Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS3PCPSP
Okładka Lemmings (1991) (PC)
OkładkaLemmings (1991) (PC)

Lemmings (1991)

Jedna z najsłynniejszych gier komputerowych, w której musimy przeprowadzić tytułowe lemingi przez 120, pełnych niebezpieczeństw plansz. Pozycja absolutnie obowiązkowa dla fanów gier logicznych.

Logiczne | PlayStation Move

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lemmings (1991) Premiera

6kwi1991

PC

10mar2006

PSP

23mar2007

PS3

producent: DMA Design wydawca: Psygnosis

Gry podobne do Lemmings (1991)

Worms: Armageddon

Worms 2

Worms (1995)

Lemmings to niewątpliwie jedna z najsłynniejszych gier w historii komputerowej rozrywki, a już z całą pewnością najczęściej konwertowana – łącznie zaimplementowano ją na 28 różnych platform sprzętowych.

Podobnie jak w rzeczywistości, tak i w produkcie DMA Design, lemingi migrują, z tą różnicą jednak, że w grze komputerowej przeszkody jakie napotykają na swojej drodze są bardziej nieprawdopodobne. Program zawiera 120 etapów, podzielonych na cztery poziomy trudności, spośród których pierwszy stanowi niezbyt stresujące zapoznanie się z możliwościami stworzonek, natomiast ostatni jest już prawdziwym wyzwaniem i wymaga od gracza niebywałej pomysłowości. Każdemu z lemingów możemy przypisać jedną z ośmiu czynności: wspinanie się, opadanie z dużych wysokości za pomocą parasola, samodestrukcję, zatrzymanie innych lemingów, budowę mostów, a także kopanie w dół, w bok i na ukos. Każda z tych funkcji ograniczona jest liczbą, która mówi ile razy można skorzystać z danej umiejętności w trakcie pokonywania danego etapu. Jak nietrudno się domyślić, na początku możemy do woli eksperymentować, gdyż mamy niemal nieograniczone możliwości w posługiwaniu się tymi funkcjami, później jest już znacznie gorzej i trzeba samemu dojść, kiedy i gdzie skorzystać z tego, co jest nam dane. Żeby zakończyć sukcesem dany etap, trzeba doprowadzić określoną na początku ilość lemingów do wyjścia. Jeśli nam się to nie uda, możemy do woli powtarzać planszę, mało tego, cały czas otrzymujemy kody, które pozwolą nam kontynuować zabawę od ostatnio ukończonego poziomu.

Program posiada surową, ale czytelną grafikę w niskiej rozdzielczości i rozbudowaną ścieżkę dźwiękową – zwłaszcza muzyka wychodzi tu ponad przeciętność. Generalnie produkt skierowany jest do pasjonatów łamania głowy i posiadaczy anielskiej wręcz cierpliwości, bo o ile na początku rozgrywki wszystko wydaje się pozornie łatwe, tak później, dla większości śmiałków zagadki stają się zbyt trudne, a nawet niemożliwe do rozwiązania.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,7 / 10 na podstawie 402 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Lemmings (1991)

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Lemmings (1991) Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • 286
  • 640 KB RAM
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
PC
PSP
PS3