Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 18 czerwca 2011

Valve szykuje grę free-to-play?

Michał Kułakowski, 18 czerwca 2011, 14:12

Wiele wskazuje na to, że Valve ma zamiar w niedługim czasie zaprezentować graczom swoją pierwszą, opartą na mikrotransakcjach, grę free-to-play.

id Software: Quake 5 może wrócić do mrocznych klimatów z pierwowzoru

Szymon Liebert, 18 czerwca 2011, 12:28

John Carmack, jeden ze współzałożycieli id Software, zapewnił w rozmowie z serwisem Eurogamer, że studio nie zapomniało o marce Quake. Producent przyznał, że obecnie nie trwają prace nad następną grą z serii, ale wiele osób w studiu chciałoby ją stworzyć. Zdaniem Carmacka, Quake 5 mógłby odejść od tematu Stroggów znanych z „czwórki” i wrócić do mrocznych klimatów w stylu Cthulhu.

Twórcy Call of Duty vs Activision - walka wkracza na nowy poziom

Michał Kułakowski, 18 czerwca 2011, 11:56

Sąd w Los Angeles przyjął pozew Jasona Westa i Vincenta Zampellego, twórców serii Call of Duty, wobec firmy Activision, w którym domagają się odszkodowania za zwolnienie z pracy oraz wypłaty zaległych tantiem.

Sega zaatakowana przez hakerów

Michał Kułakowski, 18 czerwca 2011, 11:43

Sega poinformowała, że należące do niej strony internetowe, które wykorzystywały system logowania SEGA Pass, zostały zaatakowane przez hakerów. Chodzi tu miedzy innymi o liczne fora gier oraz serwis prasowy.

Gra Raven's Cry przypomni prawdziwy wizerunek piratów

Szymon Liebert, 18 czerwca 2011, 10:55

Wystartowała oficjalna strona Raven's Cry, czyli nowej gry firmy TopWare i studia Octane Games, zapowiedzianej na początku czerwca. Na łamach witryny opublikowano pierwsze grafiki koncepcyjne i krótki teaser. W produkcji twórcy chcą przypomnieć prawdziwy wizerunek piratów, którzy byli postrachem żeglarzy i nie przebierali w środkach.

Cyfrowa dystrybucja - promocje na weekend 18-19 czerwca (Left 4 Dead 2, gry indie)

Szymon Liebert, 18 czerwca 2011, 09:30

Jak co weekend przygotowaliśmy dla Was zestawienie promocji, które pojawiły się w systemach cyfrowej dystrybucji - na platformie Steam oraz w serwisach Good Old Games, Impulse, Direct2Drive i GamersGate. Tym razem możemy kupić taniej takie hity jak Left 4 Dead 2, pakiety z grami niezależnymi i wiele innych produkcji.