Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS5PS4PS1
Okładka Worms: Armageddon (PC)
OkładkaWorms: Armageddon (PC)

Worms: Armageddon

Kolejna odsłona popularnej serii strategii turowych, w których oddziały uzbrojonych robaków toczą zacięte potyczki na dwuwymiarowych arenach. Armageddon pozostaje wierny założeniom cyklu, ale dodaje nowe tryby, bronie i akcesoria dla walczących stron.

Strategiczne | turowe | 2D | humorystyczne | reedycje/remastery/remaki | podzielony/wspólny ekran | PS Plus Premium

Worms: Armageddon Premiera

22cze1999

PC

30lis1999

PS1

23cze2022

PS4 PS5

producent: Team17 wydawca: MicroProse wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do Worms: Armageddon

Worms 2

Worms Reloaded

Worms Ultimate Mayhem

Worms: Armageddon to przygotowana przez Team 17 Software trzecia odsłona sagi zapoczątkowanej w 1995 roku. Tytuł nie wychodzi poza przyjęte ramy i znów jest utrzymaną w humorystycznej stylistyce dwuwymiarową strategią turową, w której grupy robaków walczą na śmierć i życie.

Mechanika

Koncept stojący za Worms: Armageddon jest bardzo prosty. Na dwuwymiarowej arenie spotykają się oddziały składające się z czterech robaków, które rozpoczynają bitwę na śmierć i życie. Korzystając z mniej lub bardziej konwencjonalnych broni i gadżetów, próbują wyeliminować wszystkich przeciwników. To może nastąpić na dwa sposoby – przez zmniejszenie punktów życia do zera lub utopienie wroga w bezkresnym oceanie, który znajduje się u dołu każdej mapy. Bitwy toczą się w systemie turowym i mogą różnić się zasadami oraz dostępnym zestawem broni, w zależności od wybranego przez graczy trybu.

Twórcy przygotowali na potrzeby trzeciej odsłony szereg nowych elementów. Lista uzbrojenia poszerzyła się m.in. o miotacz ognia, wyrzutnię owiec czy zamrażacz, które uzupełniły takie kultowe bronie, jak bazuka, uzi, banana bomb, granat czy wściekła krowa. Gracze otrzymali też dużo większą liczbę elementów do personalizacji swoich oddziałów robaków. W Armageddon można wybierać z osiemnastu nowych głosów i szeregu przedmiotów nawiązujących do różnych państw i kultur, a także dobrać dla drużyny aktywującą się po pewnym czasie od rozpoczęcia batalii broń specjalną.

Tryby gry

Worms: Armageddon pozwala na rywalizację wieloosobową, na jednym ekranie lub przez sieć, do czterech osób, z których każda może kierować własnym oddziałem morderczych robali. Autorzy postarali się, żeby tytuł sprawdzał się nie tylko w module wieloosobowym i oddali do dyspozycji samotników coś na wzór kampanii, w której czeka zestaw specyficznych wyzwań. Najwięksi fani serii mogą z kolei testować tryb deatchmatch, w którym drużyna gracza mierzy się z coraz silniejszymi i lepiej uzbrojonymi oddziałami kierowanymi przez sztuczną inteligencję.

Kwestie techniczne

Produkcja Team 17 Software utrzymana jest w humorystycznej, kreskówkowej stylistyce. Poszczególne mapy i modele robali przygotowano w 2D. Na potrzeby Armageddon przygotowano jedenaście nowych ścieżek audio zawierających około sześćdziesiąt minut muzyki.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 1609 głosów czytelników.

Worms: Armageddon cena w dniu premiery: 69 PLN

Wymagania wiekowe Worms: Armageddon: Odpowiednia dla każdego wieku.

Worms: Armageddon Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 233 Mhz
  • 32 MB RAM
PC
PS1
PS4
PS5