Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 4 marca 2008

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (24 lutego - 1 marca)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (24 lutego - 1 marca)

Przemysław Zamęcki, 4 marca 2008, 19:20

Jak co tydzień przedstawiamy Wam najnowsze notowanie najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii według Charttrack. Tym razem na liście tylko jeden spadek i aż cztery nowości. Dość niespodziewana sytuacja, jak na tę porę roku, najwidoczniej taka sobie zima nie sprzyja stagnacji. Dzisiejszy ranking obejmuje dni od 24 lutego do 1 marca.

EMPiK - Top Lista - tydzień 9 (04/03/08)

Przemysław Zamęcki, 4 marca 2008, 18:10

Przed Wami najnowszy ranking najchętniej kupowanych gier w salonach EMPiK. Na liście jak zwykle znajdują się tytuły wydane na komputery osobiste oraz konsole PS2, PS3 i Xbox 360. Niezbędne dane zostały zebrane w 102 placówkach sieci w dniach 25 lutego – 2 marca.

Akcja charytatywna Serce GRY-OnLine
Akcja charytatywna Serce GRY-OnLine

Redakcja GRYOnline.pl, 4 marca 2008, 15:28

Rozpoczynamy akcję charytatywną Serce GRY-OnLine. Każdego miesiąca będziemy przekazywać 1% dochodów z usług SMS-owych jednej z dziewięciu fundacji dobroczynnych. Konkretną fundację będziecie zaś mogli wybrać Wy sami.

Do sklepów trafiło już milion egzemplarzy Resident Evil: The Umbrella Chronicles
Do sklepów trafiło już milion egzemplarzy Resident Evil: The Umbrella Chronicles

Misiek, 4 marca 2008, 14:59

Gry z serii Resident Evil niezmiennie cieszą się ogromną popularnością. Koncern Capcom ogłosił właśnie, że najnowsza odsłona sagi – The Umbrella Chronicles na Wii – trafiła już do sklepów w liczbie ponad miliona egzemplarzy.

Capcom pracuje nad piętnastoma różnymi tytułami

Misiek, 4 marca 2008, 14:35

Koncern Capcom ogłosił, że pracuje w chwili obecnej nad piętnastoma różnymi projektami. Firma planuje w najbliższych latach jeszcze bardziej poprawić swoją pozycję na rynku i dostarczać coraz lepsze gry.

Czy PAIN, Elefunk i echochrome staną się kolejnymi hitami usługi PlayStation Network?
Czy PAIN, Elefunk i echochrome staną się kolejnymi hitami usługi PlayStation Network?

Jiker, 4 marca 2008, 14:28

Firma Sony Computer Entertainment Europe podzieliła się z nami oficjalnymi datami premiery trzech długo oczekiwanych produkcji, mających zasilić ofertę usługi PlayStation Network. Przewodzi im szalenie oryginalne echochrome, które trafi do sprzedaży już na początku maja bieżącego roku.

Jakie nowości w pecetowej wersji Assassin's Creed?

Jiker, 4 marca 2008, 14:09

Assassin’s Creed trafi na pecety w nieco poszerzonej wersji. Wiemy o tym już od miesiąca. Zwiększeniu ulegnie m.in. liczba misji pobocznych, które będzie można wykonywać w przerwach pomiędzy kolejnymi zabójstwami. Jak poinformowała redakcja serwisu Eurogamer, Altair otrzyma możliwość wzięcia udziału w czterech zupełnie nowych wyzwaniach.

Valve chciałoby wydać darmowe mapy do konsolowego Team Fortress 2
Valve chciałoby wydać darmowe mapy do konsolowego Team Fortress 2

Misiek, 4 marca 2008, 13:57

Dodatki do gier Valve wydanych na pecety są z reguły darmowe. Jak zdradził Doug Lombardi, wiceprezes ds. marketingu we wspomnianej firmie, developer chciałby utrzymać taką tendencję także w przypadku konsolowych odpowiedników.

Przenieś postać z gry LEGO Universe do rzeczywistości

Von Zay, 4 marca 2008, 13:36

LEGO ujawniło nowe fakty dotyczące swojego projektu związanego z grami MMO – LEGO Universe. Otóż - producent popularnych zabawek ma zamiar tworzyć rzeczywiste modele postaci na bazie tych, stworzonych przez graczy w wirtualnym świecie.

Zapowiedziano SpongeBob SquarePants Drawn to Life
Zapowiedziano SpongeBob SquarePants Drawn to Life

Kuba, 4 marca 2008, 12:37

SpongeBob SquarePants tudzież SpongeBob Kanciastoporty to bohater popularnej kreskówki, która od kilku lat podbija serca najmłodszych, a przy tym doczekała się całej masy gier na różne platformy. A będzie ich jeszcze więcej, bowiem kolejna część już się „produkuje”.

Pełna komunikacja pomiędzy posiadaczami PS3 już latem

Jiker, 4 marca 2008, 12:20

Rozwój usługi PlayStation Network oraz interfejsu XMB to jedne z najważniejszych tegorocznych priorytetów firmy Sony związane z PlayStation 3. Przez najbliższe tygodnie i miesiące powinniśmy być systematycznie informowani o nowych funkcjach, które zostaną dodane wraz z kolejnymi aktualizacjami oprogramowania konsoli. Poznajcie pierwszą z nich.

Zapowiedziano Co-op Collection 2 - kolejny dodatek do GRAW 2

Jiker, 4 marca 2008, 11:53

Bardzo miłą niespodziankę przyszykowali dla wszystkich miłośników Tom Clancy’s Ghost Recon: Advanced Warfighter 2 producenci tejże gry. Jeszcze niedawno fani mogli się cieszyć z pierwszego dodatku z serii Co-op Collection, a tymczasem na horyzoncie zamajaczył już kolejny.

Phil Harrison przechodzi do Infogrames
Phil Harrison przechodzi do Infogrames

Jiker, 4 marca 2008, 10:59

Dokładnie przed tygodniem dowiedzieliśmy się, że Phil Harrison, jedna z najważniejszych postaci grupy Sony Computer Entertainment, zdecydował się na odejście z koncernu odpowiedzialnego za sukces marki PlayStation. Dzisiaj wiemy już oficjalnie, że swoją przyszłość zwiąże z firmami Infogrames Entertainment i Atari.

Narciarskie szaleństwo w grze We Ski
Narciarskie szaleństwo w grze We Ski

Kuba, 4 marca 2008, 10:43

Macie ochotę pojeździć na nartach, a globalne ocieplenie klimatu jak na złość zabrało resztki śniegu? Niestety – być może już wkrótce takie przyjemności ograniczą się do czysto wirtualnych sesji, na przykład z Nintendo Wii.

Japoński debiut serwisu WiiWare już za kilka dni

Jiker, 4 marca 2008, 10:32

Firma Nintendo zdecydowała się na uruchomienie oficjalnego, japońskiego serwisu internetowego poświęconego WiiWare, przedstawiając tym samym jedenaście pozycji, które pełnić będą rolę tytułów startowych w dniu tamtejszego debiutu tejże usługi.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (4 marca 2008)

Jiker, 4 marca 2008, 10:00

Wraz z dzisiejszym dniem rozpoczynamy nową, świecką tradycję. Polegać ona będzie na publikacji newsów zbiorczych, w skład których wejdą informacje mniej ważne, jak choćby daty debiutów słabszych gier, premiery, czy aktualizacje konsolowych serwisów internetowych. Służyć ona będzie odseparowaniu tych wiadomości od faktów najważniejszych.

Powstanie gra na podstawie serialu Dexter
Powstanie gra na podstawie serialu Dexter

Krystian Smoszna, 4 marca 2008, 09:19

Internetowy serwis IGN doniósł wczoraj, że firmy Marc Ecko Entertainment oraz Showtime Networks postanowiły połączyć siły w celu stworzenia gry komputerowej, która będzie nawiązywać do popularnego serialu telewizyjnego o nazwie Dexter.

Pierwsze screeny z FaceBreakera
Pierwsze screeny z FaceBreakera

Kuba, 4 marca 2008, 09:14

Kilka tygodni temu poinformowaliśmy Was, że Electronic Arts pracuje nad kolejną grą o boksie... i tym razem nie będzie to nic z cyklu Fight Night. FaceBreaker zaprezentuje dużo luźniejsze podejście do tematyki boksu, o czym świadczy między innymi zabawna, rysunkowa grafika.