Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 14 marca 2008

Sprzedaż konsol i gier konsolowych w lutym w USA. PS2 nieśmiertelne

Virion, 14 marca 2008, 20:50

Z zestawienia przygotowanego przez NPD Group (firma ta zajmuje się badaniami rynku) w lutym najlepiej sprzedającą się konsolą w USA była Nintendo DS, której sprzedaż wyniosła 587 tys. egzemplarzy. Kolejne miejsca zajęły Nintendo Wii (432 tys.), Playstation 2 (351 tys.), Playstation 3 (280 tys.), Xbox 360 (254 tys.), Playstation Portable (243 tys.).

Potwierdzono Mass Effect 2 na PC
Potwierdzono Mass Effect 2 na PC

Kuba, 14 marca 2008, 14:59

Muszę Wam powiedzieć, że BioWare to bardzo porządna firma. Bo raz, że robi same dobre gry, a dwa – jest jednym z nielicznych producentów stale pamiętającym o graczach PC, co doskonale uwidacznia wypowiedź Matta Atwooda, której poświęcona jest ta wiadomość.

Zapowiedziano pierwszy dodatek do Lord of the Rings Online
Zapowiedziano pierwszy dodatek do Lord of the Rings Online

Przemysław Zamęcki, 14 marca 2008, 14:26

Na trwającej właśnie w angielskim mieście Birmingham imprezie Connect 08 firma Turbine Entertainment poinformowała, że jeszcze w tym roku fani Śródziemia i gry MMO The Lord of the Rings Online: Shadow of Angmar mogą spodziewać się pierwszego dodatku zatytułowanego The Mines of Moria.

Capcom zapowiada 1942: Joint Strike i Plunder
Capcom zapowiada 1942: Joint Strike i Plunder

Kuba, 14 marca 2008, 14:01

W ofercie Capcom Entertainment znajdzie się wkrótce kilka nowych gier, które z całą pewnością przypadną do gustu miłośnikom klasyki i szeroko pojętego „oldskulu”.

Fanowski mod wywarł wrażenie na twórcach Obliviona
Fanowski mod wywarł wrażenie na twórcach Obliviona

Kuba, 14 marca 2008, 13:46

Chociaż mod nazywa się Dune, to nie będzie ani słowa o Franku Herbercie (zgoda, to było ostatnie). Fanowski dodatek do gry The Elder Scrolls IV: Oblivion przygotowany przez praktycznie jednego człowieka - Stefano „Prometheus” Tonello – zrobił spore wrażenie na ekipie Bethesdy Softworks.

Gra Roku 2007 - Konkurs z nagrodami!
Gra Roku 2007 - Konkurs z nagrodami!

Redakcja GRYOnline.pl, 14 marca 2008, 13:21

Do zakończenia naszego plebiscytu na Grę Roku 2007 zostały jeszcze dwa tygodnie. Cały czas trwa zacięta walka o pierwsze miejsce. W redakcji zakładamy się między sobą o to, jaki tytuł wygra – stawki są niewysokie, acz tu idzie o honor.

Sprzedaż konsol w Japonii (3-9 marca)

Misiek, 14 marca 2008, 13:18

W najnowszych wynikach sprzedaży konsol w Kraju Kwitnącej Wiśni (opublikowanych przez agencję Media Create) na pierwsze miejsce wskoczyło Wii. Zeszłotygodniowy lider – PSP – musi zadowolić się tym razem drugą pozycją.

Brash Entertainment gwarantuje więcej gier na licencji filmów
Brash Entertainment gwarantuje więcej gier na licencji filmów

Kuba, 14 marca 2008, 12:58

Brash Entertainment to firma, która powstała w ściśle określonym celu – połączenia świata kina oraz gier na komputery i konsole. Trzeba przyznać, że plany ma bardzo ambitne.

Alpha Protocol oficjalnie

Elrond, 14 marca 2008, 12:13

O Alpha Protocol, nowym dziecku Obsidian Entertainment, wspominaliśmy już na łamach naszego serwisu kilka dni temu, teraz jednak oficjalnie można poinformować Was o fakcie tworzenia gry (nasz rodzimy dystrybutor, CD Projekt Polska chyba omyłkowo zamieścił tę informację nieco wcześniej niż cały świat). Przedstawiciele Obsidian i SEGA podali właśnie do wiadomości, iż wspomniana gra ukaże się w przyszłym roku na komputerach klasy PC oraz konsolach Xbox 360 i PS3.

Pojeździmy nowymi samochodami w Test Drive Unlimited na PC

Virion, 14 marca 2008, 11:58

Wreszcie pecetowi fani gry mogą się cieszyć, że traktuje się ich na równi z graczami z Xbox 360, a nawet…o kilka samochodów lepiej. Firma Atari ogłosiła rychłe wydanie Mega Packa, który ma zawierać 45 nowych samochodów i jeden motocykl.

Tańszy Xbox 360 już na wyciągnięcie ręki!
Tańszy Xbox 360 już na wyciągnięcie ręki!

Kuba, 14 marca 2008, 11:45

Zapowiadane od kilku dni obniżki cen Xbox’a 360 stały się faktem. Tańsza konsola jest już na wyciągnięcie ręki wszystkich graczy na terenie całego kraju.

Star Wars: The Force Unleashed faktycznie opóźnione
Star Wars: The Force Unleashed faktycznie opóźnione

Kuba, 14 marca 2008, 10:58

Wczoraj informowaliśmy Was o zaistnieniu przesłanek, które pozwalały podejrzewać opóźnienie premiery gry Star Wars: The Force Unleashed. Do tak odważnych wniosków doszliśmy na podstawie zmienionej daty premiery w internetowych sieciach sklepów oraz książki rozszerzającej wątki gry. Niestety – nie myliliśmy się.

Capcom nagina zasadę limitu objętości gier na Xbox Live Arcade
Capcom nagina zasadę limitu objętości gier na Xbox Live Arcade

Misiek, 14 marca 2008, 10:25

Opracowywanie gier na Xbox Live Arcade podlega pewnym wymogom i limitom narzuconym przez Microsoft. Okazuje się jednak, że niektórzy wydawcy mogą liczyć na pewne przywileje i naginanie zasad, co właśnie pokazał Capcom.

Pierwsze screenshoty z Lost Planet Colonies
Pierwsze screenshoty z Lost Planet Colonies

Przemysław Zamęcki, 14 marca 2008, 10:02

Po przyznaniu się w końcu do produkcji Lost Planet Colonies, japoński Capcom idzie za ciosem i prezentuje pierwsze screeny z nadchodzącej gry.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (14 marca 2008)

Przemysław Zamęcki, 14 marca 2008, 09:05

Sony niespodziewanie aktualizuje firmware PS3, startują betatesty multiplayera nowego Battlefielda, darmowe dodatki dla Burnouta, czternastodniowy trial multiplayera w World In Conflict, dodatek do Dark Messiah of Might & Magic, strona internetowa Project Origin, restrukturyzacja Sony Online Entertainment, koniec ligi profesjonalnych cyberatletów, filmowy Snake i powrót do świata żywych Star Trek Online – takie oto informacje, choć nie tylko, przygotowaliśmy dla Was w dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury.