Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release "Microsoft Polska Press Release" 27 sierpnia 2007, 16:52

SideWinder - rewolucyjna mysz dla graczy

W trakcie Games Convention w Lipsku dział Hardware firmy Microsoft przedstawł nowe wcielenie linii produktów SideWinder™. To pierwsza mysz zaprojektowaną od nowa przez MS – produkt który zmienia kategorię, stając się pierwszą w pełni modyfikowalną myszą dla graczy.

(Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji GRY-OnLine.)

W trakcie Games Convention w Lipsku dział Hardware firmy Microsoft przedstawił nowe wcielenie linii produktów SideWinder™. To pierwsza mysz zaprojektowaną od nowa przez MS – produkt który zmienia kategorię, stając się pierwszą w pełni modyfikowalną myszą dla graczy.

SideWinder - rewolucyjna mysz dla graczy - ilustracja #1

Nowa mysz została stworzona po to, aby spełnić indywidualne potrzeby graczy - zapewnić równoczesnie duże możliwości modyfikacji i optymalną kontrolę. Pierwsza mysz nosząca legendarną nazwę SideWinder zyskuje przewagę nad konkurencją - jej nowe funkcje powstałym dzięki obejmującym cały świat badaniom faktycznych potrzeb graczy. Do nowości należą m.in. szybki dostęp do Eksploratora gier systemu Windows Vista®, QuickTurn – poprawiające osiągnięcia makro, które pozwala w trakcie gry szybko sprawdzić otoczenie, pierwszy w historii wyświetlacz LCD w myszy dla graczy oraz uchwyt przytrzymujący przewód, służący także do przechowywania akcesoriów.

„Pojęcie myszy dla graczy zyskuje nowe znaczenie dzięki produktowi powstałemu jako bezpośrednia odpowiedź na opinie użytkowników z całego świata. SideWinder zapewnia niezwykłe możliwości dostosowania i doskonałą kontrolę podczas gry” – powiedział Bill Jukes, odpowiadający za marketing produktu w dziale Hardware. „Odkryliśmy że gracze są bardzo podobni do entuzjastów samochodów sportowych. Lubią zmieniać i poprawiać swoje myszy, aby uzyskać dokładnie taki efekt jakiego oczekują. Dziś dajemy im narzędzia do tworzenia takiego osobistego doświadczenia i skupienia się tym co najważniejsze: wygranej w grze.”

SideWinder - rewolucyjna mysz dla graczy - ilustracja #2

Mysz SideWinder oznacza powrót popularnej linii produktów dla graczy, powstałej w 1995 roku i znanej z najwyższej jakości akcesoriów, takich jak kontrolery gier, joysticki i kierownice. Mysz SideWinder dołącza do rodziny produktów dla graczy i jest dowodem na wiodącą pozycję firmy Microsoft w kategorii najlepszych produktów dla graczy komputerowych.

Prawie 5000 myszy w jednej

Mysz SideWinder pozwala graczom tworzyć swój własny system do gry, dzięki opcjom dostosowania produktu: regulowanej kasetce z ciężarkami, wymiennym stopkom z trzech rodzajów tworzywa, regulacji rozdzielczości i nowym funkcjom oprogramowania. Mysz umożliwia programowanie makr, wiążących ciąg czynności z naciśnięciem jednego przycisku. Korzystając ze wszystkich możliwości, gracze mogą zmienić swoją mysz w indywidualny system do grania, na prawie 5000 sposobów.

Nowe funkcje pozwalają graczom na:

 1. Błyskawiczny obrót. Nowa funkcja Quick Turn — poprawiające osiągi makro — jest częścią oprogramowania i pozwala użytkownikowi podczas gry sprawdzić otoczenie z dowolnego miejsca, jednym naciśnięciem przycisku.
 2. Wybór idealnej wagi. Mysz SideWinder jest wyposażona w kasetkę na ciężarki i cztery odważniki o łącznej wadze 30 gram, aby gracze mogli dostosować ciężar myszy do swoich upodobań.
 3. Dobranie najlepszych stopek. Mysz SideWinder jest dostarczana z trzema zestawami stopek, o różnych parametrach poślizgu. Gracze mogą wybrać te, które najlepiej pasują do ich preferencji i używanego podłoża.
 4. Natychmiastowe przełączanie rozdzielczości. Czujnik laserowy o rozdzielczości 2000 DPI zapewnia błyskawiczną reakcję, a trzy przyciski umieszczone za kółkiem przewijania pozwalają graczom na przełączanie między niską, średnią i wysoką rozdzielczością – w każdym momencie podczas gry.
SideWinder - rewolucyjna mysz dla graczy - ilustracja #3

Pierwszy system myszy dla graczy

SideWinder to więcej niż mysz dla graczy – to system do grania. Oprócz możliwości dostosowania, mysz ma trzy innowacyjne cechy dzięki którym jest najwyższej jakości zestawem dla graczy:

 • LCD. Dzięki pierwszemu wyświetlaczowi LCD w myszy dla graczy, główne parametry takie jak rozdzielczość i nagrywanie makr można śledzić nie odrywając się od gry.
 • Kontrola nad przewodem. Unikalny system trzymywania przewodu myszy daje uczucie korzystania z myszy bezprzewodowej, przy prędkości połączenia właściwej dla połączenia kablem. Przewód pozostaje pod kontrolą i nie zaplątuje się między innymi przedmiotami na biurku. Uchwyt ma podwójne zastosowanie, służy także do przechowywania odważników i dodatkowych stopek.
 • Szybkie uruchamianie. Nowy przycisk szybkiego uruchamiania pokazuje wyjątkowe połączenie sprzętu i oprogramowania Microsoft. Po naciśnięciu przycisku, w systemie Windows Vista®, uruchomiony zostaje Eksplorator gier, w którym gracze mogą natychmiast przejrzeć gry dostępne na ich komputerze.

„Wspaniałe gry dla systemu Windows zasługują na wspaniałe urządzenia, a nowy SideWinder jest właśnie taki”, powiedział Kevin Unangst, dyrektor działu Games for Windows firmy Microsoft. „Mysz SideWinder jest idealnym towarzyszem w każdej grze, od klasycznych pozycji po nadchodzące wydania gier ‘Crysis,’ ‘Hellgate: London,’ ‘World in Conflict’ i wielu innych.

SideWinder - rewolucyjna mysz dla graczy - ilustracja #4

Zaprojektowana dla maksymalnej kontroli

Mysz SideWinder cechuje się także unikalnym projektem, którego ergonomia pozwala komfortowo grać przez wiele godzin. Gracze mają do dyspozycji:

 • Dwa pionowe boczne przyciski. Umieszczone z boku myszy, pozwalają graczom wyczuć dokładnie które przyciski naciskają i uniknąć przypadkowego wykonania niewłaściwego polecenia podczas gry.
 • Szerokie, ząbkowane kółko przewijania z metalu. Kółko jest zaprojektowane tak, aby gracz mógł wyczuć każdy ruch podczas przewijania, a materiał i szerokość kółka dodają elegancji i pewności ruchu.
 • Wyważenie. Zaprojektowana dla szybkości, równowagi i precyzji mysz od początku do końca skupia się na doznaniach graczy. Czarne wykończenie z purpurowymi akcentami dopełnia wrażeń wzrokowych

Cena i dostępność

Mysz Microsoft SideWinder Mouse pojawi się w polskich sklepach w pierwszych dniach października 2007 w szacunkowej cenie detalicznej 289 zł z VAT.