Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 10 sierpnia 2007

Myśli nieprzemyślane - Zróbmy remake UFO

Borys Zajączkowski, 10 sierpnia 2007, 22:08

Czy nie byłoby sensowniejszym z każdego możliwego punktu widzenia, z finansowym na czele, kupowanie licencji starych gier i robienie ich remake’ów? Miast powoływania do życia tytułów ze wszech miar wtórnych?

Trzy gry studia Midway Games na GC 2007
Trzy gry studia Midway Games na GC 2007

Marek Grochowski, 10 sierpnia 2007, 17:57

Amerykańska firma Midway to jeden z tych wydawców, którzy przygotowując się do targów Games Convention, zamierzają postawić na jakość, a nie ilość. Z myślą o nadchodzącej imprezie spółka zza Wielkiej Wody ujawniła dzisiaj swój skromny, lecz przyprawiający o szybsze bicie serca, line-up.

Monopoly, Scrabble i Yahtzee już wkrótce pod marką EA

Piotr Doroń, 10 sierpnia 2007, 17:17

Firmy Electronic Arts oraz Hasbro podpisały wczoraj specjalne porozumienie wydawnicze. Na jego mocy pierwszy z wymienionych koncernów wszedł w posiadanie praw do projektowania i wydawania gier oraz programów edukacyjnych w oparciu o licencje należące do Hasbro. W tekście umowy wyszczególniono takie dobra, jak: Monopoly, Scrabble, Yahtzee, Nerf, Tonka, a także Littlest Pet Shop.

NCsoft - producent popularnych gier MMO - zalicza spadek przychodów

Piotr Doroń, 10 sierpnia 2007, 16:32

NCsoft, koreański deweloper specjalizujący się w temacie gier MMO, opublikował raport finansowy, w którym przedstawił dokładnie wyniki finansowe firmy osiągnięte w drugim kwartale bieżącego roku.

Dead Head Fred gotowy
Dead Head Fred gotowy

Marek Grochowski, 10 sierpnia 2007, 16:30

Właściciele konsol PSP już wkrótce będą mogli zaopatrzyć się w nową produkcję studia Vicious Cycle. Wspomniana ekipa ujawniła, że przygotowywany przez nią projekt o znamiennej nazwie Dead Head Fred osiągnął właśnie status „gold”. Dedykowany wyłącznie handheldowi Sony tytuł zadebiutuje na amerykańskim rynku 28 sierpnia.

UbiSoft anonsuje nowe gry z cyklu Chessmaster

Piotr Doroń, 10 sierpnia 2007, 16:04

Francuski UbiSoft przygotował bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników gry w szachy. Już niedługo, bo w październiku bieżącego roku, zorganizowana zostanie europejska premiera dwóch nowych gier z serii Chessmaster - Chessmaster: The Art of Learning przeznaczony na konsolę Nintendo DS oraz Chessmaster: Grandmaster Edition na komputery klasy PC.

Hyde Park: Brudna robota

Redakcja GRYOnline.pl, 10 sierpnia 2007, 15:27

„Charlie Asher. Typowy samiec beta. Żyje mu się dobrze i jest szczęśliwy. Ma kochającą żonę – Rachel, która niedługo wydać ma na świat ich pierwsze dziecko.

Codemasters otwiera nowe studio developerskie w Guildford

Maciej Jałowiec, 10 sierpnia 2007, 14:10

Po głównej siedzibie w Southam i oddziale w Kuala Lumpur, brytyjski wydawca Codemasters otwiera nowe, 35-osobowe studio w Guildford.

Wystartowały otwarte beta-testy gry Red Stone
Wystartowały otwarte beta-testy gry Red Stone

Marek Grochowski, 10 sierpnia 2007, 14:08

Firma K2 Network podała do wiadomości, że sygnowana jej logiem pozycja z gatunku MMORPG osiągnęła już status bety. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby gracze, którzy chcą wziąć udział w testach Red Stone’a, zarejestrowali się w tym celu na oficjalnej produktu.

Zapowiedziano grę WolfQuest, "wilcze" RPG

Artur Falkowski, 10 sierpnia 2007, 14:03

Trzynaście lat temu ukazała się ciekawa gra zatytułowana Wolf. Był to najogólniej mówiąc symulator życia wilka. Wygląda na to, że jeszcze w tym roku doczekamy się podobnego projektu. Produkcja będzie nosić tytuł WolfQuest i przygotowywana jest przez zespół deweloperski zatrudniony przez ogród zoologiczny Minnesota Zoo.

Logiczna Piyotama w ofercie amerykańskiego PlayStation Store
Logiczna Piyotama w ofercie amerykańskiego PlayStation Store

Piotr Doroń, 10 sierpnia 2007, 13:32

Amerykański oddział firmy Sony Computer Entertainment przeprowadził wczoraj kolejną aktualizację oferty PlayStation Store, poszerzając ją o grę logiczną o tytule Piyotama. Jej cena ustalona została na poziomie 2.99 dolarów.

Darmowe i płatne konta w grze Fury
Darmowe i płatne konta w grze Fury

Artur Falkowski, 10 sierpnia 2007, 13:10

Przygotowywana przez studio Auran Games, nastawiona na walki pomiędzy graczami gra MMO Fury ukaże się już w październiku. Do tej pory myśleliśmy, że granie w nią nie będzie wymagało uiszczania comiesięcznego abonamentu, okazało się jednak, że nie jest to do końca prawda.

Najlepiej sprzedające się gry i konsole w Japonii (30 lipca - 5 sierpnia)

Piotr Doroń, 10 sierpnia 2007, 12:58

Co nie udało się piątej odsłonie cyklu Hot Shots Golf, przyszło z łatwością najnowszej części serii Winning Eleven. Najświeższemu notowaniu najlepiej sprzedających się gier w Japonii (okres 30 lipca – 5 sierpnia) przewodzi bowiem J-League Winning Eleven 2007: Club Championship.

Breath of Fire II w ofercie europejskiego Virtual Console

Piotr Doroń, 10 sierpnia 2007, 12:18

Po dwóch tygodniach zamieszania powracamy wspólnie z Nintendo do zwyczaju publikowania trzech tytułów w cotygodniowych aktualizacjach europejskiej wersji Virtual Console. Dzisiejsza wzbogaca ofertę usługi o następujące pozycje: Breath of Fire II, Galagę 90 oraz Volleyball.

Kolejna aktualizacja do gry Lost Planet 16 sierpnia
Kolejna aktualizacja do gry Lost Planet 16 sierpnia

Artur Falkowski, 10 sierpnia 2007, 12:10

Capcom zapowiedział kolejną aktualizację gry Lost Planet na PC. Wraz z nią posiadacze komputerów otrzymają cztery mapy multiplayer znane już użytkownikom X360. Wszystko to zostanie udostępnione już 16 sierpnia.

9 listopada dniem europejskiej premiery Call of Duty 4: Modern Warfare?

Piotr Doroń, 10 sierpnia 2007, 11:27

Wiele wskazuje na to, że europejska premiera gry Call of Duty 4: Modern Warfare odbędzie się na początku listopada bieżącego roku. Informację tę przekazał zachodnim mediom David Tyler, brand manager koncernu Activision.

Age of Conan: Hyborian Adventures dopiero w marcu
Age of Conan: Hyborian Adventures dopiero w marcu

Artur Falkowski, 10 sierpnia 2007, 11:19

Wygląda na to, że nie tylko fani GTA będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Sporemu opóźnieniu ulegnie również inna wyczekiwana produkcja – Age of Conan: Hyborian Adventures. Jak ogłosiły firmy Funcom oraz Eidos, nowa data premiery wspomnianej gry to 25 marca 2008 roku.

Epic Games pozywa do sądu twórców gry Too Human

Artur Falkowski, 10 sierpnia 2007, 10:54

Niedawno informowaliśmy o tym, że firma Silicon Knights, deweloper gry Too Human, pozwała do sądu Epic Games, oskarżając twórców Unreal Engine 3 o niewywiązywanie się z obowiązków wobec nabywców licencji na wykorzystanie wspomnianego silnika. W odpowiedzi Epic wyśmiał zarzuty SK i pozwał swoich oskarżycieli. Rozpoczęła się prawdziwa prawnicza batalia.

Cooking Mama 2 na początku przyszłego roku w Europie

Artur Falkowski, 10 sierpnia 2007, 09:33

Miłośnicy wirtualnego gotowania w stworzonej przez japońskiego dewelopera Office Create grze Cooking Mama z pewnością ucieszą się na wiadomość o tym, że kontynuacja wspomnianej produkcji trafi do Europy na początku przyszłego roku. Wydawcą zostanie 505 Games, a tytuł ukaże się na NDS oraz Wii.

Na premierę Manhunta 2 poczekamy jeszcze długo

Artur Falkowski, 10 sierpnia 2007, 09:14

Sprawie gry Manhunt 2 jeszcze daleko do zakończenia. Jak donosi serwis MCV, Rockstar wystosował oficjalną prośbę do BBFC, brytyjskiej organizacji klasyfikacją gier według kategorii wiekowej, o ponowne rozpatrzenie zakazu publikacji wspomnianej produkcji na terenie Wielkiej Brytanii.