Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 15 maja 2011

Valve zamierza pozostać przy obecnej generacji silnika Source

Olek, 15 maja 2011, 15:00

Gabe Newell, szef Valve Corporation zdementował pogłoski o planach stworzenia całkowicie nowej wersji Source Engine. Zamiast tego firma chce dalej rozwijać obecną technologię, korzystając z takich jej zalet jak stabilność i dojrzałość. To oznacza także, że kolejne gry deweloperów z Valve bazować będą na 7-letnim już silniku.

Twórcy Brink zapowiedzieli darmowe DLC do gry

Hed, 15 maja 2011, 12:57

Ekipa ze studia Splash Damage zamierza podziękować graczom za zainteresowanie strzelanką wieloosobową Brink przy pomocy darmowego dodatku. Pakiet z nową zawartością zostanie wydany w czerwcu i będzie zawierał mapy oraz inne elementy. Jednocześnie deweloper pracuje nad wyeliminowaniem problemów nękających obecne wersje produkcji.

God of War Portable Collection – z PSP na PS3

Olek, 15 maja 2011, 12:34

Tajwański oddział firmy Sony Computer Entertainment poinformował o zamiarach wydania kompilacji gier God of War: Chains of Olympus i God of War: Ghost of Sparta w wersji na stacjonarną platformę PlayStation 3. Znane użytkownikom kieszonkowej konsoli PlayStation Portable przygody Kratosa zyskają przy tym lepszą oprawę graficzną, zgodną ze standardem High Definition.

PlayStation Network częściowo wraca do życia

Hed, 15 maja 2011, 11:51

Firma Sony wypuściła aktualizację serwisu PlayStation Network i zapowiedziała rychły start pewnych elementów usługi w wielu regionach świata. W najbliższych godzinach posiadacze PlayStation 3 i PSP otrzymają z powrotem możliwość grania przez Internet i korzystania z innych funkcji. System był nieczynny od 19 kwietnia po ataku hakerów.

W co najchętniej grają polscy casuale?

Olek, 15 maja 2011, 11:30

Firma Alawar Entertainment opublikowała wyniki badań przeprowadzonych w I kwartale bieżącego roku wśród graczy casualowych. Analizy wskazują, że w Polsce, tak jak i na całym świecie, po proste „gry codzienne” najchętniej sięgają przedstawicielki płci pięknej, dla których stanowią one znakomitą formę relaksu. Ulubionym gatunkiem rodzimych casuali są zaś produkcje z kategorii „ukryte obiekty”.

Square Enix potwierdza włamanie na strony Eidos i Deus Ex

Hed, 15 maja 2011, 10:37

Firma Square Enix potwierdziła włamanie na strony internetowe studia Eidos oraz gry Deus Ex, o którym pisaliśmy przedwczoraj. Wydawca zapewnił, że nie przechowywał na serwerach żadnych informacji o kartach kredytowych. Mimo tego, w ataku wykradziono adresy e-mail ponad 25 tysięcy użytkowników oraz około 350 CV potencjalnych pracowników.