Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWiiUPSVPS33DSWiiX360
Okładka Angry Birds Trilogy (PS3)
OkładkaAngry Birds Trilogy (PS3)

Angry Birds Trilogy

Angry Birds Trilogy to zestaw, w skład którego wchodzą trzy gry logiczne studia Rovio - Angry Birds Classic, Angry Birds Seasons i Angry Birds Rio.

Zręcznościowe | Kinect | 2D | PlayStation Move

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Angry Birds Trilogy Premiera

25wrz2012

X360 PS3 3DS

13sie2013

Wii WiiU

16paź2013

PSV

Gry podobne do Angry Birds Trilogy

Lemmings (1991)

Peggle

Tennis in the Face

Angry Birds Trilogy to przygotowana z myślą o konsolach stacjonarnych kompilacja trzech części Angry Birds, czyli opracowanej przez studio Rovio serii, która wcześniej zdobyła sympatię setek milionów graczy korzystających z urządzeń mobilnych. W skład zestawu wchodzi - Angry Birds Classic, Angry Birds Seasons i Angry Birds Rio.

We wszystkich odsłonach serii podstawowe zasady zabawy są takie same. Angry Birds to prosta dwuwymiarowa gra zręcznościowo-logiczna, w której naszym celem jest wyeliminowanie poumieszczanych na planszy świń. W tym celu wykorzystujemy dużych rozmiarów procę, którą ciskamy ptakami niczym kulami armatnimi. Każdy kolejny poziom wymaga właściwego dobrania trajektorii wystrzału oraz wymyślenia nowego sposobu zniszczenia lub przewrócenia przeszkód, za którymi chowają się wrogowie. Zawsze mamy ograniczoną liczbę ptaków, więc najczęściej wymagane jest takie nim celowanie, aby za jednym zamachem wykończyły kilka prosiaków. Wszystko to oparte jest na w miarę realistycznym silniku fizycznym. Zabawę urozmaica regularne wprowadzenie nowych gatunków ptaków dysponujących specjalnymi umiejętnościami.

W skład zestawu weszły trzy gry. Pierwszą z nich jest Angry Birds Classic, czyli tytuł, który zapoczątkował całą serię. Angry Birds Seasons to z kolei specjalna edycja cyklu oferująca tematyczne plansze związane z różnego rodzaju świętami – począwszy od Bożego Narodzenia czy Walentynek, aż po mniej popularne jak chińskie Mooncake Festival czy japońskie Święto Wiśni. Trzecim i ostatnim tytułem jest Angry Birds Rio, które powstało jako efekt współpracy z filmowcami z wytwórni Blue Sky Studios w celu promowania animowanego filmu Rio. Gra oferuje bardzo urozmaicone scenerie - od ponurych magazynów po pełną kolorów, egzotyczną dżunglę. Ponadto w roli przeciwników znane z poprzednich części świnie zastąpiły złe małpy marmozety. Zabawę urozmaica fakt, że na niektórych planszach naszym celem nie jest wyeliminowanie wrogów, ale uwolnienie uwięzionych w klatkach ptaków.

Angry Birds Trilogy oferuje schludną dla oka dwuwymiarową grafikę HD, utrzymaną w kreskówkowych klimatach. Dodatkową atrakcją jest wsparcie dla kontrolera Kinect.

Ostatnia modyfikacja 10 września 2012

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 5 / 10 na podstawie 107 głosów czytelników.

Angry Birds Trilogy cena w dniu premiery: 119,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Angry Birds Trilogy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
X360
PS3
3DS
Wii
WiiU
PSV