Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 28 sierpnia 2007

EA europejskim wydawcą gry Warhammer Online: Age of Reckoning
EA europejskim wydawcą gry Warhammer Online: Age of Reckoning

Marek Grochowski, 28 sierpnia 2007, 17:30

Zgodnie z przewidywaniami koncern Electronic Arts postanowił wyręczyć firmę GOA, dotychczasowego wydawcę gry Warhammer Online: Age of Reckoning, w dystrybucji tegoż produktu na terytorium Europy. Gigant z USA ujawnił oficjalnie, że zajmie się rozprowadzaniem zarówno pudełkowej, jak i sieciowej edycji nadchodzącego MMO.

Z kamerą wśród gier - najciekawsze filmy z GC 2007

Radosław Grabowski, 28 sierpnia 2007, 17:05

Jak zwykle podczas takiego wydarzenia, jak minione targi Games Convention 2007, światło dzienne ujrzał szereg interesujących materiałów video, związanych z rozmaitymi grami. W ramach podsumowania lipskiej imprezy proponujemy Wam przejrzenie najciekawszych trailerów, opublikowanych podczas jej trwania. Ich uzupełnienie stanowią filmy, przygotowane na targach przez ekipę GRY-OnLine.

Demo gry Tiger Woods PGA Tour 08 debiutuje na Xbox Live Marketplace
Demo gry Tiger Woods PGA Tour 08 debiutuje na Xbox Live Marketplace

Marek Grochowski, 28 sierpnia 2007, 16:50

Aby przypomnieć graczom, że kolejna odsłona sportówki z Tigerem Woodsem w roli głównej już wkrótce trafi na sklepowe półki, Electronic Arts wypuściło do sieci demo swej golfowej produkcji. Próbna edycja PGA Tour 08 pojawiła się dzisiaj w ramach usługi Xbox Live Marketplace.

Twórcy technologii euphoria zapowiadają grę Backbreaker
Twórcy technologii euphoria zapowiadają grę Backbreaker

Marek Grochowski, 28 sierpnia 2007, 15:20

NaturalMotion, grupa odpowiedzialna za stworzenie silnika euphoria poinformowała, że jej sztandarowe narzędzie do animacji trójwymiarowych obiektów zostanie użyte w dedykowanej next-genom grze sportowej Backbreaker. Dzięki wprowadzeniu nowoczesnej technologii, traktująca o futbolu amerykańskim pozycja zaoferuje nam niespotykane dotąd wrażenia w dziedzinie fizyki.

The Orange Box na PS3 z kilkutygodniowym poślizgiem
The Orange Box na PS3 z kilkutygodniowym poślizgiem

Marek Grochowski, 28 sierpnia 2007, 14:30

Przed kilkoma godzinami informowaliśmy Was, że prace nad pakietem Half-Life 2: The Orange Box są bardzo bliskie ukończenia. Najprawdopodobniej ta pozytywna wiadomość dotyczy jednakże tylko dwóch edycji nadchodzącego produktu – wersji na pecety oraz konsole Xbox 360. Właściciele PlayStation 3 będą musieli poczekać na swoją odmianę „pomarańczowego pudełka” do listopada.

Dragon Quest IX dopiero w przyszłym roku
Dragon Quest IX dopiero w przyszłym roku

Marek Grochowski, 28 sierpnia 2007, 13:35

I stało się – premiera najbardziej oczekiwanej przez Japończyków gry tego roku została przesunięta w czasie o kilka miesięcy. Square Enix poinformowało, że w związku z potrzebą dopracowania kluczowych elementów gry Dragon Quest IX zostało zmuszone do przedłużenia procesu developingu swego projektu i przeniesienia rynkowego debiutu RPG na 2008 r.

Metal Slug 3 już wkrótce w ramach usługi Xbox Live Arcade
Metal Slug 3 już wkrótce w ramach usługi Xbox Live Arcade

Piotr Doroń, 28 sierpnia 2007, 13:28

Pierwsze informacje na temat ewentualnej konwersji hitowego cyklu strzelanin Metal Slug na konsolę Xbox 360, a dokładnie rzecz ujmując – platformę Xbox Live Arcade, dotarły do nas we wrześniu zeszłego roku. Od tamtego czasu nie mogliśmy jednak narzekać na nadmiar wiadomości zwiastujących jej rychłą premierę. Wczoraj na szczęście uległo to zmianie.

Silent Hill 5 - nowe informacje
Silent Hill 5 - nowe informacje

Artur Falkowski, 28 sierpnia 2007, 13:06

W ostatnim numerze magazynu EGM opublikowano wywiad z twórcami gry Silent Hill 5, studiem The Collective. Mogliśmy z niego dowiedzieć się co nieco na temat nadchodzącej produkcji.

Microsoft z nowym problemem - dymiącą Xbox 360 Wireless Racing Wheel

Piotr Doroń, 28 sierpnia 2007, 13:05

Niepokojące wieści dobiegają do nas w związku z korzystaniem z oficjalnej kierownicy firmy Microsoft przeznaczonej dla posiadaczy konsoli Xbox 360. I nie jest to usterka tak niewinna, z jaką swego czasu musiało się uporać Nintendo (vide: Nintendo oferuje wymianę zbyt słabych pasków do Wiimote’a).

Kolejny Shrek zagości na ekranach Dual Screenów
Kolejny Shrek zagości na ekranach Dual Screenów

Marek Grochowski, 28 sierpnia 2007, 12:45

Kasowy sukces trzeciej odsłony filmowego Shreka sprawił, że Activision postanowiło wykorzystać popularność zielonego ogra i podjęło decyzję o rozpoczęciu prac nad nową grą z jego udziałem. Amerykański koncern zaanonsował właśnie nową pozycję pt. Shrek: Ogres and Dronkeys, dedykowaną wyłącznie konsoli Nintendo Dual Screen.

Już jutro premiera pierwszego dodatku do Bomberman Live

Piotr Doroń, 28 sierpnia 2007, 12:39

Firma Hudson ujawniła dokładne informacje na temat pierwszego dodatku do gry Bomberman Live, wydanej w ramach usługi Xbox Live Arcade już ponad miesiąc temu. Jedną z najpopularniejszych pozycji wśród miłośników XBLA będzie można rozbudować począwszy od jutra.

Poniedziałki z Virtual Console - Ghouls 'n Ghosts już dostępne

Piotr Doroń, 28 sierpnia 2007, 12:21

W ostatnim czasie, z powodu natłoku prac wokół przygotowywania relacji z targów Games Convention, zaniedbaliśmy zwyczajowe informowanie Was o cotygodniowych aktualizacjach europejskiej i amerykańskiej wersji usługi Virtual Console. Dzisiaj postanowiliśmy nadrobić te zaległości, opisując jednocześnie zawartość wczorajszego update’u.

The Orange Box praktycznie ukończony, twierdzi Gabe Newell

Piotr Doroń, 28 sierpnia 2007, 11:00

Gabe Newell, współzałożyciel Valve Corporation, poinformował za sprawą wywiadu udzielonego magazynowi Game Informer, że świetnie zapowiadający się zestaw Half-Life 2: The Orange Box jest już praktycznie rzecz biorąc ukończony. Obecnie pracownicy firmy wykonują ostatnie szlify oraz starają się usunąć wszelkie bugi, napotkane w trakcie testów gry.

Games Convention 2007 w liczbach

Artur Falkowski, 28 sierpnia 2007, 10:56

Wczoraj przytoczyliśmy kilka liczb określających tegoroczną edycję Games Convention. Dziś zapraszamy do zapoznania się z bardziej szczegółowymi statystykami, które pozwolą ocenić, czy imprezę można uznać za udaną.

Halo 3 już gotowe?
Halo 3 już gotowe?

Artur Falkowski, 28 sierpnia 2007, 10:39

Niedawno firma Bungie zdradziła, że prace nad Halo 3 są niemal ukończone. Obecnie, jak donoszą liczne serwisy internetowe, gra jest już gotowa. Nie zostało to jednak potwierdzone przez producenta.

Światowa premiera Warhawka już dzisiaj

Piotr Doroń, 28 sierpnia 2007, 10:19

Studio Incognito poinformowało, że sieciowa strzelanina o tytule Warhawk – jeden z najbardziej oczekiwanych, tegorocznych tytułów przygotowanych z myślą o konsoli PlayStation 3 – trafiła właśnie do oferty amerykańskiej wersji usługi PlayStation Store. Cena gry ustalona została na poziomie 39.99 dolarów.

Aktualizacja do Lost Planet w wersji na X360 już w czwartek

Artur Falkowski, 28 sierpnia 2007, 09:20

Jak ogłosiła firma Capcom, już w czwartek posiadacze X360 będą mogli pobrać obiecaną aktualizację do gry Lost Planet. Jej głównym zadaniem będzie poprawienie rozgrywek w trybie multiplayer online.

Gra Ultima Online: Kingdom Reborn jest już dostępna
Gra Ultima Online: Kingdom Reborn jest już dostępna

Krystian Smoszna, 28 sierpnia 2007, 09:17

Długo oczekiwany przez fanów, ósmy dodatek do gry Ultima Online ujrzał wczoraj światło dzienne, o czym nie omieszkał poinformować koncern Electronic Arts za pośrednictwem oficjalnego oświadczenia prasowego.

Dodatek do gry Medieval II: Total War debiutuje na rynku
Dodatek do gry Medieval II: Total War debiutuje na rynku

Krystian Smoszna, 28 sierpnia 2007, 08:11

Koncern SEGA Corporation rozpoczął dziś sprzedaż oficjalnego dodatku do gry Medieval II: Total War na terenie Ameryki Północnej. Za opracowanie programu noszącego tytuł Królestwa tradycyjnie odpowiada studio The Creative Assembly.

Ubisoft dołącza do projektu Games for Windows

Artur Falkowski, 28 sierpnia 2007, 07:51

Microsoft wciąż inwestuje w Games for Windows i stara się zachęcić jak największą liczbę wydawców i deweloperów do swojego projektu. Do tej pory chęć uczestnictwa w kampanii wyraziły takie firmy jak Electronic Arts, LucasArts, Activision oraz 2K Games. Teraz dołączy do nich również Ubisoft.

Demo gry Crysis będzie dostępne 25-ego września
Demo gry Crysis będzie dostępne 25-ego września

Krystian Smoszna, 28 sierpnia 2007, 07:46

Z ujawnionych wczoraj przez firmę Crytek informacji wynika, że demo oczekiwanej przez posiadaczy „blaszaków” gry Crysis pojawi się w Internecie we wtorek, 25-ego września bieżącego roku. To będzie dobry dzień dla pierwszoosobowych strzelanin. W tym samym terminie amerykańskie sklepy rozpoczną sprzedaż trzeciej odsłony cyklu Halo.