Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 maja 2010, 09:30

autor: Rock Alone

Piraci Sida Meiera na Nintendo Wii rozwiną żagle jesienią

Tej jesieni na konsolach Nintendo Wii, zawita Sid Meier's Pirates! Ta klasyczna gra o morskich przygodach, której pierwsza wersja pamięta jeszcze lata 80-te ubiegłego wieku, będzie według twórców, doskonale pasować do tej platformy.

Tej jesieni na konsolach Wii zawita Sid Meier's Pirates! Ta klasyczna gra o morskich przygodach, której pierwsza wersja pamięta jeszcze lata 80-te ubiegłego wieku, będzie według twórców, doskonale pasować do platformy Nintendo.

Za produkcje pierwotnie odpowiadało Firaxis Games, tym razem pracami zajmie się chiński odłam studia 2K Games. Wszystko to oczywiście pod patronatem Sida Meiera, który zapowiedział że: „Nie ma wątpliwości, że gracze Wii, jako kapitanowie piratów, będą się doskonale bawić w tej ponadczasowej przygodzie, tak zresztą ja wszyscy nasi fani

Piraci Sida Meiera na Nintendo Wii rozwiną żagle jesienią - ilustracja #1

Wersja Sid Meier's Pirates! dla Nintendo Wii nie będzie odbiegała specjalnie od oryginału. Należy się zatem spodziewać walki na szable, dalekomorskich podróży oraz sercowych podbojów. Wszystko to na tle malowniczych, XVII- wiecznych Karaibów. Gra w dużej mierze będzie się opierać na możliwościach kontrolera Wii. Dotyczy to zarówno walki wręcz, nawigacji pirackim okrętem, a nawet wątków romansowych.

W ręce kapitana trafi 27 różnych statków, których wygląd będzie można dowolnie modyfikować. W trakcie przygody gracze odwiedzą mnóstwo portów, a tam podejmą się przeróżnych misji, znajdą załogę statku i do tego narobią sporego zamieszania wśród lokalnych mieszkańców. Twórcy gry obiecują przygody, jakich do tej pory użytkownicy Nintendo Wii nie mieli jeszcze okazji zakosztować.

Oczywiście obietnice, obietnicami. Trudno spodziewać się przecież innych zapewnień od deweloperów. Jednak trzeba przyznać, że po pierwsze poprzednie wersje gry, zostały świetnie przyjęte, a po drugie coś jest w słowach Sida Meiera, który twierdzi, że: „Piraci świetnie nadają się do wprowadzenia na konsolę Wii ”.