Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCX360PS3
Okładka Age of Booty (PC)
OkładkaAge of Booty (PC)

Age of Booty

Prosta gra strategiczna, przygotowana z myślą o casualowym odbiorcy. Wcielamy się w postać kapitana pirackiego okrętu, dążąc do osiągnięcia dominacji nad pozostałymi uczestnikami zabawy.

Zręcznościowe | RTS | piraci

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Age of Booty Premiera

15paź2008

X360

13lis2008

PS3

6mar2009

PC

Age of Booty to strategia czasu rzeczywistego, w której gracz wciela się w postać kapitana pirackiego okrętu. Opisywany produkt pod wieloma względami nawiązuje do kultowej gry Pirates! autorstwa Sida Meiera. Jedna z podstawowych różnic polega jednak na tym, iż Age of Booty jest grą stworzoną z myślą o odbiorcy casualowym. Przekłada się to w głównej mierze na znaczne zmniejszenie poziomu skomplikowania rozgrywki, na rzecz niczym nieskrępowanej zabawy dla całej rodziny.

Zmagania prowadzone są na podzielonych na heksy mapkach, a akcja ukazywana jest w rzucie izometrycznym. W trakcie właściwej rozgrywki zajmujmy się między innymi atakowaniem okrętów dowodzonych przez innych korsarzy, zatapianiem statków kupieckich, plądrowaniem wiosek, wynajdywaniem ukrytych skarbów czy wreszcie przejmowaniem kontroli nad znajdującymi się w okolicy miastami. Zwycięstwo może przyjść na wiele różnych sposobów – w momencie przejęcia kontroli nad większością mapy czy poprzez wyeliminowanie wszystkich konkurentów.

Istotną rolę odgrywa dbanie o zapasy, choć zrezygnowano z bardziej skomplikowanego mikrozarządzania. W grze obecne są trzy rodzaje surowców – złoto, drewno oraz rum. Pozyskane dobra można sprzedawać, nabywając w taki sposób upgrade’y dla swojego statku. Usprawnienia te obejmują między innymi wzmocnienia kadłuba, większe żagle czy lepsze armaty. W zależności od własnych upodobań okręt piracki można także upiększać, dokupując komponenty modyfikujące wyłącznie jego wygląd. Pozwala to wyróżnić swój statek na tle jednostek dowodzonych przez innych kapitanów.

Możliwe (a w niektórych sytuacjach wręcz wymagane) jest zakładanie sojuszy, pozwalających zwiększyć szanse odniesienia zwycięstwa w kolejnych bitwach. Zabawa może być prowadzona w pojedynkę lub z udziałem innych graczy. Wersje konsolowe (PS3, 360) dają możliwość dokonania wyboru pomiędzy zabawą na podzielonym ekranie (do 4 osób), a bataliami toczonymi w Sieci (do 8 osób).

Wszystkie postępy gracza są na bieżąco nagradzane i oceniane. Pozwala to na zdobywanie punktów złej sławy, dzięki czemu awansuje się w ogólnym rankingu korsarzy. Zmagania prowadzone są na 24 podstawowych mapach. Przewidziano ponadto opcję pobierania nowych plansz z Internetu lub tworzenia ich z użyciem wbudowanego edytora. Oprawa wizualna Age of Booty jest stosunkowo uproszczona.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-8  

Ocena użytkowników: 5,2 / 10 na podstawie 72 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,4 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Age of Booty

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Age of Booty Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 400 MB HDD
  • Windows XP SP2/Vista
X360
PS3
PC