Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 21 sierpnia 2007

Specjalny model PSP (z motywem z God of War) został sprzedany za 1,725 $
Specjalny model PSP (z motywem z God of War) został sprzedany za 1,725 $

Rafał Skierski, 21 sierpnia 2007, 22:34

Jakiś czas temu internet obiegły zdjęcia specjalnego modelu PSP wykonanego przez wielkiego fana God of War. Konsola spodobała się wielu osobom, więc jej autor - Ramon Stokes – postanowił wystawić ją na aukcję. Licytacja niedawno dobiegła końca, a zwycięzcą okazał się... jeden z ludzi ze studia Ready at Dawn, odpowiedzialnego za nadchodzącego God of War: Chains of Olympus.

Line-up Konami na targi w Lipsku

Maciej Myrcha, 21 sierpnia 2007, 21:57

Wśród "wystawiających" swoje tytuły na tegorocznych targach Games Convention pojawi się również firma Konami, która zdecydowała się na podanie do wiadomości tytułów, którymi chce przyciągnąć graczy do swoich stoisk. Z pewnością głównym punktem pokazów będzie pierwsza, europejska prezentacja rozgrywki w Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots.

A New Beginning - klasyczna przygodówka z oferty Daedalic Entertainment
A New Beginning - klasyczna przygodówka z oferty Daedalic Entertainment

Maciej Myrcha, 21 sierpnia 2007, 21:17

Ponad tydzień temu informowaliśmy Was, iż na tegorocznych targach Games Convention odbywających się w Lipsku, niemiecka firma wydawniczo developerska, Daedalic Entertainment zaprezentuje kolejną odsłonę serii Ankh oraz tajemniczą grę przygodową, o której nie wiadomo było nic więcej. Aż do teraz. I są to wiadomości znacznie bardziej rozległe niż informacja o docelowych platformach.

Brothers in Arms: Double Time na Wii po raz kolejny przełożony
Brothers in Arms: Double Time na Wii po raz kolejny przełożony

Rafał Skierski, 21 sierpnia 2007, 21:16

Na początku lipca informowaliśmy Was, że Brothers in Arms: Double Time nie zdąży na wcześniej planowaną wrześniową premierę i ukaże się ponad miesiąc później – 19 października. Niestety, dzisiaj okazało się, że i ta data była dla Ubisoftu zbyt optymistyczna. Gra po raz kolejny została przełożona.

Obniżka ceny Xboxa 360 oraz premiera wersji Elite w Polsce

Michał Bobrowski, 21 sierpnia 2007, 20:51

Wczoraj informowaliśmy Was już o obniżce europejskiej cen konsoli Xbox 360. Dzisiaj w godzinach wieczornych doczekaliśmy się w końcu na oficjalną informację dotyczącą rynku polskiego.

Wersja demonstracyjna gry SKATE trafiłą wreszcie do oferty Xbox Live Marketplace

Piotr Doroń, 21 sierpnia 2007, 20:05

Koncern Electronic Arts uporał się wreszcie z drobnymi błędami technicznymi, które uniemożliwiły udostępnienie wersji demonstracyjnej gry SKATE w planowanym terminie. Mógł dzięki temu przeprowadzić wspólnie z Microsoftem oficjalną premierę dema, które trafiło dzisiaj do oferty usługi Xbox Live Marketplace.

World Series of Poker 2008: Battle for the Bracelets oficjalnie zapowiedziana

Piotr Doroń, 21 sierpnia 2007, 19:40

Koncern Activision ujawnił oficjalne informacje na temat tegorocznej edycji cyklu World Series of Poker. Odsłona nosząca podtytuł Battle for the Bracelets ukaże się na wszystkich liczących platformach pod koniec września bieżącego roku.

Atari walczy o pozostanie wśród spółek notowanych na giełdzie NASDAQ

Piotr Doroń, 21 sierpnia 2007, 19:06

Problemów Atari nie ma końca. W zeszłym miesiącu poinformowaliśmy Was, że nad słynnym wydawcą zawisła groźba usunięcia z listy podmiotów notowanych na amerykańskiej giełdzie NASDAQ, co miało być efektem nie złożenia wymaganego raportu finansowego za rok fiskalny 2007. Ewentualna decyzja na szczęście nie została podjęta, ponieważ Atari nadrobiło zaległości. Co stało się tym razem?

Mafia 2 oficjalnie, zobacz pierwsze screeny!
Mafia 2 oficjalnie, zobacz pierwsze screeny!

Łukasz Malik, 21 sierpnia 2007, 18:57

Sprawdziły się informacje sprzed czterech dni, Mafia 2 tworzona przez Illusion Softworks została oficjalnie ujawniona. 2K Games, oddział korporacji Take-Two Interactive Software, Inc., uruchomił skromną stronę internetową gry.

Too Human w pierwszym kwartale 2008 roku
Too Human w pierwszym kwartale 2008 roku

Rafał Skierski, 21 sierpnia 2007, 18:28

Pierwsze informacje na temat Too Human (w wersji na Xboxa 360) od zespołu Silicon Knights pojawiły się w maju 2005 roku. Dużo wody w Wiśle upłynęło od tamtego czasu, a premiera tej produkcji jest sukcesywnie przekładana. Jak donosiliśmy Wam wcześniej, twórcy potwierdzili już, że TH ukaże się dopiero w przyszłym roku. Teraz lekko sprecyzowali tę informację.

Miłość już niedługo na ekranach monitorów

Piotr Doroń, 21 sierpnia 2007, 18:20

Projekt Quel Solaar powstał, by ułatwić produkcję różnego rodzaju gier sieciowych. Jedną z pierwszych pozycji powstałych przy pełnym wykorzystaniu narzędzi wchodzących w jego skład będzie Love. Oficjalna prezentacja gry zostanie przeprowadzona w trakcie rozpoczynających się już jutro lipskich targów Games Convention.

Viking: Battle for Asgard od SEGI oficjalnie
Viking: Battle for Asgard od SEGI oficjalnie

Maciej Myrcha, 21 sierpnia 2007, 17:38

Kilka dni temu na łamach naszego serwisu zagościła informacja o nowej grze przygotowywanej przez korporację SEGA, Viking: Battle for Asgard. Niestety, jak można zauważyć była ona dość niepełna, ponieważ wiadomość o grze „wydostała” się na światło dzienne (ze sklepu Gamestop) chyba przez przypadek. Na szczęście dzisiaj już oficjalnie możemy napisać o niej nieco więcej.

Będziemy wkrótce oglądać filmy na DVD na Wii?

Rafał Skierski, 21 sierpnia 2007, 16:36

Oficjalnie Wii nie jest w stanie odtwarzać filmów na DVD – tak przynajmniej utrzymuje Nintendo, które chciało w ten sposób podobno zmniejszyć koszty produkcji konsoli. Jak jednak dowiodła grupa hackerów, to nie do końca prawda. Być może odebrali oni w ten sposób asa w rękawie Big N...

Co się dzieje z grą Heat od Gearbox Software?

Maciej Myrcha, 21 sierpnia 2007, 16:32

Kilka dni temu firma Gearbox Software, znana głównie z serii Brothers in Arms, oficjalnie zaprezentowała swoje nowe dzieło, Borderlands. Gra, opisana wieloma przymiotnikami (w rodzaju rewolucyjny czy przełomowy) z pewnością zwróciła zainteresowanie graczy, jednak osoby śledzące z uwagą zapowiedzi wspomnianej firmy, zastanawia zapewne brak jakichkolwiek nawiązań do gry Heat, opartej na filmie o tym samym tytule.

Znamy zawartość kolekcjonerskiego wydania gry Tabula Rasa
Znamy zawartość kolekcjonerskiego wydania gry Tabula Rasa

Krystian Smoszna, 21 sierpnia 2007, 14:25

Oprócz standardowej wersji gry Tabula Rasa, w europejskich i amerykańskich sklepach pojawi się w dniu premiery jej edycja kolekcjonerska. Użytkownicy, którzy zdecydują się ją nabyć, nie będą narzekać na brak wrażeń. Firma NCsoft Corporation postarała się, aby pudełko zawierało mnóstwo interesujących dodatków.

CryENGINE 2 w kolejnej produkcji spod znaku MMORPG

Maciej Myrcha, 21 sierpnia 2007, 14:07

Okazuje się, iż Entropia Universe autorstwa szwedzkiej grupy Mindark AB, nie będzie jedyną produkcją MMO korzystającą z dobrodziejstw silnika CryENGINE 2 (napędzającego oczekiwaną z niecierpliwością grę Crysis). Koreańska firma developerska kryjąca się pod nazwą XLGames poinformowała właśnie o planach stworzenia produkcji MMORPG opartej na wspomnianym wyżej silniku.

Demo gry World in Conflict dopiero w piątek
Demo gry World in Conflict dopiero w piątek

Krystian Smoszna, 21 sierpnia 2007, 13:33

Miało pojawić się wczoraj, ale ściągniemy je dopiero w piątek. O czym mowa? Oczywiście o demie gry World in Conflict. Wersja pokazowa zaliczyła nieznaczne opóźnienie o czym w oficjalnym oświadczeniu prasowym poinformował wydawca programu, firma Sierra Entertainment, Inc.

Crossfire od teraz jako Conflict: Denied Ops
Crossfire od teraz jako Conflict: Denied Ops

Rafał Skierski, 21 sierpnia 2007, 13:29

Firma Eidos Interactive ogłosiła, że zbliżający się wielkimi krokami shooter Crossfire zostaje przemianowany na Conflict: Denied Ops. Tym samym będziemy mieć do czynienia z piątą już grą z serii „Conflict...”, która zasłynęła między innymi takimi tytułami jak Conflict: Desert Storm, czy Conflict: Vietnam.

Cricket Life 08 w produkcji
Cricket Life 08 w produkcji

Maciej Myrcha, 21 sierpnia 2007, 12:19

Nie da się ukryć, iż krykiet w naszym pięknym kraju jest dyscypliną co najmniej niszową. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie aby zgłębić tajniki „brytyjskiego baseballu” dzięki komputerowej grze Cricket Life 08, która już niedługo zagości na PeCetach. Najnowsza odsłona Cricket Life sygnowana jest nazwiskiem Mike'a Husseya, znanego w krykietowym „światku” jako Mr Cricket. Mike obecnie notowany jest na trzecim miejscu najlepszych odbijających w jednodniowych meczach krykieta.

Achievementy także na Wii?
Achievementy także na Wii?

Rafał Skierski, 21 sierpnia 2007, 12:07

System achievementów (osiągnięć) zapoczątkowany na Xboxie 360 okazał się strzałem w dziesiątkę i bardzo szybko złapał w swoje sidła miliony graczy. Nie trzeba było długo czekać, by Sony ogłosiło Home – ideę rozwijającą pomysł Microsoftu. Chociaż jak na razie nie mamy czegoś podobnego na Wii, to nadchodzący Metroid Prime 3: Corruption może zmienić ten stan rzeczy.

Steampunk powraca w grze Edge of Twilight
Steampunk powraca w grze Edge of Twilight

Piotr Doroń, 21 sierpnia 2007, 11:55

Konwencja steampunku, zastosowana m.in. w grze Arcanum, powraca. Z jej ciekawych teorii oraz cech postanowili skorzystać członkowie studia FUZZYEYES, którzy poinformowali właśnie oficjalnie o fakcie rozpoczęcia prac nad grą Edge of Twilight.

Instrukcja do Halo 3 wyciekła do sieci
Instrukcja do Halo 3 wyciekła do sieci

Rafał Skierski, 21 sierpnia 2007, 11:17

Halo 3 ukaże się 26 września, więc fani FPS-ów zaczęli nerwowo odliczać dni dzielące nas od premiery. W międzyczasie w sieci pojawiły się już skany instrukcji do tej produkcji, z których można się co nieco dowiedzieć na temat fabuły gry, sterowania (dla tych, którzy jeszcze nie grali), czy postaci.

Age of Conan: Hyborian Adventures w Lipsku – pokazy walk PvP

Maciej Myrcha, 21 sierpnia 2007, 11:15

Odwiedzający tegoroczną edycję Games Convention w Lipsku będą mieli okazję przyjrzeć się z bliska jednemu z bardziej oczekiwanych MMORPG, Age of Conan: Hyborian Adventures. Co prawda system oblężniczy zostanie zaprezentowany jedynie „wybrańcom”, w pokazach za zamkniętymi drzwiami, jednak już w walkach Player vs. Player będzie mógł wziąć udział każdy chętny.

Ponętna Rubi bohaterką nowej gry firmy Sierra
Ponętna Rubi bohaterką nowej gry firmy Sierra

Piotr Doroń, 21 sierpnia 2007, 11:02

Firma Sierra Inc. zaprezentowała światu swoją najnowszą produkcję – grę akcji noszącą tytuł Wet. Pozycja, w której wcielimy się w ponętną najemniczkę o imieniu Rubi, ukaże się najprawdopodobniej na konsolach nowej generacji oraz komputerach klasy PC w przyszłym roku.

To nonsens, że na PS3 trudniej tworzy się gry – mówi developer GRAW

Rafał Skierski, 21 sierpnia 2007, 10:49

Zespół odpowiedzialny za Ghost Recon Advanced Warfighter, czyli jedną z najbardziej dochodowych marek Ubisoftu, w wywiadzie dla GameIndustry.biz twierdzi, że tworzenie gier na PlayStation 3 nie jest trudniejsze niż na Xboxa 360. Kolejny raz spekulowano o tym, kiedy premiera GRAW2 w wersji na next-gena Sony była kilkukrotnie przekładana.

PlayStation 2 dostanie gry i kontrolery bazujące na sukcesie Wii
PlayStation 2 dostanie gry i kontrolery bazujące na sukcesie Wii

Rafał Skierski, 21 sierpnia 2007, 09:56

Dziwne, że mimo zdumiewającego sukcesu Wii i kontrolerów do tej konsoli, nie pojawiły się jeszcze podobne gadżety dedykowane pozostałym platformom. Tę lukę zamierza wkrótce wypełnić firma In2Games, która zapowiedziała na PlayStation 2 sześć gier, z których każda ukaże się z bezprzewodowym kontrolerem reagującym na ruchy gracza.

BioShock debiutuje na rynku!
BioShock debiutuje na rynku!

Krystian Smoszna, 21 sierpnia 2007, 09:19

W kalendarzu mamy datę 21 sierpnia, a więc możemy oficjalnie ogłosić, że gra BioShock ma dziś swoją premierę! Produkt studia 2K Boston (do niedawna znanego pod nazwą Irrational Games) rozpoczął podbój rynku elektronicznej rozrywki od Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Jedenaście gier firmy Midway na targach Games Convention
Jedenaście gier firmy Midway na targach Games Convention

Krystian Smoszna, 21 sierpnia 2007, 08:29

Nie trzy, ale jedenaście produktów zademonstruje firma Midway Home Entertainment, Inc. podczas tegorocznej edycji imprezy Games Convention. Amerykanie przedstawili wczoraj pełną ofertę na największe w Europie targi poświęcone elektronicznej rozrywce, która nie składa się wyłącznie z gier Stranglehold, Unreal Tournament 3 i BlackSite: Area 51.

Autorzy Painkillera pracują dla firmy Epic Games i tworzą grę Gears of War na PC!
Autorzy Painkillera pracują dla firmy Epic Games i tworzą grę Gears of War na PC!

Krystian Smoszna, 21 sierpnia 2007, 08:01

Firma Epic Games, Inc. przejęła kontrolę nad warszawskim studiem People Can Fly, znanym z produkcji pierwszoosobowej strzelaniny o nazwie Painkiller. Pierwszym owocem współpracy pomiędzy Amerykanami i Polakami będzie PeCetowa konwersja gry Gears of War!

Firmy 2K Games i 2K Sports zaprezentują pięć gier na targach Games Convention
Firmy 2K Games i 2K Sports zaprezentują pięć gier na targach Games Convention

Krystian Smoszna, 21 sierpnia 2007, 07:33

Pięć gier zaprezentują firmy 2K Games i 2K Sports w trakcie tegorocznej edycji targów Games Convention, które rozpoczną się już w najbliższy czwartek. Wśród zapowiedzianych tytułów nie zabraknie jednej nowości – ujawnionej kilka dni temu produkcji o nazwie Borderlands.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (21/08/07)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (21/08/07)

Krystian Smoszna, 21 sierpnia 2007, 06:53

Po raz trzeci z rzędu gra Transformers: The Game zajęła pierwsze miejsce w brytyjskim rankingu bestsellerów. W odniesieniu sukcesu produktowi studia Traveller’s Tales Ltd. nie przeszkodził nawet piętnastoprocentowy spadek sprzedaży.

Szczegóły dotyczące kolekcjonerskiej edycji gry Crysis
Szczegóły dotyczące kolekcjonerskiej edycji gry Crysis

Krystian Smoszna, 21 sierpnia 2007, 06:30

Aż trzy płyty zawierać będzie kolekcjonerska edycja gry Crysis, która koncern Electronic Arts, Inc. wyda na rynku 16-ego listopada bieżącego roku. Oprócz rzeczy najważniejszej, czyli długo oczekiwanej pierwszoosobowej strzelaniny firmy Crytek GmbH, na nośnikach znajdziemy również liczne materiały filmowe oraz ścieżkę dźwiękową.