Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka A.V.A. Alliance of Valiant Arms (PC)

A.V.A. Alliance of Valiant Arms PC

AVA Alliance of Valiant Arms

Sieciowa strzelanina, w której bierzemy udział w fikcyjnym konflikcie pomiędzy Unią Europejską a Federacją Neorosyjską. Zmagania prowadzimy z jednym z pięciu głównych trybów zabawy.

Akcji | FPP | zagraj za darmo | FPS | sieciowe | multiplayer | strzelanki

Gra przestała działać 29 czerwca 2018

PC Windows
Okładka A.V.A. Alliance of Valiant Arms (PC)

producent: Red Duck

wydawca: NHN Corp

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

14czerwca2011

Steam

23października2007

premiera światowa

Gra A.V.A. Alliance of Valiant Arms przestała działać

29czerwca2018

Alliance Of Valiant Arms (A.V.A) to sieciowa strzelanina, w której zmagania sterowanej postaci obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Produkt ten opracowany został przez koreańską firmę Redduck i rozprowadzany jest w podstawowej wersji za darmo, przy czym całość oparto na systemie mikrotransakcji.

Akcja omawianej strzelaniny przenosi nas do ogarniętej wojną Europy, proponując fikcyjny konflikt pomiędzy wspieraną przez Stany Zjednoczone Unią Europejską, a Federacją Neorosyjską, w skład której oprócz sowieckiego mocarstwa wchodzą także Chiny. Walki toczone są w głównej mierze na terenach zurbanizowanych i z wykorzystaniem współczesnego sprzętu największych armii świata.

Do naszej dyspozycji oddano w sumie pięć trybów rozgrywki. Annihilation to nic innego jak popularny drużynowy deathmatch, w którym punkty przyznawane są za eliminowanie członków przeciwnej frakcji. W Demolition strona reprezentująca Unię Europejską musi w wyznaczonych lokacjach podłożyć ładunki wybuchowe, zaś Federacji przydzielone zostaje zadanie obrony pozycji. W trybie o nazwie Transport strona Federacji ochrania walizkę z kodami nuklearnymi, a dążeniem Unii jest przechwycenie tego przedmiotu i przetransportowanie go do oznaczonej strefy. Escort to zabawa w ochranianie czołgu przed wrogami wyposażonymi w cięższy sprzęt. Ostatni z trybów to Free for All, w którym gracze wzajemnie zwalczają się, bez jakichkolwiek podziałów na ugrupowania.

W Alliance of Vailant Arms zawarto bogate opcje modyfikacji wyglądu postaci oraz wyposażenia, którego zakupu dokonujemy przed rozpoczęciem każdej rundy. Usprawnienia do broni obejmują między innymi lunety, celowniki laserowe, uchwyty oraz tłumiki, przy czym musimy uwzględnić fakt, iż niektóre komponenty pasują tylko do pewnych typów broni.

Oprawa wizualna omawianej strzelaniny prezentuje wysoki poziom wykonania, a to dlatego, iż całość napędzana jest przez nowoczesny Unreal Engine 3. Duży nacisk położono na zapewnienie realistycznie wyglądu i działania broni oraz dodatkowego wyposażenia, a ponadto otoczenie podlega częściowym zniszczeniom. W przypadku warstwy dźwiękowej największą ciekawostką jest z kolei to, że ton wybieranych z listy poleceń wypowiedzi zmienia się w zależności od dodatkowych czynników (odniesione obrażenia, silny ostrzał wroga itp.).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 191 głosów czytelników.

Gry podobne do A.V.A. Alliance of Valiant Arms

Wymagania wiekowe A.V.A. Alliance of Valiant Arms

16+

Wymagania sprzętowe A.V.A. Alliance of Valiant Arms

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.4 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB GeForce 6600 lub lepsza, 6 GB HDD, Windows XP/Vista/7

W co pograć za darmo - część 7 (Alliance of Valiant Arms, Spectre, Teeworlds i inne)
W co pograć za darmo - część 7 (Alliance of Valiant Arms, Spectre, Teeworlds i inne)

wiadomość12 lipca 2010

Dobra gra nie zawsze musi wiązać się z wydawaniem na nią pieniędzy. Dowodziliśmy tego w naszym przeglądzie nie raz i zapewniamy Was o tym również dzisiaj. W siódmej odsłonie cyklu gramy w: sieciowego FPS-a (Alliance of Valiant Arms), przeglądarkową grę na podstawie komiksu (Shakes & Fidget - The Game), solidnego łamacza głowy (DROD: Architect’s Edition), niekonwencjonalne Spectre oraz strzelankę na podobieństwo Wormsów (Teeworlds).

Dwa nowe, darmowe wojenne shootery w portalu ijji.com - już niebawem
Dwa nowe, darmowe wojenne shootery w portalu ijji.com - już niebawem

wiadomość4 czerwca 2009

Portal ijji.com, będący swego rodzaju platformą oferującą na rynkach zachodnich gry z rodzaju online multiplayer oraz MMO, powiększy swoje portfolio o dwie produkcje przenoszące nas w wojenne klimaty. Pierwsza z nich to Karma: Operation Barbarossa, MOFPS rozgrywający się w alternatywnej rzeczywistości II wojny światowej oraz Alliance of Valiant Arms, shooter stworzony na bazie silnika Unreal 3.