Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCX360
Okładka Champions Online (PC)
OkładkaChampions Online (PC)

Champions Online

Gra MMO, przygotowana przez autorów City of Heroes i City of Villains. Przejmujemy kontrolę nad superbohaterami, walcząc z innymi postaciami oraz zajmując się eksploracją różnych galaktyk.

RPG | TPP | zagraj za darmo | PvP | PvE | superbohaterowie | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Champions Online Premiera

anulowana

X360

1wrz2009

PC

Gry podobne do Champions Online

World of Warcraft

Tabula Rasa

City of Heroes

Champions Online to gra z gatunku MMORPG, w której gracze wcielają się w postaci superbohaterów. Za przygotowanie tej produkcji odpowiedzialne jest studio developerskie o nazwie Cryptic Studios. Firma ta w przeszłości opracowała już dwie bardzo zbliżone tematycznie gry, a mianowicie City of Heroes i City of Villains. Champions Online jest jednak pierwszym w pełni autorskim produktem tego developera. Gra przygotowana została z myślą o użytkownikach komputerów osobistych oraz posiadaczach konsol Xbox 360.

Omawiana produkcja opiera się na przejętym od firmy Hero Games systemie RPG o nazwie Champions, który po raz pierwszy światło dzienne ujrzał w 1981 roku. System ten w okresie swojego rozwoju wyróżniał się między innymi rewolucyjnym jak na tamte czasy mechanizmem wykorzystywania rzutów kostką podczas ustalania cech nowo tworzonych postaci.

Jeden z najbardziej dopracowanych elementów Champions Online to proces tworzenia własnego superbohatera. Gracz może przede wszystkim ustalić szczegóły wyglądu swojego komputerowego alter ego, zwłaszcza jeśli chodzi o jego kostium. Jeszcze ciekawiej prezentuje się kwestia doboru supermocy, albowiem ataki oraz umiejętności sterowanej postaci dopasowuje się wedle własnych preferencji. Przewidziano też opcję modyfikacji wykorzystywanych przez siebie zdolności (np. zmiana koloru fireballa czy uaktywnionego pola siłowego). Kolejna ciekawostka związana jest z koniecznością dokonania wyboru arcy-przeciwnika dla stworzonej postaci. Osobnik ten następnie pojawia się w wybranych momentach rozgrywki, próbując powstrzymać gracza od wykonania powierzonych zadań.

Champions Online od typowych gier z gatunku MMO odróżnia się też bardziej dynamicznym przebiegiem rozgrywki, wymagając od gracza przede wszystkim dużej zręczności oraz bezpośredniego uczestnictwa w wyprowadzaniu kolejnych ataków. Mimo wszystko wynik wielu starć uzależniony jest od prawidłowych zagrań taktycznych oraz doboru najlepszych umiejętności. W zależności od własnych upodobań, działa się w pojedynkę lub wchodzi w interakcje z innymi graczami, również kontrolującymi bohaterów. Możliwe jest ponadto stworzenie grupy składającej się z kontrolowanych przez SI superpomocników. Wzajemna współpraca jest wręcz niekiedy wymagana, choćby w celu pokonania silniejszych złoczyńców.

Zabawa ma miejsce w olbrzymim świecie, składającym się z całych galaktyk. Gracz odwiedza wiele różnych światów, a nawet wybiera się do alternatywnych wymiarów, w których czekają najtrudniejsze wyzwania. Lista dostępnych lokacji obejmuje między innymi ogromne futurystyczne metropolie, miasta zlokalizowane pod powierzchnią wody czy też tereny pokryte śniegiem. W grze nie zabrakło również aren, na których gladiatorzy mogą stawać w szranki, próbując wyłonić spośród siebie mistrza. Wszystkie poczynania gracza odbijają się na wyglądzie otaczającego go świata. Kolejne posunięcia mogą między innymi mieć wpływ na zmianę relacji z przedstawicielami wybranych ras czy ugrupowań.

Oprawa wizualna Champions Online w znacznym stopniu odbiega od stylu graficznego prezentowanego przez poprzednie gry firmy Cryptic Studios. Całość jest bowiem obrazowana przy wykorzystaniu technologii cel-shading, co w jeszcze większym stopniu potęguje uczucie uczestnictwa w przygodach superbohaterów zaczerpniętych wprost z kart komiksów.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 125 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,1 / 10 na podstawie 125 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Champions Online

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Champions Online Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 5 GB HDD
  • Windows XP/Vista
PC
X360