Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePSVPCPS3PS4ANDiOSWPXONESwitch
Okładka Tennis in the Face (PSV)

Tennis in the Face

Dwuwymiarowa gra logiczno-zręcznościowa, przypominająca popularny cykl Angry Birds. Gracze wcielają się tenisistę, który walczy z firmą produkującą uzależniający napój gazowany.

Logiczne | 2D | elementy zręcznościowe

Okładka Tennis in the Face (PSV)

producent: 10tons

wydawca: 10tons

Strona oficjalna

data premiery gry:

24sty2013

iOS

19lut2013

WP

21mar2013

PC

29kwi2013

AND

12lis2014

PS4

17mar2015

PS3 PSV

9gru2016

XONE

8gru2017

Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tennis in the Face na PS4, XONE itd. to dwuwymiarowa zręcznościowa gra logiczna, podobna do popularnej serii Angry Birds. Producentem i dystrybutorem tytułu jest fińskie studio 10tons, które od 2003 roku zajmuje się tworzeniem aplikacji oraz nieskomplikowanych gier na urządzenia mobilne, a także konsole oraz PC. Jego najbardziej znanym dziełem jest najprawdopodobniej seria Sparkle oraz gra Crimsonland.

Fabuła

W trakcie rozgrywki wcielamy się w Pete'a Pagassiego, tenisistę, którego obiecująca kariera załamała się po tym, jak uzależnił się on od niebezpiecznego gazowanego napoju Explodz. Wściekły postanawia zemścić się na produkującej go firmie. Na jego drodze stoją jednak legiony wyznawców marki, którzy nie wyrwali się jeszcze z groźnego nałogu.

Mechanika

Gra posiada dziesiątki poziomów, przedstawiających osiem różnych dzielnic miasta Oddington, które odblokowujemy wraz z postępami w rozgrywce. Zabawa oparta jest na wykorzystaniu silnika fizycznego oraz prostych zasad, jakie znamy z serii Angry Birds i jej niezliczonych klonów. Każdy dwuwymiarowy poziom posiada określoną liczbę przeciwników, których musimy pokonać za pomocą celnego rzutu piłką.

Pagassi stoi nieruchomo w jednym miejscu i z tego punktu wystrzeliwuje swoje pociski, które wielokrotnie odbijają się od różnych powierzchni. Gracze muszą wykorzystać ograniczoną amunicję oraz konstrukcję poziomów, w tym rożnego rodzaju przedmioty, takie jak skrzynki czy słupy, potrafiące po przewróceniu lub przesunięciu wyeliminować nasze cele. Im mniej pocisków użyjemy do usunięcia wszystkich przeciwników, tym więcej punktów zyskamy.

Kwestie techniczne

Gra cechuje się kreskówkową grafiką, pełną wizualnego humoru i wysokiej jakości ilustracji. Graczom towarzyszy również nieskomplikowana muzyka oraz zabawna oprawa dźwiękowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Tennis in the Face

Klasyfikacja PEGI Tennis in the Face

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PS4
PS3
PSV
PC
AND
iOS
WP
XONE
Switch