Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2011, 13:11

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Pierwsze doniesienia o Crimson Alliance – nowej grze studia Certain Affinity

Jeszcze tego lata miłośnicy gier z gatunku action-RPG, którzy posiadają dostęp do usługi Xbox Live, zmierzą się ze złowieszczym kultem Soul Siren w nowej produkcji twórców Age of Booty. Sięgając po Crimson Alliance gracze mogą spodziewać się przede wszystkim funkcjonalnego trybu kooperacji.

Jeszcze tego lata miłośnicy gier z gatunku action-RPG, którzy posiadają dostęp do usługi Xbox Live, zmierzą się ze złowieszczym kultem Soul Siren w nowej produkcji twórców Age of Booty. Sięgając po Crimson Alliance gracze mogą spodziewać się przede wszystkim funkcjonalnego trybu multiplayer. Ekipa Certain Affinity pracowała bowiem wcześniej nad sieciowymi komponentami do takich gier jak Call of Duty: Black Ops, Halo: Reach i Left 4 Dead.

Pierwsze wzmianki o Crimson Alliance pojawiły się w kontekście potencjalnych niespodzianek, jakie koncern Microsoft szykuje na tegoroczne targi E3. Tytuł gry znalazł się we wniosku złożonym do australijskiej organizacji cenzorskiej o przyznanie klasyfikacji wiekowej. Początkowo sądzono nawet, że gigant z Redmond może wskrzesić markę Crimson Skies. W rzeczywistości chodzi jednak o produkt z zupełnie innego gatunku.

Pierwsze doniesienia o Crimson Alliance – nowej grze studia Certain Affinity - ilustracja #1

Według zapowiedzi dewelopera, Crimson Alliance będzie klasycznym action-RPG w klimatach fantasy. Gracze wcielą się w jedną z trzech klas postaci – wymachującego groźnym żelastwem najemnika, władającego magią żywiołów czarodzieja lub zabójcę, potrafiącego manipulować czasem. Przyjdzie im przemierzać zniszczone miasta i rozległe katakumby, odnajdywać ukryte skarby, a także stawić czoła licznym przeciwnikom. Max Hoberman, prezes studia Certain Affinity, obiecuje też wciągającą fabułę oraz rozbudowane opcje indywidualizacji cech i wyglądu bohaterów.

Z ujawnionych dotąd informacji wynika, że gra tworzona jest z myślą o zabawie w trybie 4-osobowej kooperacji, dostępnej zarówno lokalnie (na jednej konsoli), jak i poprzez usługę Xbox Live. Co ciekawe, umiejętności poszczególnych klas postaci mają się wzajemnie uzupełniać, a od składu drużyny zależeć będą m.in. rodzaje kombosów.

Dzieło studia Certain Affinity ukaże się w latem tego roku w ofercie Xbox Live Arcade. Już w przyszłym tygodniu gra zaprezentowana zostanie jednak podczas targów E3 w Los Angeles. Czekamy zatem na więcej szczegółów dotyczących Crimson Alliance.