Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2008, 14:09

autor: Jiker

Jakie nowości w pecetowej wersji Assassin's Creed?

Assassin’s Creed trafi na pecety w nieco poszerzonej wersji. Wiemy o tym już od miesiąca. Zwiększeniu ulegnie m.in. liczba misji pobocznych, które będzie można wykonywać w przerwach pomiędzy kolejnymi zabójstwami. Jak poinformowała redakcja serwisu Eurogamer, Altair otrzyma możliwość wzięcia udziału w czterech zupełnie nowych wyzwaniach.

UAKTUALNIENIE: Jak poinformował Charles Beauchemin, jeden z głównych programistów UbiSoft, AC: Director’s Cut Edition ukaże się w sprzedaży w pierwszych dniach kwietnia. Nie wiemy niestety co jest powodem kilkudniowego opóźnienia premiery, ani jakiego rynku ono dotyczy.

Assassin’s Creed trafi na pecety w nieco poszerzonej wersji (i pod nowym tytułem Assassin's Creed: Director's Cut Edition). Wiemy o tym już od miesiąca. Zwiększeniu ulegnie m.in. liczba misji pobocznych, które będzie można wykonywać w przerwach pomiędzy kolejnymi zabójstwami. Jak poinformowała redakcja serwisu Eurogamer,Altair otrzyma możliwość wzięcia udziału w czterech zupełnie nowych wyzwaniach.

Rooftop Race Challenge polegać będzie na bieganiu od informatora do informatora, na co wyznaczona zostanie mocno ograniczona ilość czasu. W Archer Assassination naszym zadaniem będzie likwidacja strażników przebywających na dachach budynków na ściśle określonym obszarze. Ponadto zabójstwo zostanie zaliczone tylko w przypadku, gdy popełnimy je pozostając w całkowitym ukryciu.

Merchant Stand Destruction Challenge będzie jednym z najdziwniejszych typów zadań. Gracz będzie bowiem zmuszony niszczyć stragany kupców, zlokalizowane w pobliżu kolejnych głównych celów Altaira. Ostatnim typem misji dodatkowych będą Escort Challenge, w których poprowadzimy „za rączkę” zaprzyjaźnionego zabójcę, umożliwiając mu tym samym bezpieczną ucieczkę z miejsca morderstwa.

Z wywiadu serwisu IGN, przeprowadzonego z jednym z głównych programistów UbiSoft, dowiadujemy się również, że pecetowa wersja AC będzie bezproblemowo współpracować z kartami graficznymi wykorzystującymi biblioteki DirectX 10. W kwestii sterowania gracze otrzymają do wyboru wsparcie dla kontrolera konsoli Xbox 360, jak i cztery predefiniowane ustawienia myszy i klawiatury.

Światowa premiera Assassin’s Creed: Director’s Cut Edition już 25 marca. W Polsce gra zostanie wydana dzięki firmie Cenega trzy dni później. Przygody Altaira trafią na nasz rynek w pełni zlokalizowane (w rolach głównych m.in. Daniel Olbrychski, Borys Szyc, Krzysztof Kowalewski) i będą kosztować 99 złotych.