Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweANDPCiOSWiiX360PS3WP
Okładka Angry Birds (AND)
OkładkaAngry Birds (AND)

Angry Birds

Pecetowa wersja bestsellerowej zręcznościówki, doskonale znanej przede wszystkim użytkownikom tabletów i telefonów komórkowych. Zadaniem graczy jest strzelanie tytułowymi „wściekłymi ptakami” z procy w ukryte za rozmaitymi przeszkodami świnki.

Zręcznościowe | zagraj za darmo | 2D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Angry Birds Premiera

anulowana

Wii

10gru2009

iOS

15paź2010

AND

10gru2010

PC

3sty2011

PS3

29cze2011

WP

25wrz2012

X360

Angry Birds to humorystyczna gra zręcznościowa, w której przejmujemy kontrolę nad stadem tytułowych wściekłych ptaków, pragnących odzyskać jaja skradzione im przez złowrogie, zielone świnie. Tytuł został opracowany przez fińskie studio Rovio Mobile, które zajmuje się produkcją gier na urządzenia przenośne od 2003 roku (wcześniej pod nazwą Relude).

Angry Birds łączy elementy charakterystyczne dla gier zręcznościowych i logicznych. Na każdym z etapów gry naszym zadaniem jest zniszczenie wszystkich „zachłannych” świnek, ukrytych za rozmaitymi wymyślnymi konstrukcjami (mury, deski, daszki itp.). Czynimy to poprzez wystrzeliwanie w powietrze posiadanych ptaków za pomocą specjalnej procy w taki sposób, aby trafić bezpośrednio w przeciwnika bądź uszkodzić chroniącą go strukturę. Każdy ze strzałów wymaga precyzyjnego ustalenia kąta i siły wystrzału, gdyż na pokonanie przeciwnika mamy tylko określoną liczbę ruchów. Po każdym etapie gra ocenia nasze dokonania (ilość strzałów, spowodowane zniszczenia czy zaoszczędzona amunicja), nagradzając nas punktami oraz gwiazdkami (od 1 do 3). Oczywiście każdy z zaliczonych już etapów możemy uruchomić ponownie, celem poprawy uzyskanego wyniku.

Swoiste urozmaicenie rozgrywki stanowi fakt, że do naszej dyspozycji oddano różne rodzaje ptaków, różniących się od siebie nie tylko wyglądem, ale także odmiennymi właściwościami. I tak jedne z nich specjalizują się w niszczeniu określonych typów materiałów, inne potrafią zrzucać na wroga specjalne eksplodujące jaja, a jeszcze inne rozpaść się w powietrzu na trzy mniejsze, wybuchające osobniki. Podobne rozróżnienie dotyczy naszych przeciwników: mniejsze świnie są bardziej podatne na obrażenia, zaś egzemplarze bardziej utuczone lub wyposażone w specjalne kaski obronne, będą dla nas znacznie trudniejszym wyzwaniem.

Ostatnia modyfikacja 1 grudnia 2014

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Ocena użytkowników: 7,1 / 10 na podstawie 507 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Angry Birds

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Angry Birds Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza)
  • Windows XP
X360
PS3
Wii
PC
iOS
AND
WP