Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2011, 21:24

autor: Olek

3D dla Xboksa 360 i pakiet Fun Lab dla Kinecta – co Microsoft szykuje na targi E3?

Do rozpoczęcia targów E3 (Electronic Entertainment Expo) pozostały zaledwie 2 tygodnie. Jedną z największych niewiadomych pozostaje to, czym w tym roku zaskoczy koncern Microsoft. Serwis Eurogamer spekuluje, że gigant z Redmond zapowie pełne wsparcie dla stereoskopowego 3D na konsoli Xbox 360. Z kolei redakcja Siliconery donosi o Kinect Fun Lab oraz grach Crimson Alliance i Fusion Genesis.

Do rozpoczęcia targów E3 (Electronic Entertainment Expo) pozostały zaledwie 2 tygodnie. Jedną z największych niewiadomych pozostaje to, czym w tym roku zaskoczy koncern Microsoft. Serwis Eurogamer spekuluje, że gigant z Redmond zapowie pełne wsparcie dla stereoskopowego 3D na konsoli Xbox 360. Z kolei redakcja Siliconery donosi o Kinect Fun Lab oraz grach Crimson Alliance i Fusion Genesis, jakie mogą zostać zaanonsowane w Los Angeles.

Przez ostatnie dwa lata Microsoft był gwiazdą numer jeden na najważniejszej targowej imprezie w branży. Przypomnijmy, że w 2009 roku podczas E3 koncern ujawnił prace nad Project Natal, a rok temu przedstawił finalny produkt, czyli kontroler Kinect. Niedawno prestiżowy magazyn Develop poinformował o tym, że na tegorocznej imprezie może zostać pokazany następca Xboksa 360. Większość ekspertów uważa jednak, że jest to mało realne.

3D dla Xboksa 360 i pakiet Fun Lab dla Kinecta – co Microsoft szykuje na targi E3? - ilustracja #1

Znacznie bardziej prawdopodobna wydaje się zapowiedź wsparcia dla technologii stereoskopowego 3D na konsoli Xbox 360. Według anonimowych źródeł, na które powołuje się serwis Eurogamer, miałoby to być rozwiązanie bliskie temu, z jakiego korzysta konkurencja spod szyldu PlayStation (nałożone dwa obrazy o rozdzielczości 1280x720 pikseli).

Warto wspomnieć, że podczas ubiegłorocznych targów przedstawiciele Microsoftu zapewniali, iż konsola radzi sobie z wyświetlaniem trójwymiarowego obrazu, a implementacja technologii 3D to tylko kwestia oczekiwań klientów.

- Nie jesteśmy firmą sprzedającą telewizory 3D, mamy więc ten luksus, że możemy poczekać na to, jak zareaguje rynek – przyznał na łamach serwisu VG247 Aaron Greenberg, szef produkcji Xboksa.

Przypuszczalnie gigant z Redmond przywiezie do Los Angeles także kilka nieujawnionych dotąd gier. Serwis Siliconera wspomina o Kinect Fun Lab, czyli najprawdopodobniej rodzaju oprogramowania rozrywkowego, wykorzystującego potencjał kontrolera Kinect. Wnioski złożone niedawno przez Microsoft do australijskiej organizacji cenzorskiej - Australian Classifications Board wskazują także, że na targach mogą zostać zapowiedziane takie gry jak: Crimson Alliance i Fusion Genesis.