Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS3X360
Okładka Age of Booty (PC)

Age of Booty

Prosta gra strategiczna, przygotowana z myślą o casualowym odbiorcy. Wcielamy się w postać kapitana pirackiego okrętu, dążąc do osiągnięcia dominacji nad pozostałymi uczestnikami zabawy.

Zręcznościowe | RTS | piraci

Okładka Age of Booty (PC)

data premiery gry:

15paź2008

X360

13lis2008

PS3

6mar2009

PC

Age of Booty to strategia czasu rzeczywistego, w której gracz wciela się w postać kapitana pirackiego okrętu. Opisywany produkt pod wieloma względami nawiązuje do kultowej gry Pirates! autorstwa Sida Meiera. Jedna z podstawowych różnic polega jednak na tym, iż Age of Booty jest grą stworzoną z myślą o odbiorcy casualowym. Przekłada się to w głównej mierze na znaczne zmniejszenie poziomu skomplikowania rozgrywki, na rzecz niczym nieskrępowanej zabawy dla całej rodziny.

Zmagania prowadzone są na podzielonych na heksy mapkach, a akcja ukazywana jest w rzucie izometrycznym. W trakcie właściwej rozgrywki zajmujmy się między innymi atakowaniem okrętów dowodzonych przez innych korsarzy, zatapianiem statków kupieckich, plądrowaniem wiosek, wynajdywaniem ukrytych skarbów czy wreszcie przejmowaniem kontroli nad znajdującymi się w okolicy miastami. Zwycięstwo może przyjść na wiele różnych sposobów – w momencie przejęcia kontroli nad większością mapy czy poprzez wyeliminowanie wszystkich konkurentów.

Istotną rolę odgrywa dbanie o zapasy, choć zrezygnowano z bardziej skomplikowanego mikrozarządzania. W grze obecne są trzy rodzaje surowców – złoto, drewno oraz rum. Pozyskane dobra można sprzedawać, nabywając w taki sposób upgrade’y dla swojego statku. Usprawnienia te obejmują między innymi wzmocnienia kadłuba, większe żagle czy lepsze armaty. W zależności od własnych upodobań okręt piracki można także upiększać, dokupując komponenty modyfikujące wyłącznie jego wygląd. Pozwala to wyróżnić swój statek na tle jednostek dowodzonych przez innych kapitanów.

Możliwe (a w niektórych sytuacjach wręcz wymagane) jest zakładanie sojuszy, pozwalających zwiększyć szanse odniesienia zwycięstwa w kolejnych bitwach. Zabawa może być prowadzona w pojedynkę lub z udziałem innych graczy. Wersje konsolowe (PS3, 360) dają możliwość dokonania wyboru pomiędzy zabawą na podzielonym ekranie (do 4 osób), a bataliami toczonymi w Sieci (do 8 osób).

Wszystkie postępy gracza są na bieżąco nagradzane i oceniane. Pozwala to na zdobywanie punktów złej sławy, dzięki czemu awansuje się w ogólnym rankingu korsarzy. Zmagania prowadzone są na 24 podstawowych mapach. Przewidziano ponadto opcję pobierania nowych plansz z Internetu lub tworzenia ich z użyciem wbudowanego edytora. Oprawa wizualna Age of Booty jest stosunkowo uproszczona.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-8  

Ocena czytelników: 5,8 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,4 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Age of Booty

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Age of Booty

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2.8 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza), 400 MB HDD, Windows XP SP2/Vista

Lost Planet 3, Age of Booty, Street Fighter III: Third Strike Online Edition - gry Capcom a zamknięcie GameSpy
Lost Planet 3, Age of Booty, Street Fighter III: Third Strike Online Edition - gry Capcom a zamknięcie GameSpy

wiadomość13 maja 2014

Dowiedzieliśmy się, jak zamknięcie GameSpy wpłynie na kilka gier firmy Capcom, a mianowicie: Lost Planet 3, Age of Booty, Flock!, Street Fighter III: Third Strike Online Edition i Marvel vs. Capcom: Origins. Całkowita utrata usług sieciowych dotknie tylko dwóch z nich.

Pierwsze doniesienia o Crimson Alliance – nowej grze studia Certain Affinity

wiadomość1 czerwca 2011

Jeszcze tego lata miłośnicy gier z gatunku action-RPG, którzy posiadają dostęp do usługi Xbox Live, zmierzą się ze złowieszczym kultem Soul Siren w nowej produkcji twórców Age of Booty. Sięgając po Crimson Alliance gracze mogą spodziewać się przede wszystkim funkcjonalnego trybu kooperacji.

Szykuje się kontynuacja Age of Booty?
Szykuje się kontynuacja Age of Booty?

wiadomość17 stycznia 2010

Czy pamiętacie grę zatytułowaną Age of Booty, wydaną przez Capcom pierwotnie w 2008 z myślą o XBLA oraz PSN, a kilka miesięcy później przeniesioną na PeCety? Wszystko wskazuje na to, iż ta nieskomplikowana, piracka strategia, doczeka się kontynuacji.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (20 marca 2009)

wiadomość20 marca 2009

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Titan Pack do UE III dostępny w wersji na PS3, Bioshock 2 z oficjalnym tytułem, Ultimate Team do FIFA 09, Lost Planet 2 być może także na innych platformach, sprzedaż gier w lutym w USA, DLC do Midnight Club: Los Angeles opóźnione w wersji na Xboxa 360 i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (30 września 2008)

wiadomość30 września 2008

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: bawimy się marakasami, wcielamy się w Napoleona, oglądamy dzikie zwierzęta, zdobywamy Trofea w Quantum of Solace i Mirror’s Edge, gramy za darmo w Pirates of the Burning Sea. Zapraszamy do lektury.

X360
PS3
PC