Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 1 maja 2011

Kradzież danych z PlayStation Network zainteresowała państwowe instytucje

Hed, 1 maja 2011, 16:47

Kaz Hirai, jeden z najważniejszych pracowników firmy Sony, potwierdził na dzisiejszej konferencji, że w ataku na PlayStation Network hakerzy mogli ukraść dane o kartach kredytowych 10 milionów użytkowników. Zdaniem koncernu nie ma na to jeszcze żadnych dowodów. Mimo tego, japoński producent będzie musiał tłumaczyć się wielu oficjalnym instytucjom.

Ile zarabiają twórcy gier?

Olek, 1 maja 2011, 15:37

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, jak kształtują się zarobki twórców gier? Z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie magazynu Game Developer wynika, że po chudym roku 2009, średnie płace pracowników w branży za oceanem poszły w górę. Zatrudnieni w profesjonalnych studiach deweloperskich mogą liczyć na roczne pensje rzędu około 80 tys. dolarów.

Sony o restarcie PlayStation Network i rekompensacie dla graczy

Hed, 1 maja 2011, 14:13

Firma Sony stara się z wszelkich sił odzyskać zaufanie graczy po niedawnym wyłączeniu usługi PlayStation Network, która została zaatakowana przez hakerów. Koncern zorganizował konferencję i przedstawił plany dotyczące restartu systemu. Zgodnie z oczekiwaniami, użytkownicy PSN będą mogli liczyć na pewne oferty w ramach rekompensaty.

Super Hero Squad Online – za darmo i bezpiecznie

Olek, 1 maja 2011, 14:00

Do grona dostępnych za darmo, przeglądarkowych gier z gatunku MMO dołączyła produkcja studia The Amazing Society – Super Hero Squad Online. Adresowany do młodszych graczy tytuł miał swoją premierę w piątek. Wydawca, którym jest firma Gazillion Entertainment, zapewnia, że gra jest w pełni bezpieczna dla dzieci, stąd m.in. opcje kontroli rodzicielskiej i moderowany chat.

Twórcy Fallout: New Vegas łatają własne poprawki

Olek, 1 maja 2011, 12:45

Z myślą o użytkownikach konsoli Xbox 360 firma Bethesda Softworks wypuściła w tym tygodniu kolejnych patch do Fallout: New Vegas. Według zapewnień dewelopera, łatka oznaczona numerem 1.3 miała rozwiązać większość problemów związanych ze stabilnością działania gry. Niestety, szybko okazało się, że generuje ona nowe kłopoty.

Orkowie wezmą odwet na ludziach w grze Of Orcs and Men

Hed, 1 maja 2011, 11:49

Orkowie to jedni z podstawowych przeciwników w prawie każdej produkcji RPG utrzymanej w klimatach fantasy. Zwykle przedstawiciele tej rasy są traktowani w kategoriach „mięsa armatniego”, ale wkrótce zmieni się to na dobre. Mowa o nowej produkcji firmy Focus Home Interactive - Of Orcs and Men, w której weźmiemy odwet na ludziach.