Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 8 sierpnia 2007

The Bourne Conspiracy nie będzie związana z filmem The Bourne Ultimatum

Maciej Jałowiec, 8 sierpnia 2007, 19:45

Vivendi Games wyjawiło dzisiaj, że znajdująca się w produkcji gra zatytułowana Robert Ludlum’s The Bourne Conspiracy nie będzie opowiadać tych samych wydarzeń, co prezentowany od niedawna w zagranicznych kinach film The Bourne Ultimatum.

Zapowiedziano grę The Hunt
Zapowiedziano grę The Hunt

Vercetti, 8 sierpnia 2007, 19:20

Rosyjski wydawca Buka Entertainment ujawnił dziś, że pracujące dla niego studio Orion Games rozpoczęło developing pierwszoosobowej gry akcji The Hunt, mającej szturmem podbić rynek pecetowych FPS-ów. Tworzona przez autorów Hellforces i Dusk-12 pozycja zostanie pokazana światu na zbliżających się targach Games Convention.

Eidos ujawnia line-up na Games Convention
Eidos ujawnia line-up na Games Convention

Vercetti, 8 sierpnia 2007, 17:45

Już tylko dwa tygodnie dzielą nas od rozpoczęcia targów Games Convention. Czas więc, aby swoje plany odnośnie niemieckiej imprezy ujawniły największe firmy z branży elektronicznej rozrywki. Jedna z nich, brytyjska korporacja Eidos Interactive, opublikowała właśnie listę tytułów, jakie zamierza pokazać widzom wybierającym się do Lipska.

Undercover: Dual Motives – status „gold”
Undercover: Dual Motives – status „gold”

Vercetti, 8 sierpnia 2007, 17:00

Gracze, którym przypadła do gustu pecetowa przygodówka pt. Undercover: Operation Wintersun, już wkrótce będą mogli chwycić w swe dłonie konsole NDS i rozpocząć zmagania z prequelem wspomnianego tytułu. Jak poinformowała dziś firma dtp Entertainment, wydawana pod jej szyldem gra adventure Undercover: Dual Motives uzyskała właśnie status „gold”, co niechybnie oznacza, że prace nad nią dobiegły końca

Command & Conquer z własnym programem TV
Command & Conquer z własnym programem TV

Vercetti, 8 sierpnia 2007, 16:05

Pod koniec lipca na oficjalnej witrynie strategii czasu rzeczywistego Command & Conquer 3: Tiberium Wars pojawił się tajemniczy banner, sugerujący, że z początkiem sierpnia dziecko korporacji Electronic Arts przejdzie istną rewolucję. Dzisiaj okazało się, że gracze biorący udział w walkach o Tyberium doczekają się raczej małego urozmaicenia aniżeli czegoś, co mogłoby kojarzyć im się z wielkim prze

Spore grywalny na GC
Spore grywalny na GC

Maciej Jałowiec, 8 sierpnia 2007, 15:29

Jednym z wielkich nieobecnych na E3 Media & Business Summit był bez wątpienia Spore Willa Wrighta. Na szczęście, nic straconego – dziennikarze otrzymają możliwość osobistego przetestowania gry na nadchodzących wielkimi krokami Games Convention w Lipsku.

Warhammer: Mark of Chaos na Xboxa 360?
Warhammer: Mark of Chaos na Xboxa 360?

Vercetti, 8 sierpnia 2007, 14:55

Pierwsze doniesienia o tym, że projekt studia Black Hole Games, RTS Warhammer: Mark of Chaos, może zadebiutować na konsoli Xbox 360, pojawiły się już w marcu. Wtedy to światło dzienne ujrzały również plotki, że next-gen Microsoftu wzbogaci się o inne produkcje wydawane przez Namco - gry z serii Beautiful Katamari oraz Ace Combat.

Silnik gry Rage na obrazkach
Silnik gry Rage na obrazkach

Maciej Jałowiec, 8 sierpnia 2007, 14:00

W Internecie pojawiły się zdjęcia z wysokiej jakości filmu, na którym John Carmack prezentuje nadchodzącą grę od ID Software. Mowa o Rage, zaś film zwraca uwagę widza na grafikę i technologię Megatexture, która ma zostać użyta w tym tytule.

Free Radical Design potwierdza rozpoczęcie produkcji gry TimeSplitters 4

Jiker, 8 sierpnia 2007, 13:54

Produkcja czwartej odsłony popularnej serii strzelanin TimeSplitters oficjalnie rozpoczęta! Informację tę potwierdził w rozmowie z redakcją serwisu Kotaku Rob Yescombe, przedstawiciel firmy Free Radical Design.

Ujawniono wymagania sprzętowe gry Stranglehold
Ujawniono wymagania sprzętowe gry Stranglehold

Vercetti, 8 sierpnia 2007, 13:40

Informacje o opublikowaniu w serwisie Xbox Live Marketplace dema trzecioosobowej gry akcji Stranglehold to nie jedyne wieści, jakie docierają do nas z siedziby firmy Midway Games. Jeżeli wierzyć danym przedstawionym na oficjalnym forum studia, pecetowa wersja omawianej pozycji zmusi swych nabywców do konkretnego ulepszenia swoich maszyn.

Reklama PlayStation 3 zakazana przez brytyjską organizację ASA

Jiker, 8 sierpnia 2007, 12:55

Brytyjska organizacja Advertising Standards Authorit (ASA), monitorująca tamtejszy rynek reklam, zakazała publikacji w jakichkolwiek mediach jednej z reklam konsoli PlayStation 3. Powodem jest przemawiająca za nią nadmierna agresja oraz fakt, iż może propagować zachowania aspołeczne.

Blitzkrieg 2: Liberation oficjalnie w produkcji
Blitzkrieg 2: Liberation oficjalnie w produkcji

Vercetti, 8 sierpnia 2007, 12:40

Ujawniony przed kilkoma tygodniami add-on do strategii czasu rzeczywistego Blitzkrieg 2 doczekał się wreszcie oficjalnej zapowiedzi. Brytyjski wydawca Ascaron Interactive opublikował w sieci oświadczenie prasowe, w którym przedstawił światu pierwsze szczegóły na temat gry Liberation, nowego projektu studia Nival Interactive.

Nowe studio twórców gier The Punisher i Saints Row

Metatron, 8 sierpnia 2007, 12:12

Sandeep Shekar, Jiovanie Velazquez oraz Christopher Stockman do tej pory pracowali w należącym do THQ studiu deweloperskim Volition, tworząc między innymi takie gry jak Summoner, The Punisher oraz Saints Row. Obecnie, jak poinformował serwis GamesIndustry.biz, założyli własną firmę – Blazing Lizard i pracują nad jeszcze nieujawnionym projektem.

Wersja demonstracyjna gry Stranglehold w ofercie Xbox Live Marketplace

Jiker, 8 sierpnia 2007, 11:30

W ramach usługi Xbox Live Marketplace zadebiutowała wreszcie wersja demonstracyjna gry Stranglehold. Spełnione zostały tym samym obietnice firmy Midway Games, złożone przez nią pod koniec zeszłego miesiąca.

Activision opublikuje demo gry Tony Hawk’s Proving Ground
Activision opublikuje demo gry Tony Hawk’s Proving Ground

Vercetti, 8 sierpnia 2007, 11:25

Promocja najnowszych przygód zawodowych skaterów ruszyła pełną parą. Zaledwie wczoraj informowaliśmy Was o liście zawodników, jacy pojawią się w grze Tony Hawk’s Proving Ground, a już dzisiaj możemy powiedzieć co nieco na temat dema omawianej sportówki. Koncern Activision potwierdził bowiem oficjalnie, że ma w planach wydanie takowego pliku.

Microsoft: obniżki ceny X360 w Europie na razie nie będzie

Metatron, 8 sierpnia 2007, 11:11

Kiedy Microsoft potwierdził informację o obniżce ceny konsoli X360 w Ameryce o 50 dolarów, w sieci pojawiły się pytania o to, czy podobnego posunięcia mogą oczekiwać europejscy gracze. Serwis Gamespot poprosił Microsoft o komentarz w tej sprawie. Odpowiedzą było zaprzeczenie; Xbox 360 na Starym Kontynencie nie stanieje, przynajmniej na razie.

Takenobu Mitsuyoshi na koncercie inaugurującym GC 2007

Vercetti, 8 sierpnia 2007, 10:45

Koncerty inspirowane muzyką z gier to już tradycja, jeśli chodzi o niemieckie targi Games Convention. Z myślą o nich organizatorzy wystawy co roku zapraszają do Lipska cenionych kompozytorów, pracujących na co dzień w branży elektronicznej rozrywki. Tym razem jedną z gwiazd, która weźmie udział w przedsięwzięciu naszych zachodnich sąsiadów, będzie Takenobu Mitsuyoshi, człowiek działający na rzecz

Rockstar pokazuje okładkę gry Bully: Scholarship Edition
Rockstar pokazuje okładkę gry Bully: Scholarship Edition

Metatron, 8 sierpnia 2007, 10:05

Niedawno ogłoszono, że wydana dotąd jedynie na PS2, bardzo dobrze przyjęta przez graczy produkcja Rockstara, Bully (w Europie Canis Canem Edit) trafi również na konsole X360 oraz Wii. Gra opatrzona będzie podtytułem Scholarship Edition. Do tej pory nie wiadomo, jakie nowe rozwiązania zostaną do niej wprowadzone.

Weterani branży gier w radzie doradczej Cryptic Studios

Metatron, 8 sierpnia 2007, 09:58

Cryptic Studios, deweloper specjalizujący się w grach MMO, ogłosił powołanie rady doradców, w której skład wejdą weterani branży elektronicznej rozrywki oraz specjaliści biznesowi służący radami w sprawie dalszego rozwoju i strategii wspomnianego studia.

Fury zadebiutuje w Europie dzięki Codemasters
Fury zadebiutuje w Europie dzięki Codemasters

Vercetti, 8 sierpnia 2007, 09:54

Wywodząca się z Australii grupa Auran od dłuższego czasu poszukiwała wydawcy dla swego MMORPG Fury. Blisko pół roku temu firma podpisała kontrakt z firmą Gamecock, która zajmie się dystrybucją jej produktu na terenie Stanów Zjednoczonych. Wczoraj natomiast studio z kraju kangurów doszło do porozumienia z brytyjską korporacją Codemasters.

Startuje oficjalna strona gry Lost
Startuje oficjalna strona gry Lost

Metatron, 8 sierpnia 2007, 09:43

W trakcie odbywającego się w San Diego konwentu dla miłośników komiksów Comic-Con 2007 zaprezentowano trailer opartej na popularnym serialu telewizyjnym gry Lost The Video Game. Obecnie wydawca, firma Ubisoft, uruchomiła skromną stronę internetową wspomnianego tytułu, której zawartość sprowadza się w zasadzie do logo gry i wspomnianego filmiku.

Serwis Home również na PSP - Sony potwierdza

Metatron, 8 sierpnia 2007, 08:14

W wywiadzie udzielonym MTV John Koller z Sony Computer Entertainment America przyznał, że Home, połączenie serwisu społecznościowego i MMO w stylu Second Life, nie będzie dostępne jedynie na PS3 – częściowo z jego funkcjonalności będą mogli skorzystać również posiadacze PSP.

Czarno-czerwona wersja NDS w zestawie z grą Brain Age 2 dla Amerykanów
Czarno-czerwona wersja NDS w zestawie z grą Brain Age 2 dla Amerykanów

Metatron, 8 sierpnia 2007, 08:06

Kolejna wersja kolorystyczna Nintendo DS trafi na amerykański rynek 21 sierpnia. Jak zapowiedział producent, będzie ona dostępna w zestawie z grą Brain Age 2: More Training in Minutes a Day.