Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2007, 12:22

autor: Artur "Metatron" Falkowski

THQ zapowiada Wormsy na Wii

Firma THQ zapowiedziała kolejną część Wormsów. Tym razem wojowniczymi robaczkami pogramy na konsoli Wii. Deweloperzy z Team17 obiecują, że w tej odsłonie serii doczekamy się wielu zmian. Akcja gry zostanie osadzona w sceneriach znanych z filmów s-f, odwiedzimy sześć planet i weźmiemy udział w licznych mini-gierkach.

Firma THQ zapowiedziała kolejną część Wormsów. Tym razem wojowniczymi robaczkami pogramy na konsoli Wii. Deweloperzy z Team17 obiecują, że w tej odsłonie serii doczekamy się wielu zmian. Akcja gry zostanie osadzona w sceneriach znanych z filmów s-f, odwiedzimy sześć planet i weźmiemy udział w licznych mini-gierkach. Czy obietnice znajdą pokrycie w rzeczywistości, dowiemy się już wiosną 2008 roku, na kiedy to planowana jest data premiery.

Worms: A Space Oddity będzie pełni wykorzystywać kontrolery konsoli Nintendo. Sterowanie ma być intuicyjne i dostarczać wielu emocji. W grze wprowadzonych zostanie sporo nowości. Będziemy mieli większy wpływ na wygląd naszej drużyny, otrzymamy sporo nowych możliwości zabawy zarówno dla pojedynczego, jak i dla wielu graczy. Kompletnej przebudowie ma również ulec interfejs oraz oprawa graficzna. Nie zabraknie trybu online, w którym będzie mogło zmierzyć się ze sobą do czterech osób jednocześnie. Pomyślano też o graczach, którzy nie mieli do tej pory kontaktu z serią, wprowadzając rozbudowany system podpowiedzi.

Szkoda tylko, że twórcy nie zdradzili, czy gra będzie przedstawiona w trójwymiarze, czy też w klasycznym, znanym jeszcze z pierwszych odsłon serii widoku z boku.