Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 6 sierpnia 2007

Usługa Games for Windows LIVE będzie obecna w BioShocku
Usługa Games for Windows LIVE będzie obecna w BioShocku

Krystian Smoszna, 6 sierpnia 2007, 18:27

BioShock – nowa gra firmy Irrational Games, która na rynku elektronicznej rozrywki pojawi się już za kilkanaście dni – będzie wykorzystywać opracowaną przez koncern Microsoft Corporation usługę Games for Windows LIVE.

Warhound w przyszłym roku
Warhound w przyszłym roku

Marek Grochowski, 6 sierpnia 2007, 18:05

Przygotowywany przez wrocławski Techland pierwszoosobowy shooter, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, nie pojawi się na rynku w tym roku. Oparty na najnowszej generacji silnika Chrome Engine Warhound powędruje do posiadaczy pecetów i konsol Xbox 360 najwcześniej w styczniu 2008.

Wybierz tytuł dla kontynuacji gry F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon!
Wybierz tytuł dla kontynuacji gry F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon!

Krystian Smoszna, 6 sierpnia 2007, 17:48

Miał rozpocząć się 23-ego lipca, ale ostatecznie ruszył dopiero dziś. Konkurs Name Your F.E.A.R., bo to o nim właśnie mowa, został opóźniony o dwa tygodnie. Choć firma Monolith Productions, Inc. zarzekała się, że powodem obsuwy jest chęć dokładnego przyjrzenia się wszystkim propozycjom nadesłanym przez fanów gry F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon, to prawda wydaje się być zupełnie inna...

Hideo Kojima na targach Games Convention 2007
Hideo Kojima na targach Games Convention 2007

Marek Grochowski, 6 sierpnia 2007, 17:25

Przez jednych nazywany wielkim wizjonerem, przez innych – zwykłym szarlatanem. Hideo Kojima, ojciec serii Metal Gear Solid, już za kilka tygodni pojawi się w Lipsku na targach Games Convention, by osobiście zaprezentować światu grywalną wersję nowych przygód Solid Snake’a.

Microsoft zaprasza na imprezę dla polskich miłośników X360
Microsoft zaprasza na imprezę dla polskich miłośników X360

Artur Falkowski, 6 sierpnia 2007, 16:27

Polski oddział Microsoftu przygotował dla fanów konsoli Xbox 360 miłą, wakacyjną atrakcję w postaci dwudniowej imprezy Xbox 360 Fun Day, która odbędzie się w dniach 17-18 sierpnia w Pobierowie (województwo zachodniopomorskie).

Cztery tytuły CDV na targach Games Convention

Marek Grochowski, 6 sierpnia 2007, 16:20

Już tylko siedemnaście dni dzieli nas od momentu, gdy niemiecka firma CDV zaprezentuje na targach Games Convention swe nowe produkty. Choć będzie ich niewiele, bo zaledwie cztery, to jeden z nich z pewnością przyciągnie do siebie wiele osób obecnych w Lipsku w dniach 23-26 sierpnia.

Premiera gry Hellgate: London w Halloween!
Premiera gry Hellgate: London w Halloween!

Krystian Smoszna, 6 sierpnia 2007, 15:58

Koncern Electronic Arts, Inc. ujawnił datę premiery gry Hellgate: London – debiutanckiej strzelaniny wyprodukowanej przez firmę Flagship Studios, w której składzie znajdują m.in. Bill Roper, bracia Schaefer i David Brevik (współtwórcy Diablo). Długo oczekiwany produkt zadebiutuje na rynku elektronicznej rozrywki w Halloween.

Monitorowanie napraw uszkodzonych X360 za pośrednictwem strony internetowej
Monitorowanie napraw uszkodzonych X360 za pośrednictwem strony internetowej

Artur Falkowski, 6 sierpnia 2007, 15:15

Liczba wadliwych (tzw. Red Ring of Death) konsol Xbox 360 okazała się tak duża, że telefony od dopytujących się o stan naprawy posiadaczy potrafią skutecznie zakłócić funkcjonowanie serwisów. Skłoniło to Microsoft do uruchomienia specjalnej strony internetowej, na której można śledzić postępy prac nad danym egzemplarzem urządzenia.

Zapowiedziano karciankę dla graczy w EverQuest
Zapowiedziano karciankę dla graczy w EverQuest

Artur Falkowski, 6 sierpnia 2007, 14:36

Sony Online Entertainment ujawniło w zeszłym tygodniu opracowaną przez mieszczące się w Denver studio firmy grę Legends of Norrath: Oathbound. Co ciekawe, wspomniana produkcja powstała nie jako oddzielny tytuł, lecz jako tytuł, w którego mogą grać postacie z popularnych MMO EverQuest i EverQuest II.

Myst na NDS również dla Europejczyków
Myst na NDS również dla Europejczyków

Artur Falkowski, 6 sierpnia 2007, 14:08

Posiadacze przenośnej konsolki Nintendo DS nie powinni narzekać na brak przygodówek. Do tej pory na tego handhelda ukazało się już kilka bardzo dobrych gier tego typu, takich jak Another Code, Hotel Dusk czy seria sądowych przygód młodego adwokata, Phoeniksa Wrighta, a w planach jest jeszcze nieco podobnych produkcji. Wśród nich znalazła się także reedycja przygodówkowego hitu sprzed lat – Mysta. Jak dzisiaj zostało ogłoszone, trafi ona również do europejskich graczy.

Piąta odsłona Alone in the Dark również na Wii, PS2, PSP i NDS-a
Piąta odsłona Alone in the Dark również na Wii, PS2, PSP i NDS-a

Marek Grochowski, 6 sierpnia 2007, 14:03

Pogłoski o tym, jakoby Atari planowało przenieść piątą odsłonę swego survival horroru, Alone in the Dark, na kolejne platformy, pojawiały się w sieci już od kilku miesięcy. Dopiero teraz jednak owe doniesienia znalazły potwierdzenie u samego producenta tytułu, który na swej niemieckojęzycznej witrynie uchylił rąbka tajemnicy odnośnie maszyn, na jakich zobaczymy Near Death Investigation.

Możliwość wykorzystania myszki i klawiatury w Unreal Tournament III na PS3 potwierdzona
Możliwość wykorzystania myszki i klawiatury w Unreal Tournament III na PS3 potwierdzona

Artur Falkowski, 6 sierpnia 2007, 12:07

Spora część miłośników strzelanin FPP krzywi się z niesmakiem na myśl o graniu w nie za pośrednictwem pada. Są też tacy, którzy nie widzą żadnego problemu w tym, by dobrze się bawić korzystając jedynie z konsolowego kontrolera. Firma Epic Games postanowiła zadbać o to, by nowy Unreal Tournament w wersji na PS3 zadowolił obie grupy graczy.

id Software stworzy czwartego Dooma i prawdopodobnie sequel gry Quake Arena
id Software stworzy czwartego Dooma i prawdopodobnie sequel gry Quake Arena

Krystian Smoszna, 6 sierpnia 2007, 11:55

Choć Rage będzie pierwszą od 1996 roku grą firmy id Software, Inc. korzystającą z nowej marki, nie oznacza to, że John Carmack i spółka zamierzają odłożyć na półkę doskonale znane fanom pierwszoosobowych strzelanin tytuły. Współzałożyciel legendarnego studia już dziś daje do zrozumienia, że w przyszłości powstanie czwarta odsłona cyklu Doom.

Wkrótce nowy dodatek do gry Tom Clancy’s Rainbow Six: Vegas?

Artur Falkowski, 6 sierpnia 2007, 11:49

Gra Tom Clancy’s Rainbow Six: Vegas wciąż cieszy się sporą popularnością. Warto wspomnieć choćby fakt, że od momentu premiery praktycznie nie znika z rankingu najpopularniejszych gier wśród użytkowników Xbox LIVE. Trudno więc się dziwić, że Ubisoft chce utrzymać popularność produkcji wypuszczając co jakiś czas nowe mapy do trybu multiplayer.

Najpopularniejsze gry na Xbox LIVE (30 lipca - 5 sierpnia)

Artur Falkowski, 6 sierpnia 2007, 11:40

Larry Hryb z Microsoftu, zajmujący się między innymi informowaniem graczy o nowościach w serwisie Xbox LIVE, tradycyjnie już opublikował cotygodniowe zestawienie najpopularniejszych gier wśród użytkowników X360 korzystających z usług online dla tej konsoli. Zapraszamy do zapoznania się ze wspomnianym rankingiem.

Znamy datę premiery gry Heavenly Sword
Znamy datę premiery gry Heavenly Sword

Krystian Smoszna, 6 sierpnia 2007, 10:11

Produkt brytyjskiej firmy Ninja Theory Ltd. o nazwie Heavenly Sword, zadebiutuje na rynku elektronicznej rozrywki 12-ego września bieżącego roku. Taką informację podał w piątek serwis IGN, powołując się na oficjalne wieści z koncernu Sony Computer Entertainment, Inc.

Gry firmy id Software są już dostępne w Steamie

Krystian Smoszna, 6 sierpnia 2007, 09:28

System elektronicznej dystrybucji Steam wzbogacił się o kolejne gry. Tym razem swoje tytuły postanowiła udostępnić firma id Software, Inc. – doskonale znany wszystkim producent pierwszoosobowych strzelanin.

Nowa gra z cyklu Castle Wolfenstein również na PlayStation 3

Krystian Smoszna, 6 sierpnia 2007, 08:53

Todd Hollenshead z firmy id Software, Inc. zapowiedział podczas tegorocznej edycji imprezy QuakeCon, że nowa gra z serii Castle Wolfenstein zostanie wydana również w wersji na konsolę PlayStation 3.

Two Worlds - demo w drodze
Two Worlds - demo w drodze

Krystian Smoszna, 6 sierpnia 2007, 08:22

Firma ZUXXEZ Entertainment AG zapowiedziała w ubiegły piątek, że już niedługo w Internecie pojawi się demo gry Two Worlds – produktu z gatunku RPG, który został przygotowany przez krakowskie studio Reality Pump. Wersja pokazowa programu zostanie udostępniona we wtorek, 21-ego sierpnia.

Blizzard Entertainment nie tworzy gry World of StarCraft

Krystian Smoszna, 6 sierpnia 2007, 07:10

Znamy już oficjalne stanowisko firmy Blizzard Entertainment, Inc. dotyczące gry World of StarCraft – nowej przedstawicielki gatunku MMORPG, o której w Internecie spekuluje się od dłuższego czasu. Chris Metzen – pracownik wspomnianego wyżej studia – oświadczył w trakcie tegorocznej edycji imprezy BlizzCon, że taki program nie jest produkowany.