Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Sid Meier’s Pirates! (1987) (PC)
OkładkaSid Meier’s Pirates! (1987) (PC)

Pirates PC

Sid Meier’s Pirates! (1987)

Jedna z pierwszych głośnych produkcji, które wyszły spod ręki człowieka legendy Sid Meiera oraz dziś już prawie nieistniejącej firmy MicroProse. W tytule tym gracz ma okazję przenieść się do czasów tzw.

Przygodowe | piraci | przygodowe gry akcji

Pirates Premiera PC

12lutego1987

producent: MicroProse wydawca: MicroProse

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Sid Meier’s Pirates! to jedna z pierwszych głośnych produkcji, które wyszły spod ręki człowieka legendy Sid Meiera oraz dziś już prawie nieistniejącej firmy MicroProse. W tytule tym gracz ma okazję przenieść się do czasów tzw. Złotej Ery Karaibskiego Piractwa i stać się jednym z najsławniejszych piratów jacy wówczas pływali po morzach i oceanach. Mamy do wyboru sześć okresów historycznych, w których będziemy przemierzać liczne szlaki morskie (przykładowo „The Silver Empire” pomiędzy latami 1500-1600, oraz „War For Profit” pomiędzy latami 1640-1660), a nasz bohater może należeć do jednej z czterech narodowości (Anglik, Francuz, Holender i Hiszpan) oraz może specjalizować się w jednej z pięciu zdolności, m.in. szermierce, nawigacji, czy też umiejętności zjednywania sobie względów kobiet.

Cel rozgrywki to nic innego jak nacieszenie się życiem typowego zabijaki i wilka morskiego, tj. toczenie zaciętych bitew morskich, licznych pojedynków na szpady, plądrowanie miast i transportów handlowych; oraz odejście na „emeryturę” z niewyobrażalnym bogactwem, a także z tytułem Pułkownika, Admirała, Markiza czy nawet Księcia; naturalnie z piękną żoną u boku. W grze występuje dziewięć różnych okrętów, począwszy od małych jednostek handlowych, na dużych galeonach wojennych kończąc. Każdy charakteryzuje się innymi parametrami, tj. ilością dział, liczebnością załogi, wytrzymałością kadłuba, itp.

Gra Sid Meier’s Pirates! okazała się tak dużym sukcesem, że w 1993 roku (sześć lat po premierze, która miała miejsce w 1987 roku) wydano Pirates! Gold, odświeżoną wersję tego tytułu. Gra różniła się od pierwowzoru nową grafiką w wysokiej rozdzielczości (SVGA) i zgodnością z systemem Windows 3.1.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,7 / 10 na podstawie 1503 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Pirates: Odpowiednia dla każdego wieku.

Pirates Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • PC XT
  • 1MB RAM