Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 sierpnia 2007, 11:45

autor: Artur "Metatron" Falkowski

Świeże informacje na temat nowej gry Techlandu - Dead Island

Wrocławska firma Techland (m.in. Chrome, Call of Juarez) podczas ubiegłorocznych targów E3 zapowiedziała grę na PC zatytułowaną Dead Island. Ma to być przedstawiony z perspektywy pierwszej osoby survival horror, w którym zmierzymy się z tłumem wygłodniałych zombie. Od tamtej pory sprawa ucichła, a deweloperzy skoncentrowali się na tworzeniu innej gry, Warhound.

Wrocławska firma Techland (m.in. Chrome, Call of Juarez) podczas ubiegłorocznych targów E3 zapowiedziała grę na PC zatytułowaną Dead Island. Ma to być przedstawiony z perspektywy pierwszej osoby survival horror, w którym zmierzymy się z tłumem wygłodniałych zombie. Od tamtej pory sprawa ucichła, a deweloperzy skoncentrowali się na tworzeniu innej gry, Warhound. Teraz jednak postanowili przypomnieć o zapowiedzianym rok temu projekcie i przedstawili kilka nowych faktów, zapowiadając przy okazji konsolową wersję gry przeznaczoną na X360.

Świeże informacje na temat nowej gry Techlandu - Dead Island - ilustracja #1

W Dead Island wcielimy się w rolę bohatera cudem ocalałego z katastrofy awionetki, w której leciał wraz ze swoją żoną na wymarzone wakacje. Jak się okaże, kobieta gdzieś zniknęła. Mężczyzna wyruszy na poszukiwania, nie spodziewając się nawet, jakie niebezpieczeństwa kryją się na tajemniczej wyspie, na której się znalazł.

Świeże informacje na temat nowej gry Techlandu - Dead Island - ilustracja #2

Gra, według zapowiedzi twórców, ma mieć nieliniową fabułę i pozwalać na dużą interakcję z otoczeniem. Bohater będzie mógł wykorzystać jako broń niemal wszystko, co mu wpadnie w ręce. Jak w większości gier tego typu, spora część starć odbywać się będzie w zwarciu. Techland obiecuje realistycznie oddaną walkę wręcz, przekonujące reakcje przeciwników i zaawansowany model obrażeń pozwalający na wizualizację uszkodzeń skóry, mięśni i kości. Ciekawym aspektem rozgrywki może okazać się także możliwość wykorzystania symulacji fizyki cieczy, gazów oraz elektryczności w celu zastawiania pułapek na wciąż napierających nieumarłych.

Świeże informacje na temat nowej gry Techlandu - Dead Island - ilustracja #3

Istotną rolę w grze będą odgrywać bohaterowie niezależni. Ich zachowania będą zależeć od naszych czynów. Niejednokrotnie będziemy mogli skorzystać z ich pomocy.

Świeże informacje na temat nowej gry Techlandu - Dead Island - ilustracja #4

W oficjalnej zapowiedzi nie zabrakło również wielu pięknie brzmiących sloganów, za którymi w rzeczywistości stoi niewiele informacji. Można jednak wywnioskować, że nasze otoczenie ma zmieniać się wraz z postępem tajemniczej, zombifikującej zarazy, a w trakcie walki będziemy mogli wykorzystać na naszą korzyść zachowania jednostek i grup (rozwiązanie a la Assassin’s Creed). Jak to będzie wyglądać w rzeczywistości, przekonamy się z czasem. Nie wiadomo jeszcze ile przyjdzie nam czekać, ponieważ data premiery nie została ujawniona.

Świeże informacje na temat nowej gry Techlandu - Dead Island - ilustracja #5