Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCX360
Okładka Band of Bugs (PC)

Band of Bugs

Band of Bugs jest grą taktyczno-strategiczną rozgrywaną w turach. Wcielamy się w małego robaczka Maala, który bierze udział w turowo rozgrywanych bitwachi w obronie swojej królowej.

Strategiczne | turowe | indie

Okładka Band of Bugs (PC)

producent: NinjaBee

wydawca: NinjaBee

Strona oficjalna

data premiery gry:

20cze2007

X360

3gru2007

PC

Band of Bugs jest grą taktyczno-strategiczną rozgrywaną w turach, która początkowo została wydana jedynie na konsolę Xbox 360 w ramach usługi Xbox Live Arcade. Blisko pół roku po premierze tej wersji, developer, studio NinjaBee, zdecydował się również na udostępnienie gry posiadaczom komputerów osobistych.

Band of Bugs oferuje podzieloną na dwadzieścia poziomów kampanię dla jednego gracza, gdzie wciela się on w małego robaczka Maala, który postanowił przyłączyć się do elitarnych owadzich oddziałów. Maal będzie musiał odbyć wiele licznych walk z innymi insektami w obronie swej królowej oraz ukończyć szereg misji pobocznych, niekoniecznie związanych z głównym wątkiem fabularnym.

Autorzy, aby przedłużyć możliwość zabawy udostępnili również edytor map oraz możliwość rozgrywania pojedynków przez Internet, w których jednocześnie może wziąć udał nawet do ośmiu graczy. Mogą oni wybierać spośród takich trybów, jak Escape, Capture, Elimination oraz Spider Hunter. Ponadto fani mają możliwość pobrania z witryny internetowej producenta nowych map, poziomów, kampanii, postaci itp.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Gry podobne do Band of Bugs

Klasyfikacja PEGI Band of Bugs

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Band of Bugs

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 800 MHz, 128 MB RAM, karta grafiki 32 MB (GeForce 3 Ti200 lub lepsza), Windows 98 SE/XP

Rozpoczęła się kolejna edycja akcji Indie Royale
Rozpoczęła się kolejna edycja akcji Indie Royale

wiadomość24 marca 2012

Ruszyła kolejna edycja akcji Indie Royale. Tym razem, w zestawie pięciu gier niezależnych znajdziemy jedynie produkcje studia NinjaBee, takie jak A Kingdom for Keflings czy Band of Bugs. Tytuły te będą sprzedawane jeszcze przez najbliższe kilka dni.

Band of Bugs zmierza na PC

wiadomość8 listopada 2007

Studio NinjaBee do tej pory jest znane przede wszystkim posiadaczom konsoli Xbox 360, którzy nie boją się niewielkich, w miarę niezależnych produkcji i śmiało przeczesują usługę Xbox Live Arcade w poszukiwaniu wartych uwagi tytułów. Śmiało można powiedzieć, że takie gry NinjaBee jak Outpost Kaloki X, Cloning Clyde czy Band of Bugs są jednymi z najchętniej kupowanych przez graczy. Dlatego też miło mi poinformować, że ta ostatnia niedługo trafi też na komputery PC.

Dodatek do Band of Bugs już jutro na Xbox Live
Dodatek do Band of Bugs już jutro na Xbox Live

wiadomość16 października 2007

W czerwcu na Xbox Live Arcade wylądowała gra Band of Bugs. Była to strategia turowa, w której obejmowaliśmy kontrolę nad drużyną robaków. Twórcy (zespół NinjaBee) zapowiedzieli właśnie dodatek do swojej produkcji, który pojawić się ma na platformie sieciowej Microsoftu już jutro.

Drużyna robaków już jutro zaatakuje posiadaczy Xboxa 360
Drużyna robaków już jutro zaatakuje posiadaczy Xboxa 360

wiadomość19 czerwca 2007

Na początku bieżącego miesiąca przedstawiliśmy Wam pewne informacje na temat gry Band of Bugs, dedykowanej posiadaczom konsoli Xbox 360. Na nowe dane nie musieliśmy czekać zbyt długo - obecnie możemy przekazać, że pozycja ta już jutro pojawi się w ofercie usługi Xbox Live Arcade.

Świeże informacje na temat gry Band of Bugs
Świeże informacje na temat gry Band of Bugs

wiadomość8 czerwca 2007

Pierwsze informacje na temat gry Band of Bugs poznaliśmy w ostatnim dniu stycznia bieżącego roku. Od tamtej pory panowała cisza w sprawie owej pozycji, mającej poszerzyć ofertę usługi Xbox Live Arcade. Obecnie w sieci pojawiły się nowe dane, udzielone przez przedstawicieli firmy NinjaBee, opisujące wymieniony tytuł o charakterze strategicznym.

X360
PC