Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Sid Meier’s Pirates! (1987) (PC)

Pirates PC

Sid Meier’s Pirates! (1987)

Jedna z pierwszych głośnych produkcji, które wyszły spod ręki człowieka legendy Sid Meiera oraz dziś już prawie nieistniejącej firmy MicroProse. W tytule tym gracz ma okazję przenieść się do czasów tzw.

Przygodowe | piraci | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Sid Meier’s Pirates! (1987) (PC)

producent: MicroProse

wydawca: MicroProse

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12lutego1987

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sid Meier’s Pirates! to jedna z pierwszych głośnych produkcji, które wyszły spod ręki człowieka legendy Sid Meiera oraz dziś już prawie nieistniejącej firmy MicroProse. W tytule tym gracz ma okazję przenieść się do czasów tzw. Złotej Ery Karaibskiego Piractwa i stać się jednym z najsławniejszych piratów jacy wówczas pływali po morzach i oceanach. Mamy do wyboru sześć okresów historycznych, w których będziemy przemierzać liczne szlaki morskie (przykładowo „The Silver Empire” pomiędzy latami 1500-1600, oraz „War For Profit” pomiędzy latami 1640-1660), a nasz bohater może należeć do jednej z czterech narodowości (Anglik, Francuz, Holender i Hiszpan) oraz może specjalizować się w jednej z pięciu zdolności, m.in. szermierce, nawigacji, czy też umiejętności zjednywania sobie względów kobiet.

Cel rozgrywki to nic innego jak nacieszenie się życiem typowego zabijaki i wilka morskiego, tj. toczenie zaciętych bitew morskich, licznych pojedynków na szpady, plądrowanie miast i transportów handlowych; oraz odejście na „emeryturę” z niewyobrażalnym bogactwem, a także z tytułem Pułkownika, Admirała, Markiza czy nawet Księcia; naturalnie z piękną żoną u boku. W grze występuje dziewięć różnych okrętów, począwszy od małych jednostek handlowych, na dużych galeonach wojennych kończąc. Każdy charakteryzuje się innymi parametrami, tj. ilością dział, liczebnością załogi, wytrzymałością kadłuba, itp.

Gra Sid Meier’s Pirates! okazała się tak dużym sukcesem, że w 1993 roku (sześć lat po premierze, która miała miejsce w 1987 roku) wydano Pirates! Gold, odświeżoną wersję tego tytułu. Gra różniła się od pierwowzoru nową grafiką w wysokiej rozdzielczości (SVGA) i zgodnością z systemem Windows 3.1.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 1462 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Sid Meier’s Pirates! (1987)

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Pirates

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • PC XT
  • 1MB RAM
Piraci Sida Meiera na Nintendo Wii rozwiną żagle jesienią
Piraci Sida Meiera na Nintendo Wii rozwiną żagle jesienią

wiadomość5 maja 2010

Tej jesieni na konsolach Nintendo Wii, zawita Sid Meier's Pirates! Ta klasyczna gra o morskich przygodach, której pierwsza wersja pamięta jeszcze lata 80-te ubiegłego wieku, będzie według twórców, doskonale pasować do tej platformy.

Sid Meier myśli o MMO

wiadomość5 lutego 2008

Znany powszechnie twórca gier komputerowych Sid Meier (Civilization, Railroad Tycoon), w wywiadzie udzielonym serwisowi Gamers Global przyznał, że w przyszłości chętnie zająłby się projektem MMO.

Będzie nowy patch do Sid Meier's Pirates!
Będzie nowy patch do Sid Meier's Pirates!

wiadomość21 czerwca 2005

Firma Firaxis Games, producent nowej wersji Sid Meier’s Pirates!, poinformowała o pracach nad kolejnym patchem do wyżej wymienionej gry. Oznaczona numerem 1.0.2 łata znów wyeliminuje rażące błędy, które zostały zauważone przez fanów programu.

Sid Meier's Pirates! w 2K Games, polska premiera pod dużym znakiem zapytania

wiadomość4 maja 2005

Koncern Take 2 Interactive wyraźnie polubił się z Firaxis Games. Zaczęło się od wykupienia za sumę 22 milionów dolarów marki Civilization, co pozwoliło ekipie Sida Meiera na spokojne prace nad czwartą odsłoną legendarnej strategii. Wczoraj poinformowano o kolejnej transakcji, tym razem dotyczącej marki Pirates!

Poradnik: Sid Meier’s Pirates!

wiadomość7 kwietnia 2005

Poradnik ten jest wyczerpującym zbiorem informacji na temat najnowszej odsłony gry Sid Meier’s Pirates!, a zawarta w nim skondensowana dawka wiadomości z pewnością dobrze przysłuży się podbijaniu karaibskich osad i zatapianiu wrogich okrętów.