Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 14 sierpnia 2007

Na targach Games Convention zagramy w Devil May Cry 4
Na targach Games Convention zagramy w Devil May Cry 4

Krystian Smoszna, 14 sierpnia 2007, 17:44

Mamy dobre wieści dla tych fanów serii Devil May Cry, którzy wybierają się na targi Games Convention w Lipsku. Londyński oddział koncernu Capcom poinformował dziś, że w trakcie imprezy zaprezentowana zostanie najnowsza odsłona cyklu – i co najważniejsze – w grywalnej wersji.

Uruchomiono oficjalną witrynę gry Codename: Panzers - Cold War
Uruchomiono oficjalną witrynę gry Codename: Panzers - Cold War

Vercetti, 14 sierpnia 2007, 17:15

Jak poinformowała firma 10tacle Studios, tworzona we współpracy z grupą Stormregion strategia czasu rzeczywistego Codename: Panzers - Cold War ma już swoją oficjalną stronę. Dostępna w dwóch językach witryna to pierwsze, obszerne źródło informacji o nowo powstającym RTS-ie.

Microsoft pozwala klientom na używanie kodu źródłowego swych gier

Vercetti, 14 sierpnia 2007, 16:32

Na trwającej właśnie imprezie GameFest 2007 Microsoft ujawnił nie tylko garść informacji o narzędziach XNA 2.0, ale przedstawił również plany co do poszerzenia możliwości graczy w kwestii wykorzystywania przez nich marek spod znaku giganta z Redmond. Koncern potwierdził, że zamierza pozwolić swym klientom na swobodny, całkowicie legalny oraz darmowy dostęp do kodów źródłowych wybranych gier.

Demo Bioshocka - graliśmy i nagraliśmy

eLKaeR, 14 sierpnia 2007, 16:23

Dziś w południe informowaliśmy Was, że pecetowe demo gry Bioshock jest już prawie ukończone. Wczoraj w ramach Xbox Live została udostępniona demonstracja owego FPS-a w wersji dla Xboxa 360. Oczywiście zagraliśmy w nią w redakcji i zapisaliśmy to jako film, który chcielibyśmy właśnie teraz Wam pokazać.

1C Company ujawnia listę tytułów, które pokaże na targach Games Convention
1C Company ujawnia listę tytułów, które pokaże na targach Games Convention

Vercetti, 14 sierpnia 2007, 15:18

Gracze śledzący z uwagą poczynania rosyjskiego koncernu 1C Company zauważyli z pewnością, że na imprezie E3 Media & Business Summit wspomniana firma zaprezentowała line-up złożony z dziesięciu tytułów. Z tego też względu dziwić może fakt, iż z myślą o targach Games Convention spółka ze Wschodu przygotowuje zaledwie pięć produktów.

Microsoft ogłosił XNA 2.0

Maciej Jałowiec, 14 sierpnia 2007, 15:13

Na imprezie GameFest 2007 Microsoft ogłosił XNA 2.0 – nowy zbiór narzędzi do tworzenia gier przeznaczonych dla systemu operacyjnego Windows i konsoli Xbox 360.

Japońska premiera Gran Turismo 5 w lipcu 2008 roku
Japońska premiera Gran Turismo 5 w lipcu 2008 roku

Metatron, 14 sierpnia 2007, 14:03

Gran Turismo 5 to niewątpliwie jedna z najbardziej wyczekiwanych przez posiadaczy PS3 i miłośników wyścigów gier. Poprzednie części serii odniosły ogromny sukces i nic nie wskazuje na to, by z piątką miało być inaczej. Do tej pory twórcy gry wielokrotnie dzielili się informacjami na jej temat, pomijając sprawę daty premiery. Teraz jednak sytuacja się zmieniła.

Liczba ściągnięć z Xbox LIVE przekroczy 45 milionów

Maciej Jałowiec, 14 sierpnia 2007, 13:55

Wczoraj pan Mark Whitten z Microsoftu ogłosił na imprezie GameFest, że użytkownicy usługi Xbox LIVE do końca 2007 roku prawdopodobnie ściągną w sumie 45 milionów dem, plików, trailerów i innych publikowanych w sieci elementów.

Microsoft: nie planujemy zwiększenia limitu objętości gier na Xbox LIVE Arcade

Metatron, 14 sierpnia 2007, 13:48

Microsoft na organizowanej przez siebie konferencji Gamefest 2007 oznajmił, że nie jest przewidywane w najbliższej przyszłości ponowne zwiększenie limitu objętości gier przygotowywanych z myślą o Xbox LIVE Arcade.

Kane's Wrath pierwszym dodatkiem do Command & Conquer 3

Krystian Smoszna, 14 sierpnia 2007, 13:28

Kane’s Wrath – tak będzie nazywać się pierwsze, oficjalne rozszerzenie gry Command & Conquer 3: Wojny o Tyberium, które koncern Electronic Arts, Inc. opublikuje na rynku w przyszłym roku. Informacja o dodatku została ujawniona w debiutanckim epizodzie programu Battlecast Primetime, dostępnym na łamach oficjalnej strony.

Ubisoft zapowiada ekspansję na rynek filmowy

Metatron, 14 sierpnia 2007, 13:22

W lutym tego roku Ubisoft ogłosił założenie w Montrealu studia w całości zajmującego się generowaniem komputerowych animacji. Okazało się, że był to dopiero początek wprowadzania w życie nowej strategii francuskiego wydawcy.

Nowy dodatek do gry Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar w przyszłym tygodniu
Nowy dodatek do gry Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar w przyszłym tygodniu

Metatron, 14 sierpnia 2007, 13:11

Book 10: The City of the Kings to kolejny duży, darmowy dodatek do gry MMO Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar. Informacje o nim pojawiły się już jakiś czas temu, ale dopiero teraz ujawniono więcej szczegółów i wyznaczono datę premiery. Miłośnicy wirtualnego Śródziemia będą mogli wypróbować nowe rozszerzenie już w przyszłym tygodniu.

Zapowiedziano grę Pirates vs. Ninjas Dodgeball
Zapowiedziano grę Pirates vs. Ninjas Dodgeball

Metatron, 14 sierpnia 2007, 13:02

Zgodnie ze złożoną niedawno obietnicą nowopowstałe studio Blazing Lizard, złożone w dużej części z twórców Saints Row i The Punisher, ujawniło szczegóły na temat swojej pierwszej produkcji. Gra nosić będzie tytuł Pirates vs. Ninjas Dodgeball.

Line-up Segi na Games Convention

Metatron, 14 sierpnia 2007, 12:52

Wraz ze zbliżającą się datą lipskich targów Games Convention coraz więcej wydawców ogłasza listę gier, które zostaną na nich zaprezentowane. Sega postanowiła się nie wyróżniać i również przedstawiła swój line-up.

Hexic 2 i Ecco the Dolphin już jutro w ofercie Xbox LIVE Arcade
Hexic 2 i Ecco the Dolphin już jutro w ofercie Xbox LIVE Arcade

Metatron, 14 sierpnia 2007, 12:40

Już jutro oferta Xbox LIVE Arcade poszerzy się o kolejne dwa tytuły. Pierwszym będzie kontynuacja popularnej wśród użytkowników X360 gry logicznej Hexic HD, drugim odświeżona wersja hitu z czasów świetności konsol 16-bitowych, Ecco the Dolphin.

Demo Bioshocka na PC jeszcze przed premierą gry?
Demo Bioshocka na PC jeszcze przed premierą gry?

Krystian Smoszna, 14 sierpnia 2007, 12:09

Demo gry BioShock w wersji na PC jest już w ostatniej fazie testowania i niewykluczone, że w sieci pojawi się jeszcze przed premierą programu – zapowiedziała Elizabeth Tobey z koncernu 2K Games na łamach strony The Cult of Rapture.

Debiut Halo 3 sukcesem komercyjnym na poziomie 155 milionów dolarów?

Jiker, 14 sierpnia 2007, 10:09

Koncern Microsoft jest pewny, że najnowsza, trzecia odsłona kultowego cyklu Halo będzie wielkim sukcesem komercyjnym. Pewność giganta wzmocniły najpierw świetne wyniki zapisów przedpremierowych (milion takowych w samych tylko Stanach Zjednoczonych!), a ostatnio przewidywania analityków firmy.

Project Gotham Racing 4 nie zdąży na swoją wrześniową premierę?

Jiker, 14 sierpnia 2007, 09:28

Z informacji przedstawionych przez serwis Xbox Family News wynika, że premiera długo oczekiwanej czwartej odsłony cyklu Project Gotham Racing została przełożona na inny termin. Pierwotnie gra miała trafić na półki sklepowe 4 (USA) i 7 września (Europa).

Ubisoft pracuje nad tajemniczym projektem

Krystian Smoszna, 14 sierpnia 2007, 08:59

Nie tylko koncern Sony Computer Entertainment, Inc. ma w planach gry (np. LittleBigPlanet), które w dużej mierze bazować będą na tym, co stworzą ich użytkownicy. Wczoraj okazało się, że nad podobnym projektem pracuje też firma Ubisoft Entertainment, o czym poinformował sam Yves Guillemot.

Poznaliśmy zawartość kolekcjonerskiej edycji gry Unreal Tournament III
Poznaliśmy zawartość kolekcjonerskiej edycji gry Unreal Tournament III

Krystian Smoszna, 14 sierpnia 2007, 07:26

Znamy zawartość kolekcjonerskiej edycji gry Unreal Tournament III, która zostanie wydana na amerykańskim rynku w listopadzie. Informacje o limitowanej wersji pochodzą z internetowego sklepu GoGamer, który rozpoczął już przedsprzedaż tego produktu.

BioShock - twórcy gry udostępnili w sieci album z grafikami koncepcyjnymi
BioShock - twórcy gry udostępnili w sieci album z grafikami koncepcyjnymi

Krystian Smoszna, 14 sierpnia 2007, 07:05

Koncern 2K Games nie ustaje w wysiłkach, aby należycie wypromować grę BioShock. Tym razem amerykańska firma postanowiła opublikować w Internecie album z rozmaitymi grafikami koncepcyjnymi, które zostały stworzone przez artystów podczas produkcji tej pierwszoosobowej strzelaniny.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (14/08/07)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (14/08/07)

Krystian Smoszna, 14 sierpnia 2007, 06:47

Jak zwykle we wtorek przedstawiamy Wam najnowsze notowanie brytyjskiego rankingu bestsellerów, które od wielu lat przygotowywane jest przez firmę ELSPA Ltd. Tym razem londyńczycy podsumowali tydzień zakończony w sobotę, 11 sierpnia.