Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2010, 14:36

Wieści ze świata (Champions Online, RailWorks 2, Angry Birds) 15/11/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatkach do RailWorks 2, filmowej wersji Saints Row, kolejnej obniżce PSP Go w Wielkiej Brytanii, a także konwersji bestsellerowego Angry Birds na PS3, X360 i Wii. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatkach do RailWorks 2, filmowej wersji Saints Row, kolejnej obniżce PSP Go w Wielkiej Brytanii, a także konwersji bestsellerowego Angry Birds na PS3, X360 i Wii. Zapraszamy do lektury.

Railworks 2: Train Simulator

Symulator kolei Railworks 2: Train Simulator doczekał się premiery trzech nowych dodatków DLC. Znalazła się wśród nich nowa trasa (Ohio Steel - Dover Division za 14,99 euro), lokomotywa parowa Flying Scotsman (również za 14,99 euro), a także 18 nowych scenariuszy do podstawowej wersji gry.

Wieści ze świata (Champions Online, RailWorks 2, Angry Birds) 15/11/10 - ilustracja #1

Champions Online

Firma Cryptic poinformowała o powrocie możliwości wykupienia dożywotniej subskrypcji w grze MMO Champions Online, która już na początku przyszłego roku przejdzie na model darmowy. Osoby, które zdecydują się na wydanie 299 dolarów, będą funkcjonować w świecie gry na tej samej zasadzie, co przyszli Złoci Abonenci (dostęp do przedmiotów Premium oraz innych płatnych funkcji). Więcej informacji na temat zmian w Champions Online przeczytacie w jednej z naszych poprzednich wiadomości.

THQ

Brian Farrell, stojący na czele koncernu THQ, oznajmił w rozmowie z serwisem Gamasutra, że w grudniu odbędzie się oficjalna zapowiedź filmu fabularnego bazującego na gangsterskiej marce Saints Row. Najprawdopodobniej dojdzie do niej w trakcie gali wręczenia nagród Spike Video Game Awards.

PSP Go

Sony Computer Entertainment Europe przeprowadziło kolejną, tym razem 30-funtową obniżkę ceny konsoli PSP Go w Wielkiej Brytanii. Aktualnie bardzo słabo sprzedającą się platformę (w przeciwieństwie do silnie trzymającego się modelu PSP-3000) można nabyć za 129 funtów, czyli około 600 złotych. Przypominamy, że do poprzedniej doszło pod koniec ubiegłego miesiąca. Niestety, póki co nie wiemy czy i kiedy obniżka zostanie wprowadzona w pozostałych krajach Europy.

Angry Birds

Zręcznościowo-logiczne Angry Birds autorstwa fińskiego studia Rovio, będące jedną z najpopularniejszych gier na iOS oraz Androida, trafi w przyszłości na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz Nintendo Wii. Zostaną one przy tym odpowiednio rozbudowane, oferując m.in. niedostępny dotąd tryb rozgrywki wieloosobowej przez Sieć.

Wieści ze świata (Champions Online, RailWorks 2, Angry Birds) 15/11/10 - ilustracja #2

Nintendo Wii

Reggie Fils-Aime, prezes amerykańskiego oddziału Nintendo, poinformował, że koncern zacznie rozmowy o następcy Wii, gdy obecna stacjonarna konsola Japończyków osiągnie sprzedaż na poziomie 45 milionów sztuk w samych tylko Stanach Zjednoczonych. Aktualnie wskaźnik ten znajduje się na poziomie 30,4 milionów. Jednocześnie Fils-Aime stwierdził, że fakt wprowadzenia do sprzedaży kontrolerów PlayStation Move i Kinect – diametralnie rozbudowujących liczbę potencjalnych odbiorców PlayStation 3 oraz Xboksa 360 – nie wpłynie na przyspieszenie decyzji o wyprodukowaniu następcy Wii.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Tom Clancy’s H.A.W.X. 2

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Assassin's Creed: Brotherhood - Hellequin

Assassin's Creed: Brotherhood - Uplay

Bionic Commando Rearmed 2 - MegaCopter

de Blob 2: The Underground

Majesty 2: Battles of Ardania

Need For Speed: Hot Pursuit - Demo Success

Scott Pilgrim vs. the World: The Game - DLC

Harry Potter i Insygnia Śmierci – część 1

gry