Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2008, 14:01

autor: Jakub "Kuba" Kralka

Capcom zapowiada 1942: Joint Strike i Plunder

W ofercie Capcom Entertainment znajdzie się wkrótce kilka nowych gier, które z całą pewnością przypadną do gustu miłośnikom klasyki i szeroko pojętego „oldskulu”.

W ofercie Capcom Entertainment znajdzie się wkrótce kilka nowych gier, które z całą pewnością przypadną do gustu miłośnikom klasyki i szeroko pojętego „oldskulu”.

Capcom zapowiada 1942: Joint Strike i Plunder - ilustracja #1
Grafika może i nowa, ale przypomina mi się River Raid...

Pierwszą z zapowiedzianych dzisiaj produkcji jest gra 1942: Joint Strike bazująca na znanej strzelance osadzonej w realiach IIWŚ z okresu radosnych lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia. Zasady zabawy pozostaną niezmienne - lecimy do "góry" strzelając we wszystko co niesprzymierzone, zbierając przy okazji różne bonusowe dodatki. Oprawa graficzna przeszła sporą metamorfozę z płaskiego 2D w całkiem niezłe 3D. Szczególnie ciekawie zapowiada się tryb kooperacji dwóch graczy, akurat do powspominania z dobrym kumplem z okresu dzieciństwa. Premiera latem, jedynie w ofercie Xbox Live oraz Playstation Network, w międzyczasie polecamy zapoznać się z udostępnionymi trailerami oraz screenshotami.

Capcom zapowiada 1942: Joint Strike i Plunder - ilustracja #2

„Kiedy rum zaszumi w głowie, cały świat nabiera treści...” (Plunder)

Druga z zapowiedzianych gier – Plunder – powinna przypaść do gustu wszystkim tym, którzy godzinami zagrywali się w Pirates! Sida Meiera. Jest to sieciowa gra strategiczna, w której wcielamy się w postać kapitana statku korsarzy, a sama rozgrywka sprowadza się do podbijania miast i likwidowania morskiej „konkurencji”. Odpowiedzialne za produkcję studio Certain Affinity zapowiada również, że gra będzie naprawdę rozbudowana, uwzględni system rozwoju gracza i jego jednostek, a także zaoferuje wyzwania, w których będziemy mogli przetestować nasze strategiczne umiejętności. Premiera w wersji na Xbox 360, Playstation 3 oraz komputery PC nastapi latem. W oczekiwaniu na ten tytuł warto przyjrzeć się galerii.