Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 9 sierpnia 2007

BioShock w „złocie”
BioShock w „złocie”

Vercetti, 9 sierpnia 2007, 18:30

Jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji tego roku osiągnęła właśnie status „gold”. Jak ujawnił Ken Levine z firmy Irrational Games, jego studio zakończyło prace nad pierwszoosobową mieszanką cRPG i gry akcji BioShock. Płyta-matka z długo oczekiwanym tytułem jest już w tłoczni, a za niecałe dwa tygodnie finalna wersja gry pojawi się na sklepowych półkach.

Ponad milion graczy zamówiło Halo 3 w pre-orderze!
Ponad milion graczy zamówiło Halo 3 w pre-orderze!

Maciej Jałowiec, 9 sierpnia 2007, 18:15

Dziś Microsoft podał, że już ponad milion ludzi złożyło przedpremierowe zamówienia na grę Halo 3. Dzięki takim wynikom sprzedaży możemy śmiało powiedzieć, że jest to jeden z najszybciej sprzedających się tytułów w historii branży!

Xbox 360 Premium wzbogacony o port HDMI
Xbox 360 Premium wzbogacony o port HDMI

Vercetti, 9 sierpnia 2007, 17:20

Niemałe zdziwienie wzbudziło wczoraj dokonanie jednego z czytelników portalu Shacknews, któremu udało się nabyć w bez większych przeszkód Xboxa 360 Premium, posiadającego w swej obudowie port HDMI. Aby wyjaśnić ten interesujący przypadek, dziennikarze serwisu Gamespot skontaktowali się z producentem konsoli, firmą Microsoft.

John Schappert przechodzi z Electronic Arts do Microsoftu
John Schappert przechodzi z Electronic Arts do Microsoftu

Maciej Jałowiec, 9 sierpnia 2007, 17:10

Wymiany pracowników między EA i Microsoftem ciąg dalszy. Najpierw do Electronic Arts przeszedł stojący za Xboxem 360 Peter Moore, a teraz wiceprezes Elektroników, John Schappert, podejmuje pracę u giganta z Redmond.

Wahoo Studios twórcą gry Saga? Już nie
Wahoo Studios twórcą gry Saga? Już nie

Maciej Jałowiec, 9 sierpnia 2007, 16:37

Saga – interesujący projekt online’owej gry – przechodzi pod skrzydła innego studia. Jak informuje serwis WorthPlaying, firmy Saga Games i Silverlode Interactive polubownie rozstały się z firmą dotychczasowym producentem Wahoo Studios.

Wii z obsługą klawiatur USB

Vercetti, 9 sierpnia 2007, 15:53

Okazuje się, że niedawna aktualizacja oprogramowania konsoli Wii do wersji 3.00 wzbogaciła możliwości platformy Nintendo nie tylko o opcję wyświetlania cyfrowego zegara czy usprawnienia w działaniu kanału Shop Channel, ale także o częściową kompatybilność z klawiaturami podłączanymi do sprzętu za pomocą portu USB. Taką właściwość next-gena odkryli wczoraj specjaliści z amerykańskiego serwisu IGN.

Co znajdziemy w edycji kolekcjonerskiej gry Hellgate: London?
Co znajdziemy w edycji kolekcjonerskiej gry Hellgate: London?

Maciej Jałowiec, 9 sierpnia 2007, 15:20

Serwis Hellgate Guru podał, co znajdziemy, otwierając edycję kolekcjonerską gry Hellgate: London. Wygląda na to, że wydawca, firma Electronic Arts, stanęła na wysokości zadania, przygotowując naprawdę niezły zestaw.

EA zwiększa udziały w Ubisofcie do 25%

Metatron, 9 sierpnia 2007, 15:01

W 2004 roku firma Electronic Arts nabyła 20 procent udziałów w Ubisofcie, co przez francuskiego wydawcę zostało potraktowane jako próba przejęcia przez konkurencję. Do tej pory sytuacja pozostawała bez zmian. Teraz jednak EA zwiększyło swoje udziały do 25 procent, zapewniając sobie jedną czwartą głosów udziałowców i prawa do 15,37 procent kapitału.

Komunikat techniczny - awaria serwera Alamo

Redakcja GRYOnline.pl, 9 sierpnia 2007, 14:42

W związku z awarią serwera Alamo, wszystkie próby pobrania plików z tego serwera będą obsługiwane przez serwer zastępczy i przez najbliższe dni nastąpi zmniejszenie prędkości pobierania plików z tej maszyny.

Trzy exclusive’y na PlayStation 3 od twórcy God of War
Trzy exclusive’y na PlayStation 3 od twórcy God of War

Maciej Jałowiec, 9 sierpnia 2007, 14:41

David Jaffe, pracujący niegdyś nad grami z cyklu God of War, zdradził w wywiadzie dla magazynu GamePro, że jego niedawno utworzone studio Eat, Sleep, Play stworzy trzy exclusive’y na konsolę PlayStation 3.

Wystartowała polska strona Nintendo

Vercetti, 9 sierpnia 2007, 14:40

Dotychczas jedynie dwaj z trzech gigantów konsolowego rynku kontaktowali się ze swymi polskimi klientami za pośrednictwem witryn w naszym rodzimym języku. Wczoraj do firm Sony oraz Microsoft dołączyło także japońskie Nintendo, producent next-gena Wii.

Wyniki badań: większość użytkowników konsol nie ma pojęcia o ich dodatkowych funkcjach

Metatron, 9 sierpnia 2007, 14:35

Wraz z nową generacją konsol daje się zauważyć pewną zmianę w strategii ich producentów. Zamiast koncentrować się na dostarczaniu maszynek do gier (jakimi z założenia miały być konsole), zaczęto tworzyć prawdziwe multimedialne kombajny o funkcjach wykraczających daleko poza granie.

Ujawniono nowy kontroler do NDS
Ujawniono nowy kontroler do NDS

Metatron, 9 sierpnia 2007, 13:02

W czerwcu informowaliśmy o tym, że Nintendo planuje wprowadzić nowy kontroler do NDS pozwalający na sterowanie wirtualnym bohaterem za pomocą przesuwania konsolki po płaskiej powierzchni. Wtedy nie wiadomo było, jak on będzie wyglądał.

Ukończono prace nad dwoma grami z serii Naruto
Ukończono prace nad dwoma grami z serii Naruto

Vercetti, 9 sierpnia 2007, 12:32

Nie ma chyba na świecie fana mangi i anime, który choć raz nie słyszałby o postaci imieniem Naruto Uzumaki, będącej bohaterem historii autorstwa Masashiego Kishimoto. Od kilku lat rysunkowy wojownik ninja obecny jest również w świecie elektronicznej rozrywki, a to dzięki firmie Namco Bandai, która regularnie wydaje na świat projekty z jego udziałem

Świeże informacje na temat nowej gry Techlandu - Dead Island
Świeże informacje na temat nowej gry Techlandu - Dead Island

Metatron, 9 sierpnia 2007, 11:45

Wrocławska firma Techland (m.in. Chrome, Call of Juarez) podczas ubiegłorocznych targów E3 zapowiedziała grę na PC zatytułowaną Dead Island. Ma to być przedstawiony z perspektywy pierwszej osoby survival horror, w którym zmierzymy się z tłumem wygłodniałych zombie. Od tamtej pory sprawa ucichła, a deweloperzy skoncentrowali się na tworzeniu innej gry, Warhound.

Data premiery TimeShifta ustalona
Data premiery TimeShifta ustalona

Vercetti, 9 sierpnia 2007, 11:39

Należąca do koncernu Vivendi Games firma Sierra Entertainment podała do wiadomości, że sygnowana jej logiem next-genowa strzelanka TimeShift ukaże się w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych 30 października 2007. Kilka dni później produkt zadebiutuje w Europie. Terminy te dotyczą jednak tylko właścicieli komputerów osobistych i konsol Xbox 360.

Nowa gra z serii Aliens vs. Predator powstanie na PSP

Metatron, 9 sierpnia 2007, 10:25

Serwis CVG poinformował, że trwają prace nad nową grą z serii Aliens vs. Predator. Zajmuje się nią brytyjskie studio deweloperskie Rebellion Software, mające już na swoim koncie grę Aliens vs. Predator na PC. Co ciekawe, nowy tytuł nie powstaje na komputery, ani nawet nie na konsole stacjonarne, lecz na handhelda PSP.

Startuje oficjalna strona reedycji gry Sensible World of Soccer
Startuje oficjalna strona reedycji gry Sensible World of Soccer

Metatron, 9 sierpnia 2007, 09:59

Posiadacze X360, którzy z rozrzewnieniem wspominają czasy, kiedy na Amigach zagrywali się w Sensible Soccer już od kilku miesięcy czekają na przygotowywaną przez Codemasters reedycję Sensible World of Soccer, która miała trafić na Xbox LIVE Arcade jeszcze tego lata. Niestety najprawdopodobniej premiera opóźni się.

Zapowiedziano Speed Racer, grę na podstawie nowego filmu braci Wachowskich
Zapowiedziano Speed Racer, grę na podstawie nowego filmu braci Wachowskich

Metatron, 9 sierpnia 2007, 09:41

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment zapowiedziała grę Speed Racer. Będzie to oparta na nadchodzącym filmie braci Wachowskich produkcja przygotowywana z myślą o konsolach PS2, Wii oraz NDS.