Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2011, 14:12

autor: Ender

Valve szykuje grę free-to-play?

Wiele wskazuje na to, że Valve ma zamiar w niedługim czasie zaprezentować graczom swoją pierwszą, opartą na mikrotransakcjach, grę free-to-play.

Wiele wskazuje na to, że Valve ma zamiar w niedługim czasie zaprezentować graczom swoją pierwszą, opartą na mikrotransakcjach, grę free-to-play.

Valve szykuje grę free-to-play? - ilustracja #1

Valve już we wrześniu tamtego roku pozwolił płacić z poziomu Steama, za przedmioty i dodatki, które można nabyć w wirtualnych sklepach gier, takich jak Team Fortress 2, a w tym tygodniu wprowadził do niego darmowe gry sieciowe oparte na mikrotransakcjach, takie jak: Champions Online, Alliance of Valiant Arms, Spiral Knights czy Global Agenda. Działania te zdają się jedynie krokami na drodze do zaoferowania na Steamie wyprodukowanej przez firmę gry w formacie free-to-play. Francuska strona Barre De Vie, wydaje się posiadać informacje potwierdzające te przypuszczenia. Według nich, szef działu marketingu w Valve, Doug Lombardi zapytany o to czy studio dla którego pracuje tworzy grę wykorzystującą taki model finansowy, odpowiedział stanowczo "tak". Niestety nie sprecyzował o jaki tytuł może chodzić.

Valve szykuje grę free-to-play? - ilustracja #2

Chociaż tajemniczą grą może być tytuł o którym jeszcze nic nie wiemy, to pewne przesłanki wskazują na konkretnego kandydata. Jest nim gra Defense of the Ancients 2, rozbudowana i samodzielna odsłona popularnego modu do Warcrafta III, która zgodnie z zapowiedziami ma ukazać się jeszcze pod koniec tego roku. Na szczęście, nie będziemy musieli czekać zbyt długo na to by dowiedzieć się więcej o planach Valve wobec DotA 2. Gra będzie jedną z głównych atrakcji prezentacji dewelopera na zbliżających się targach Gamescom w niemieckiej Kolonii, które obędą się pod koniec sierpnia.