Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 27 sierpnia 2007

EMPiK - Top Lista nr 32 (27/08/07)
EMPiK - Top Lista nr 32 (27/08/07)

Artur Falkowski, 27 sierpnia 2007, 21:10

Zgodnie z tradycją przedstawiamy cotygodniowe zestawienie najlepiej sprzedających się gier w salonach EMPiK-u. Ranking obejmuje wyłącznie produkcje wydane na komputery PC oraz konsolę PS2. Został sporządzony w oparciu o dane zebrane w okresie 20-26 sierpnia 2007 w 94 placówkach wspomnianej sieci.

Czy Blizzard pracuje nad kolejną odsłoną WarCrafta?
Czy Blizzard pracuje nad kolejną odsłoną WarCrafta?

Marek Grochowski, 27 sierpnia 2007, 18:14

Plotki dotyczące sztandarowych produktów studia Blizzard Entertainment towarzyszą nam niemalże od początków istnienia legendarnej „Zamieci”. Polityka firmy odpowiedzialnej za serie Diablo, StarCraft i WarCraft skłania ku temu, by informacji o jej nowych tytułach szukać nie w oficjalnych oświadczeniach prasowych, lecz w prywatnych rozmowach z pracownikami zespołu.

Activision ujawnia soundtrack do gry Tony Hawk’s Proving Ground
Activision ujawnia soundtrack do gry Tony Hawk’s Proving Ground

Marek Grochowski, 27 sierpnia 2007, 17:15

Activision nie szczędziło środków na to, aby gra Tony Hawk’s Proving Ground zapadła w pamięć osobom obecnym na zeszłotygodniowych targach Games Convention. Obok pokazania grywalnej wersji tytułu dla właściwej promocji projektu koncern ze Stanów Zjednoczonych sprowadził nawet do Lipska samego Tony’ego Hawka, najpopularniejszego skatera na świecie.

Kamera GOL-a na GC 2007: Halo 3

Radosław Grabowski, 27 sierpnia 2007, 15:44

Jako uzupełnienie tekstu Lordareona, opisującego prezentację Halo 3 podczas Games Convention 2007, chcielibyśmy teraz przedstawić Wam film z tego pokazu. Możecie się więc na własne oczy przekonać, jak Brian Jarrard z Bungie Studios demonstrował nam w Lipsku wspomnianego FPS-a dla Xboxa 360.

Już dziś startują amerykańskie beta-testy Call of Duty 4: Modern Warfare
Już dziś startują amerykańskie beta-testy Call of Duty 4: Modern Warfare

Marek Grochowski, 27 sierpnia 2007, 15:20

Activision poinformowało, że już dziś gracze mieszkający w Stanach Zjednoczonych będą mogli sprawdzić w akcji sieciowe opcje nowej strzelanki studia Infinity Ward, gry Call of Duty 4: Modern Warfare. Przeniesiony w przyszłościowe realia FPS pozwoli wielbicielom multiplayera na eksplorację swej wersji beta, a na razie jego testy dedykowane będą wyłącznie posiadaczom konsoli Xbox 360.

Koncern Warner Bros. przygotowuje się do poważnego zaistnienia na rynku gier

Piotr Doroń, 27 sierpnia 2007, 15:06

Koncern Warner Bros. Interactive Entertainment poinformował o swoich aktualnych planach, uwzględniających chęć zbudowania silnej pozycji na rynku gier komputerowych. Ma w tym pomóc odzyskanie niektórych licencji, będących w posiadaniu innych firm współtworzących interesujący nas przemysł elektronicznej rozrywki.

Premiera konsolowej Cywilizacji w przyszłym roku

Piotr Doroń, 27 sierpnia 2007, 14:31

Studio Firaxis Games ujawniło w trakcie zakończonych niedawno targów Games Convention przybliżoną datę premiery gry Sid Meier’s Civilization Revolution – pierwszej Cywilizacji przeznaczonej tylko i wyłącznie na konsole. Wszystkie zapowiedziane wersje (Xbox 360, PlayStation 3, Wii i NDS) trafią na półki sklepowe w przyszłym roku.

Cenega uruchamia Kompanię Graczy
Cenega uruchamia Kompanię Graczy

Marek Grochowski, 27 sierpnia 2007, 14:30

Gdy ponad rok temu firma Cenega Poland zainicjowała usługę Klub Gracza, w mgnieniu oka okazało się, że warszawska spółka popełniła falstart, bo wdrożony przez nią program lojalnościowy tuż po otwarciu utkwił w martwym punkcie. Dziś jednak wszystko jest już jak najbardziej w porządku i dokładnie od godziny 12:00 możemy testować beta-wersję nowej idei rodzimego dystrybutora, serwisu o szumnie brzmią

Co się dzieje z projektem Metroid Dread?

Piotr Doroń, 27 sierpnia 2007, 14:06

Plotki i spekulacje wokół nowej odsłony dwuwymiarowej serii Metroid – należą do niej m.in. Fusion i Zero Mission wydane na Game Boy Advance – odżyły na nowo. Wiele wskazuje na to, że pozostawione bez komentarza informacje z końca 2005 roku, jakoby produkcja Metroid Dread została anulowana, można obecnie uznać za mocno przesadzone.

FIFA Street 3 trafi na konsole nowej generacji

Maciej Jałowiec, 27 sierpnia 2007, 13:59

Podczas tegorocznych targów Games Gonvention, koncern Electronic Arts za zamkniętymi drzwiami ogłosił, iż trwają prace nad kolejną, trzecią już częścią serii FIFA Street.

Najbardziej znaczące gry w historii według niemieckich dziennikarzy

Artur Falkowski, 27 sierpnia 2007, 13:53

W trakcie targów Games Convention nie zabrakło tradycyjnego już działu muzealnego. Goście odwiedzający wystawę Telespiele 1972-2007 mogli zapoznać się z historią elektronicznej rozrywki, obejrzeć stare komputery, automaty i konsole. Poza organizacją wystawy pokuszono się również o sporządzenie listy najbardziej znaczących gier w historii.

Nintendo nie planuje tanich serii wydawniczych gier na Wii

Artur Falkowski, 27 sierpnia 2007, 13:41

Podczas gdy zarówno Sony, jak i Microsoft wprowadziły do oferty gier na swoje konsole charakteryzujące się niższą ceną serie wydawnicze (Platinum, Classics), Nintendo nie zamierza w najbliższej przyszłości pójść w ich ślady.

Opublikowano pierwsze, bardzo pozytywne recenzje Metroid Prime 3: Corruption

Piotr Doroń, 27 sierpnia 2007, 13:39

Światowa premiera długo oczekiwanej, trzeciej odsłony cyklu Metroid Prime już za nami. Doszło do niej oczywiście dzisiaj. Nie dziwią więc pierwsze testy ukończonej w 100% wersji gry, które opublikowały” serwisy 1UP, IGN, Gametrailers i Shacknews oraz magazyn Nintendo Power.

Gamecock wydawcą gry Pirates vs. Ninjas Dodgeball
Gamecock wydawcą gry Pirates vs. Ninjas Dodgeball

Artur Falkowski, 27 sierpnia 2007, 13:30

Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że studio Blazing Lizard zapowiedziało grę Pirates vs. Ninjas Dodgeball. Obecnie deweloperzy znaleźli dla niej wydawcę, a będzie nim prężnie działająca firma Gamecock.

Znamy listę achievementów z gry Guitar Hero III: Legends of Rock
Znamy listę achievementów z gry Guitar Hero III: Legends of Rock

Maciej Jałowiec, 27 sierpnia 2007, 12:00

59 – tyle osiągnięć czekać na nas będzie w nadchodzącym wielkimi krokami Guitar Hero III: Legends of Rock. Część z nich jest dość typowa i łatwa do przewidzenia. Inne natomiast zapowiadają się jako prawdziwe wyzwanie dla graczy.

Nagrody Best of GC 2007 rozdane

Artur Falkowski, 27 sierpnia 2007, 11:19

W ubiegłym tygodniu zaprezentowaliśmy listę gier nominowanych do nagrody „Best of GC 2007”. Dzisiaj przedstawiamy laureatów. Zanim przejdziemy do zwycięskich tytułów, przypomnimy, że zostały one wybrane przez jedenastoosobowe jury, w którego skład weszli reprezentanci branżowych mediów.

Penny Arcade Adventures również w wersji na Xboxa 360

Maciej Jałowiec, 27 sierpnia 2007, 11:10

Pierwsza informacja o przygodówce Penny Arcade pojawiła się dokładnie rok temu. Chodziło wtedy jednak tylko i wyłącznie o wersję na komputery klasy PC. Dzisiaj mamy przyjemność poinformować Was o tym, że tytuł ten dostępny będzie również na konsoli Xbox 360. Co więcej, znamy już przybliżoną datę premiery wersji konsolowej.

Czy targi Games Convention zastąpią E3?

Artur Falkowski, 27 sierpnia 2007, 11:07

185 tysięcy odwiedzających, 503 wystawców, 3300 dziennikarzy z 46 krajów – takie imponujące liczby określają tegoroczną edycję Games Convention. Imprezę można więc uznać za udaną, ale czy zasłużyła na miano „następcy E3”? Serwis GameSpot spróbował odpowiedzieć na to pytanie.

Najpopularniejsze gry na Xbox LIVE (20-26 sierpnia)

Artur Falkowski, 27 sierpnia 2007, 10:59

Po raz kolejny zapraszamy do zapoznania się z rankingiem najpopularniejszych gier wśród użytkowników Xbox LIVE. Poniższe zestawienie zostało sporządzone przez Larry’ego Hryba z Microsoftu i obejmuje zarówno pełne produkty, jak i grywalne dema.

Kolejne firmy odmawiają pojawienia się na E for All
Kolejne firmy odmawiają pojawienia się na E for All

Maciej Jałowiec, 27 sierpnia 2007, 10:27

Organizowana w ramach zastępstwa za E3, impreza E for All, nie cieszy się zbyt dużym wzięciem. Pomimo tego, że koncerny Electronic Arts i Nintendo ogłosiły, że się na niej zjawią, wiele innych wielkich firm stwierdziło, że wolą w targach nie uczestniczyć.

Dodatkowe informacje na temat współpracy Epic Games z twórcami Painkillera

Krystian Smoszna, 27 sierpnia 2007, 09:55

Informacja o tym, że twórcy Painkillera pracują teraz dla firmy Epic Games, Inc. spotkała się z dużym zainteresowaniem naszych Czytelników i trudno się temu dziwić – niezbyt często jesteśmy bowiem świadkami sytuacji, w której naszymi twórcami gier komputerowych interesuje się tak uznany producent.

Kolejne informacje dotyczące nowej gry RPG firmy Piranha Bytes

Krystian Smoszna, 27 sierpnia 2007, 08:29

Zgodnie z obietnicą przedstawiciele niemieckiego studia Piranha Bytes przedstawili w Lipsku kolejne informacje na temat nowej gry RPB, która będzie pierwszym produktem firmy po rozstaniu z koncernem JoWooD Productions Software AG. W spotkaniu z przedstawicielami prasy wzięli udział: Mike Hoge (główny projektant), Björn Pankratz (główny programista) oraz Kai Rosenkranz (kompozytor, PR).

Gra Gran Turismo 5 Prologue zostanie opublikowana za darmo?
Gra Gran Turismo 5 Prologue zostanie opublikowana za darmo?

Krystian Smoszna, 27 sierpnia 2007, 07:41

Koncern Sony Computer Entertainment, Inc. nie zamierza pobierać opłat za możliwość pobrania gry Gran Turismo 5 Prologue z sieci – taką oto miłą informację przekazał przed kilkoma dniami serwis GameSpot.