecie gier komputerowych i video. Czy gracze, którzy chyba wyczuli już wyraźne zmęczenie materiału podejmą się próby eksploracji tych zapomnianych terytoriów. Miejmy nadzieję, że tak, a pierwszymi jaskółkami nowego wydają się być ujawniony niedawno Damnation i czerpiący przy okazji pełnymi garściami z serii Legacy of Kain, Edge of Twilight.

Znamy datę europejskiej premiery LEGO Indiana Jones
Znamy datę europejskiej premiery LEGO Indiana Jones

Kuba, 7 marca 2008, 08:37

Świat właśnie obiega wieść o dokładniej dacie premiery „klockowej” wersji przygód słynnego archeologa na Starym Kontynencie. Została ona ujawniona w informacji prasowej sieci sklepów Play.com dotyczącej nadchodzącej imprezy Play.com Live.

Mafia 2 - nowe screenshoty
Mafia 2 - nowe screenshoty

Przemysław Zamęcki, 7 marca 2008, 08:28

Światek graczy żyje obecnie coraz bardziej zbliżającą się premierą Grand Theft Auto 4, tymczasem czeski oddział koncernu 2K pichci w zaciszu swojego studia kontynuację gry, której chyba kiedyś najbardziej udało zbliżyć się jakością wykonania do produktów Rockstara.

Kolejny dodatek do Europa Universalis III w drodze
Kolejny dodatek do Europa Universalis III w drodze

Kuba, 7 marca 2008, 08:23

Europa Universalis III doczekała się już jednego dodatku, który poświęcony był tematyce jednego z największych strategów w dziejach. Następny – zatytułowany Europa Universalis III: In Nomine pojawi się już wkrótce.

Najlepiej sprzedające się gry w Japonii (25 lutego-2 marca)

Przemysław Zamęcki, 7 marca 2008, 08:04

Przed Wami najnowsze notowanie japońskiej listy najlepiej sprzedających się gier pomiędzy 25 lutego a 2 marca. Ranking, jak zawsze stworzony jest dzięki monitoringowi przeprowadzanemu przez organizację Media Create, zajmującą się badaniem i analizą tamtejszego rynku.