Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2007, 10:45

autor: Marek Grochowski

Takenobu Mitsuyoshi na koncercie inaugurującym GC 2007

Koncerty inspirowane muzyką z gier to już tradycja, jeśli chodzi o niemieckie targi Games Convention. Z myślą o nich organizatorzy wystawy co roku zapraszają do Lipska cenionych kompozytorów, pracujących na co dzień w branży elektronicznej rozrywki. Tym razem jedną z gwiazd, która weźmie udział w przedsięwzięciu naszych zachodnich sąsiadów, będzie Takenobu Mitsuyoshi, człowiek działający na rzecz

Koncerty inspirowane muzyką z gier to już tradycja, jeśli chodzi o niemieckie targi Games Convention. Z myślą o nich organizatorzy wystawy co roku zapraszają do Lipska cenionych kompozytorów, pracujących na co dzień w branży elektronicznej rozrywki. Tym razem jedną z gwiazd, która weźmie udział w przedsięwzięciu naszych zachodnich sąsiadów, będzie Takenobu Mitsuyoshi, człowiek działający na rzecz koncernu Sega.

Czterdziestoletni Japończyk znany jest w branży z tego, że stworzył ścieżkę dźwiękową do takich produkcji, jak Virtua Fighter 3, Daytona USA, SEGA Rally czy obie części serii Shenmue. Oto, co sam zainteresowany twierdzi na temat nadchodzącego wydarzenia: „Bardzo cieszę się, że mogę przyjechać do Lipska na tegoroczny koncert. Marzyłem, aby moje utwory z Shenmue mogły zostać wykonane w tamtejszej filharmonii już od czasów pierwszej imprezy tego typu. Zamierzam przygotować dla moich fanów w Niemczech coś specjalnego”.

22 sierpnia w lipskiej sali Gewandhaus nie zabraknie również ponad stuosobowej grupy muzyków FILMharmonic Orchestra Prague. Zaprezentuje ona słuchaczom utwory z następujących gier: Final Fantasy XI, StarCraft, New Super Mario Bros., Maniac Mansion: Day of the Tentacle oraz Metal Gear Solid 3: Snake Eater. Bilety na koncert sprzedawane będą w cenach od 17,55 € do 48,65 €.

gry