Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 maja 2011, 14:00

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Super Hero Squad Online – za darmo i bezpiecznie

Do grona dostępnych za darmo, przeglądarkowych gier z gatunku MMO dołączyła produkcja studia The Amazing Society – Super Hero Squad Online. Adresowany do młodszych graczy tytuł miał swoją premierę w piątek. Wydawca, którym jest firma Gazillion Entertainment, zapewnia, że gra jest w pełni bezpieczna dla dzieci, stąd m.in. opcje kontroli rodzicielskiej i moderowany chat.

Do grona dostępnych za darmo, przeglądarkowych gier z gatunku MMO dołączyła produkcja studia The Amazing SocietySuper Hero Squad Online. Adresowany do młodszych graczy tytuł miał swoją premierę w piątek. Wydawca, którym jest firma Gazillion Entertainment, zapewnia, że gra jest w pełni bezpieczna dla dzieci, stąd m.in. opcje kontroli rodzicielskiej, moderowany chat i game masterzy pilnujący przestrzegania reguł.

W cieniu piątkowej zapowiedzi Marvel Universe przemknęła informacja o ukazaniu się innej gry MMO osadzonej w komiksowym świecie. Pierwsze informacje na temat Super Hero Squad Online pojawiły się niemal dokładnie rok temu. Deweloperzy z The Amazing Society, wewnętrznego studia deweloperskiego firmy Gazillion Entertainment, obiecali wówczas graczom, że będą mogli wcielić się w swoich ulubionych superbohaterów, których w uniwersum Marvela jest ponad 5000.

Super Hero Squad Online – za darmo i bezpiecznie - ilustracja #1

W rzeczywistości wybór ograniczony został do postaci znanych z animowanego serialu The Super Hero Squad Show i serii zabawek produkowanych przez firmę Hasbro. Możliwość zagrania Spider-Manem, Iron Manem, Hulkiem, Wolverinem czy Invisible Woman powinna jednak zadowolić większość małoletnich miłośników komiksów. Młodzi gracze mają też okazję zmierzyć się z takimi złoczyńcami jak: Magneto, Doc Ock, Green Goblin, Ultron, Fin Fang Foom i Doktor Doom.

Gra od początku projektowana była z myślą o dzieciach, co tłumaczy m.in. kreskówkową oprawę graficzną, prostą mechanikę rozgrywki i ograniczoną do minimum przemoc na ekranie. Twórcy zadbali także o szereg opcji społecznościowych, ułatwiających kontakt z rówieśnikami.

- Jestem wielkim fanem komiksów Marvela od zawsze i cieszę się, że mogę zaproponować bezpieczną, interaktywną zabawę w tym uniwersum moim własnym dzieciom – zapewnia Jason Robar, wiceprezes Gazillion Entertainment.

Super Hero Squad Online – za darmo i bezpiecznie - ilustracja #2

Gra wydana została na zasadzie free-to-play (darmowa), ale dostęp do niektórych postaci i lokacji zarezerwowany został dla osób, które zdecydują się na płatną subskrypcję. Rozgrywka nie wymaga pobierania klienta i dostępna jest z poziomu przeglądarki. Przy pierwszym uruchomieniu trzeba jednak ściągnąć i zainstalować pliki Unity Web Playera. Niezbędna jest także rejestracja konta na oficjalnej stronie internetowej.